Alex pregateste externele pentru climatizare pe tubulatura izolata

Filme video CURSURI FRIGOTEHNISTI ,PRACTICA LA DIVERSE SOCIETATI Fostii cursanti pot trimite lucrari la care au participat Incurajam schimbul de experienta
Avatar utilizator
Sorin gr 9
Mesaje: 7
Membru din: Joi Iun 22, 2017 9:05 pm

Alex pregateste externele pentru climatizare pe tubulatura izolata

Mesaj necitit de Sorin gr 9 »

Ce bine ca am invatat la chillere si notiuni de climatizare pe tubulatura nu v-am facut de ocara
Unul dintre ele pierduse refrigerantul si a trebuit sa recuperam cu recuperatorul ,noi lucram ecologic ca iubim natura si asa am fost invatati la scoala Alex cu recuperatorul de freon la externa de 96000 btu
Fişiere ataşate
Unul dintre ele pierduse refrigerantul si a trebuit sa recuperam cu recuperatorul ,noi lucram ecologic ca iubim natura si asa am fost invatati la scoala Alex cu recuperatorul de freon la un chiller =racitor de apa
Unul dintre ele pierduse refrigerantul si a trebuit sa recuperam cu recuperatorul ,noi lucram ecologic ca iubim natura si asa am fost invatati la scoala Alex cu recuperatorul de freon la un chiller =racitor de apa
Alex cu recuperatorul de freon la un chiller =racitor de apa.jpg (70.9 KiB) Vizualizat de 732 ori
Avatar utilizator
Vlase
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Iul 08, 2017 3:39 pm

Re: Alex pregateste externele pentru climatizare pe tubulatura izolata

Mesaj necitit de Vlase »

Este bine sa nu te blochezi numai pe aere conditionate ,normal daca ai invatat la scoala si chilere sa inveti cum functioneaza sa -ti bagi nasul si la climatizare si la tubulaturi izolate ,un capitol in expansiune este climatizarea cu ventilo convectoare
Avatar utilizator
Ing. Olteanu Mircea
Mesaje: 205
Membru din: Lun Mai 01, 2017 9:00 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Alex pregateste externele pentru climatizare pe tubulatura izolata

Mesaj necitit de Ing. Olteanu Mircea »

Ce pot spune Alex de Buna Vestire era la scoala si invata carte A plecat in minte cu un bagaj de cunost foarte bun Am mai dat de o poza in care repara cu Sorin tot fost cursant ,frigul la o dubita dupa alti meseriasi

Gr 9 frig Gr 11 Frig si Gr 7 EMJT mi-au adus fff multe satisfactii
Scrie răspuns