Sectionare filtru la o masina frigorifica contaminata cu apa

Filme video CURSURI FRIGOTEHNISTI ,PRACTICA LA DIVERSE SOCIETATI Fostii cursanti pot trimite lucrari la care au participat Incurajam schimbul de experienta
Avatar utilizator
Robert gr 12
Mesaje: 6
Membru din: Mie Mai 17, 2017 9:34 pm

Sectionare filtru la o masina frigorifica contaminata cu apa

Mesaj necitit de Robert gr 12 »

Impreuna cu colegii de la gr 12 am adus un filtru si rosnaiderul ,adica teietorul cu rola cum ii spun ,,,,,
Uitati ce am gasit
Se remarca cele doua site cum am invatat la scoala
Analizand vizual granulele stim ce a patit masina frigorifica este clar ca trebuie decontaminata cu azot uscat
Fişiere ataşate
Alex a primit sculele de la Termo Dinamic.jpg
Alex a primit sculele de la Termo Dinamic.jpg (76.57 KiB) Vizualizat de 825 ori
Impreuna cu colegii de la gr 12 am adus un filtru si rosnaiderul ,adica teietorul cu rola cum ii spun ,,,,,<br />Uitati ce am gasit <br />Se remarca cele doua site cum am invatat la scoala <br />Analizand vizual granulele stim ce a patit masina frigorifica este clar ca trebuie decontaminata cu azot uscat
Impreuna cu colegii de la gr 12 am adus un filtru si rosnaiderul ,adica teietorul cu rola cum ii spun ,,,,,
Uitati ce am gasit
Se remarca cele doua site cum am invatat la scoala
Analizand vizual granulele stim ce a patit masina frigorifica este clar ca trebuie decontaminata cu azot uscat
Filtru sectionat sita fina (Custom).jpg (20.44 KiB) Vizualizat de 837 ori
Impreuna cu colegii de la gr 12 am adus un filtru si rosnaiderul ,adica teietorul cu rola cum ii spun ,,,,,<br />Uitati ce am gasit <br />Se remarca cele doua site cum am invatat la scoala <br />Analizand vizual granulele stim ce a patit masina frigorifica este clar ca trebuie decontaminata cu azot uscat
Impreuna cu colegii de la gr 12 am adus un filtru si rosnaiderul ,adica teietorul cu rola cum ii spun ,,,,,
Uitati ce am gasit
Se remarca cele doua site cum am invatat la scoala
Analizand vizual granulele stim ce a patit masina frigorifica este clar ca trebuie decontaminata cu azot uscat
Silicagelul din filtru plin de rugina deci avea apa la greu (Custom).jpg (30.42 KiB) Vizualizat de 837 ori
Avatar utilizator
Rusu Ghe
Mesaje: 17
Membru din: Vin Mai 26, 2017 9:09 pm

Re: Sectionare filtru la o masina frigorifica contaminata cu apa

Mesaj necitit de Rusu Ghe »

Se vede rugina in granulele filtrului de freon ,buna idee sa il tai si sa il analizezi stii ce te asteapta
Avatar utilizator
Victor gr 10
Mesaje: 14
Membru din: Vin Iun 16, 2017 9:56 am

Re: Sectionare filtru la o masina frigorifica contaminata cu apa

Mesaj necitit de Victor gr 10 »

simpatic motanul din trusa frigotehnistului intradevar se vede rugina dintre granulele de silicagel ale filtrului
Avatar utilizator
Valy
Mesaje: 5
Membru din: Joi Iul 13, 2017 10:39 am

Re: Sectionare filtru la o masina frigorifica contaminata cu apa

Mesaj necitit de Valy »

Stiu tehnica de sectionare a filtrului unei masini frigorifice efectiv spune starea curgerii freonullui prin ea ,am invatat la tabla metoda deci este ok pentru incepatori sa citeasca sper sa si priceapa
Scrie răspuns