Poze practica gr 13 cu Cristi seful de grupa suntem cei mai buni

CURSURI FRIGOTEHNISTI : INTREBARI NELAMURIRI ,TOT CE TINE DE CURS Asteptam pareri sugestii sa ne imbunatatim activitatea
Avatar utilizator
Zolyca
Mesaje: 15
Membru din: Mar Feb 13, 2018 12:34 pm
Localitate: Giurgiu

Poze practica gr 13 cu Cristi seful de grupa suntem cei mai buni

Mesaj necitit de Zolyca »

Au facut baietii un teu cu inca o valva de service si l-au montat la iesirea din condensator , noi masuram si presiunea joasa si presiunea inalta Crsisti si gr 13 vrem sa fim si noi foarte buni
Fişiere ataşate
sa nu sara carcotasii cu gura mare , avem valva montata la iesirea din condensator 5 bari pe inalta
sa nu sara carcotasii cu gura mare , avem valva montata la iesirea din condensator 5 bari pe inalta
Cristi seful de grupa masoara presiunea de vaporizare si de condensare.jpg (124.66 KiB) Vizualizat de 1808 ori
reparatie frigider sudura compresor
reparatie frigider sudura compresor
domnul Petre si-a dorit toata viata sa stie sa repare un frigider.jpg (128.3 KiB) Vizualizat de 1809 ori
masuram compresorul
masuram compresorul
toti stim cum sa masuram electric un compresor.jpg (121.73 KiB) Vizualizat de 1810 ori
Ridobelo
Mesaje: 1
Membru din: Mie Feb 14, 2018 1:34 am
Localitate: sect 5 Bucuresti

Poze practica gr 13 cu Cristi seful de grupa suntem cei mai buni

Mesaj necitit de Ridobelo »

Poze practica gr 13 agregat cu R134 incarcat cu cantarul vacumat schimbat filtru , verificat electric compresor Domnul Petre este unul dintre cei mai activi cursanti din gr 13 frigotehnisti
Fişiere ataşate
agregat cu R134 incarcat cu cantarul vacumat schimbat filtru
agregat cu R134 incarcat cu cantarul vacumat schimbat filtru
Practica gr 13 inlocuit capilar compresor filtru freon R134.jpg (87.05 KiB) Vizualizat de 1806 ori
Avatar utilizator
Flaviu
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Feb 17, 2018 11:34 am
Localitate: sect 5 Buc

Re: Poze practica gr 13 cu Cristi seful de grupa suntem cei mai buni

Mesaj necitit de Flaviu »

Veti scoate inca o grupa de frigotehnisti buna felicitari gr13 si domnului inginer , am intalnit pe unde ma duc la lucrari sunt PFA instalator si frigotehnist Sunt niste montatori care au cursul de 2 zile sunt praf sui nu vor sa se califice ca frigotehnisti zic :merge si asa " dupa ei am castigat cei mai buni bani
Avatar utilizator
Ciobe
Mesaje: 36
Membru din: Mie Feb 21, 2018 2:02 pm
Localitate: Cernica

Re: Poze practica gr 13 cu Cristi seful de grupa suntem cei mai buni

Mesaj necitit de Ciobe »

Flaviu scrie: Sâm Feb 17, 2018 12:10 pm Veti scoate inca o grupa de frigotehnisti buna felicitari gr13 si domnului inginer , am intalnit pe unde ma duc la lucrari sunt PFA instalator si frigotehnist Sunt niste montatori care au cursul de 2 zile sunt praf sui nu vor sa se califice ca frigotehnisti zic :merge si asa " dupa ei am castigat cei mai buni bani
Voi ridica si eu poze de la practica cu teava de aspiratie defecta din fabricatie ,
Avatar utilizator
Organizator Cursuri
Mesaje: 401
Membru din: Lun Mai 08, 2017 10:13 am
Localitate: Bucuresti

Re: Poze practica gr 13 cu Cristi seful de grupa suntem cei mai buni

Mesaj necitit de Organizator Cursuri »

Flaviu scrie: Sâm Feb 17, 2018 12:10 pm Veti scoate inca o grupa de frigotehnisti buna felicitari gr13 si domnului inginer , am intalnit pe unde ma duc la lucrari sunt PFA instalator si frigotehnist Sunt niste montatori care au cursul de 2 zile sunt praf sui nu vor sa se califice ca frigotehnisti zic :merge si asa " dupa ei am castigat cei mai buni bani
Avem si noi cereri de montatori de aer conditionat dar nu facem asa ceva frigotehnia este frigotehnie restul un non sens bani dati de pomana
Avatar utilizator
SilviuComan
Mesaje: 27
Membru din: Dum Apr 29, 2018 5:35 pm
Localitate: Comana

Re: Poze practica gr 13 cu Cristi seful de grupa suntem cei mai buni

Mesaj necitit de SilviuComan »

Practica la un frigotehnist este esentiala sa fixam materia ,
Avatar utilizator
Organizator Cursuri
Mesaje: 401
Membru din: Lun Mai 08, 2017 10:13 am
Localitate: Bucuresti

Re: Poze practica gr 13 cu Cristi seful de grupa suntem cei mai buni

Mesaj necitit de Organizator Cursuri »

SilviuComan scrie: Dum Apr 29, 2018 6:28 pm Practica la un frigotehnist este esentiala sa fixam materia ,
Aveti dreptate
Avatar utilizator
LinuVasile
Mesaje: 17
Membru din: Mie Iun 20, 2018 8:43 am
Localitate: ilfov

Re: Poze practica gr 13 cu Cristi seful de grupa suntem cei mai buni

Mesaj necitit de LinuVasile »

felicitari profesorului/ organizatorului Au material de lucru sa faca practica , freon inflamabil freon R134A ,statii de sudura
Avatar utilizator
SandulescuMarin
Mesaje: 16
Membru din: Joi Iun 21, 2018 1:29 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Poze practica gr 13 cu Cristi seful de grupa suntem cei mai buni

Mesaj necitit de SandulescuMarin »

LinuVasile scrie: Mie Iun 20, 2018 11:28 am felicitari profesorului/ organizatorului Au material de lucru sa faca practica , freon inflamabil freon R134A ,statii de sudura
si de la mine nota 10
Avatar utilizator
MadalinV
Mesaje: 20
Membru din: Vin Iun 29, 2018 11:26 am
Localitate: Pucioasa

Re: Poze practica gr 13 cu Cristi seful de grupa suntem cei mai buni

Mesaj necitit de MadalinV »

Mi-a placut cum arginteaza cu statia de sudura era parca aspiratia unui compresor
Scrie răspuns