Cum se castiga un ban demontari aere conditionate reabilitari blocuri .

CURSURI FRIGOTEHNISTI : INTREBARI NELAMURIRI ,TOT CE TINE DE CURS Asteptam pareri sugestii sa ne imbunatatim activitatea
Avatar utilizator
costea
Mesaje: 9
Membru din: Dum Mai 14, 2017 3:18 pm

Cum se castiga un ban demontari aere conditionate reabilitari blocuri .

Mesaj necitit de costea »

Atasez o hartie cu presinile normale la demontarea ac-urilor, data de frigotehnisti care dau jos aparatele de aer conditionat la rebilitarea blocurilor. Va las pe Dumneavoastra sa precizati daca este corect sau incorect de a castiga un ban cinstit. Din cate stiu eu presiunile de vaporizare sunt urmatoarele; P.v. R407=4,6 Bari
P.v. R134=2 Bari - P.c.10 Bari. AC auto.
P.v. R22=3,8 Bari
P.v. R410=7,8 Bari. Se tine cont si de cat traseu frigorific are omul in casa, ce cantitate de freon intra in agregat, nu mai spun de vacuum. Poate eu gresesc si imi asum vina.
Fişiere ataşate
Uitati de ce rele se tin frigotehnistii , pun niste presiuni la greu
Uitati de ce rele se tin frigotehnistii , pun niste presiuni la greu
Contract demontare aer conditionat.jpg (208.44 KiB) Vizualizat de 2247 ori
Avatar utilizator
Ing. Olteanu Mircea
Mesaje: 205
Membru din: Lun Mai 01, 2017 9:00 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cum se castiga un ban demontari aere conditionate reabilitari blocuri .

Mesaj necitit de Ing. Olteanu Mircea »

costea scrie: Mar Iun 20, 2017 7:46 am Atasez o hartie cu presinile normale la demontarea ac-urilor, data de frigotehnisti care dau jos aparatele de aer conditionat la rebilitarea blocurilor. Va las pe Dumneavoastra sa precizati daca este corect sau incorect de a castiga un ban cinstit. Din cate stiu eu presiunile de vaporizare sunt urmatoarele; P.v. R407=4,6 Bari
P.v. R134=2 Bari - P.c.10 Bari. AC auto.
P.v. R22=4,8 Bari
P.v. R410=7,8 Bari. Se tine cont si de cat traseu frigorific are omul in casa, ce cantitate de freon intra in agregat, nu mai spun de vacuum. Poate eu gresesc si imi asum vina.
Ce sa mai zic , cei de la service zic ca R134 de frigider nu este compatibil cu R 134 auto :)
Acum si baietii care se ocupa de reabilitari au facut legea lor R22 sa dea in branci la 4,8 Bari este tare ,poate or avea baterie in PSI si nu au stiut sa faca conversia in bari
Frigotehnistii au multe "mestesuguri " Acum ce sa mai zic am cenzurat anuntul omului ca il mananca pielea sa zica ca a fost elevul meu si chiar a fost :roll:
Avatar utilizator
Adigr8
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Iul 22, 2017 10:32 am
Localitate: Stanceni

Re: Cum se castiga un ban demontari aere conditionate reabilitari blocuri .

Mesaj necitit de Adigr8 »

costea scrie: Mar Iun 20, 2017 7:46 am Atasez o hartie cu presinile normale la demontarea ac-urilor, data de frigotehnisti care dau jos aparatele de aer conditionat la rebilitarea blocurilor. Va las pe Dumneavoastra sa precizati daca este corect sau incorect de a castiga un ban cinstit. Din cate stiu eu presiunile de vaporizare sunt urmatoarele; P.v. R407=4,6 Bari
P.v. R134=2 Bari - P.c.10 Bari. AC auto.
P.v. R22=3,8 Bari
P.v. R410=7 Bari. Se tine cont si de cat traseu frigorific are omul in casa, ce cantitate de freon intra in agregat, nu mai spun de vacuum. Poate eu gresesc si imi asum vina.
Stiu anuntul este al lui Mitica Trocea fost cursant al domnului profesor acum 4-5 ani el m-a trimis la curs
Avatar utilizator
VMarian 7
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Iul 29, 2017 5:28 pm
Localitate: Potcoava

Re: Cum se castiga un ban demontari aere conditionate reabilitari blocuri .

Mesaj necitit de VMarian 7 »

Si la noi la bloc nu am avut loc de frigotehnistii lui Mitica
Avatar utilizator
Mati23
Mesaje: 7
Membru din: Mar Iul 25, 2017 5:05 am
Localitate: Tancabesti

Re: Cum se castiga un ban demontari aere conditionate reabilitari blocuri .

