Montat placa refrigerare vitrina frigorifica

Filme video CURSURI FRIGOTEHNISTI ,PRACTICA LA DIVERSE SOCIETATI Fostii cursanti pot trimite lucrari la care au participat Incurajam schimbul de experienta
Avatar utilizator
Valentin
Mesaje: 1
Membru din: Mie Noi 08, 2017 3:09 pm
Localitate: Liesti

Montat placa refrigerare vitrina frigorifica

Mesaj necitit de Valentin »

Montat placa refrigerare vitrina frigorifica Vaporizatorul original s-a fisurat =por , un ciuruc chinezesc Am montat o placa aparenta si am obtinut in refrigerare 6C
Fişiere ataşate
Reparatie combina Beko inlocuit vaporizator refrigerare cu placa aparenta
Reparatie combina Beko inlocuit vaporizator refrigerare cu placa aparenta
Reparatie combina Beko inlocuit vaporizator refrigerare cu placa aparenta (Small).jpg (36.23 KiB) Vizualizat de 977 ori
Inlocuit vaporizator refrigerare cu vaporizator placa refrigerare montat aparent
Inlocuit vaporizator refrigerare cu vaporizator placa refrigerare montat aparent
vaporizator placa refrigerare montat aparent (Small).jpg (44.58 KiB) Vizualizat de 979 ori
Mercendaiser
Avatar utilizator
sanduC
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Feb 10, 2018 2:42 pm
Localitate: Plapca

Re: Montat placa refrigerare vitrina frigorifica

Mesaj necitit de sanduC »

Si noi la practica o sa montam la un arctic placa de refrigerare , 400x 400 sau 400x430 refigerant R600A
BaciuVasile
Mesaje: 23
Membru din: Mie Apr 03, 2019 4:33 pm
Localitate: Bucuresti sect 6
Contact:

Re: Montat placa refrigerare vitrina frigorifica

Mesaj necitit de BaciuVasile »

am o combina cu placa aparenta a fost facuta de un fost coleg el fascuse si frigul , tine lucrarea din 2014 ,placa aparenta este pe post de vaporizator , freonul este inflamabil
Avatar utilizator
Madalin34
Mesaje: 60
Membru din: Dum Apr 07, 2019 11:12 am
Localitate: Grosteni
Contact:

Re: Montat placa refrigerare vitrina frigorifica

Mesaj necitit de Madalin34 »

este de preferat sa repari un frigider sa ii inlocuiesti vaporizatorul si sa te tina inca 6 ani
Scrie răspuns