Mesaj necitit de Mati23 »

Pai nea Mitica este cam jepkar ,si la noi a venit cu baietii sa monteze aere conditionate dar jumatate din lucrari le-am luat eu ca am fost mai iute de picior Mitica Trocea face treaba buna pe bani multi ,
Am auzit ca unii sub 200 euro nu se deranjeaza sa faca un montaj ,parca au turbat frigotehnistii Tot cursul nu costa 200 euro si aia mai ai dracu nu sunt frigotehnisti sunt niste montatori de aer conditionat ,Castig bani buni dupa urma lor ca se dau pierduti ca magarul in ceata
Avatar utilizator
SabinCostel
Mesaje: 16
Membru din: Mar Aug 08, 2017 5:06 pm
Localitate: Titu

Re: Cum se castiga un ban demontari aere conditionate reabilitari blocuri .

Mesaj necitit de SabinCostel »

Mitica Trocea este celebru m-am intalnit anul acesta de 4 ori cu el , am citit si eu anuntul dar trebuie si omul sa scoata un ban Presiunile de vaporizare sunt ok mai are putin si scrie noua carte de frig :)
Face treaba buna
Avatar utilizator
RaduS
Mesaje: 11
Membru din: Vin Aug 04, 2017 5:07 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Cum se castiga un ban demontari aere conditionate reabilitari blocuri .

Mesaj necitit de RaduS »

Mitica Troceaq a fost coleg cu mine un bun meserias daca gasesc niste poze cu el le pun ,avea scule de scule ,acum Mitica are echipa a ajuns patron
Poze cu domn`Mitica de pe vremea cand era elev
Fişiere ataşate
Domn`Mitica Trocea la cursul de frig
Domn`Mitica Trocea la cursul de frig
Mitica Frigotehnistul.JPG (163.43 KiB) Vizualizat de 2186 ori
Mitica prezinta scule demontat aere conditionate sunt facute de el ,un bun meserias
Mitica prezinta scule demontat aere conditionate sunt facute de el ,un bun meserias
Mitica Trocea cand era Elev prezinta scule pentru demontat AC.JPG (101.58 KiB) Vizualizat de 2186 ori
Frigotehnist grupa domnului ing Olteanu Mircea
Avatar utilizator
Jan32
Mesaje: 6
Membru din: Mie Aug 16, 2017 12:01 am
Localitate: Cornetu

Re: Cum se castiga un ban demontari aere conditionate reabilitari blocuri .

Mesaj necitit de Jan32 »

il stiu pe Mitica este un bun meserias ,nu ii stiu preturile dar va dati seama ce inseamna sa dai de munca la niste oameni
Avatar utilizator
Lukas
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Aug 26, 2017 9:17 am
Localitate: Darasti

Re: Cum se castiga un ban demontari aere conditionate reabilitari blocuri .

Mesaj necitit de Lukas »

Ing. Olteanu Mircea scrie: Mar Iun 20, 2017 8:41 am
costea scrie: Mar Iun 20, 2017 7:46 am Atasez o hartie cu presinile normale la demontarea ac-urilor, data de frigotehnisti care dau jos aparatele de aer conditionat la rebilitarea blocurilor. Va las pe Dumneavoastra sa precizati daca este corect sau incorect de a castiga un ban cinstit. Din cate stiu eu presiunile de vaporizare sunt urmatoarele; P.v. R407=4,6 Bari
P.v. R134=2 Bari - P.c.10 Bari. AC auto.
P.v. R22=4,8 Bari
P.v. R410=7,8 Bari. Se tine cont si de cat traseu frigorific are omul in casa, ce cantitate de freon intra in agregat, nu mai spun de vacuum. Poate eu gresesc si imi asum vina.
Ce sa mai zic , cei de la service zic ca R134 de frigider nu este compatibil cu R 134 auto :)
Acum si baietii care se ocupa de reabilitari au facut legea lor R22 sa dea in branci la 4,8 Bari este tare ,poate or avea baterie in PSI si nu au stiut sa faca conversia in bari
Frigotehnistii au multe "mestesuguri " Acum ce sa mai zic am cenzurat anuntul omului ca il mananca pielea sa zica ca a fost elevul meu si chiar a fost :roll:
Am citit si eu cu atentie dar cred ca cel mai ok raspuns este al domnului profesor chestia cu frigotehnistii ca au multe mestesuguri este cea mai tare ,asa este si eu am un vecin frigotehnist ,mare carcotas nu ti-ar explica nimic ca nu este prost dar o sa fac si eu cursul cu dvs si gata
Viitor frigotehnist/Electrician
Avatar utilizator
Sile
Mesaje: 4
Membru din: Dum Aug 27, 2017 7:47 am
Localitate: Urziceni

Re: Cum se castiga un ban demontari aere conditionate reabilitari blocuri .

Mesaj necitit de Sile »

Ii stiu pe baietii lui nea Mitica sunt celebrii la mine in cartier ,fac treaba buna nimic de zis
Pasionat frigotehnie
Scrie răspuns