Aer conditionat Megan am inlocuit valva de inalta ,vacuumez pe doua cai cum am invatat la scoala

Filme video CURSURI FRIGOTEHNISTI ,PRACTICA LA DIVERSE SOCIETATI Fostii cursanti pot trimite lucrari la care au participat Incurajam schimbul de experienta
Dan gr 2
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mai 23, 2017 6:38 pm

Aer conditionat Megan am inlocuit valva de inalta ,vacuumez pe doua cai cum am invatat la scoala

Mesaj necitit de Dan gr 2 »

Aer conditionat Megan am inlocuit valva de inalta ,vacuumez pe doua cai cum am invatat la scoala
Pompa de vacuum este o value de la termo dinamic ,bateria este speciala de auto tot de la ei cumparata
Fişiere ataşate
vidarea traseului frigorific pe doua cai presiune joasa si presiune inalta
vidarea traseului frigorific pe doua cai presiune joasa si presiune inalta
AC auto Megan la vacumat dupa schimbarea valvei de inalta.jpg (76.7 KiB) Vizualizat de 832 ori
Avatar utilizator
costea
Mesaje: 9
Membru din: Dum Mai 14, 2017 3:18 pm

Re: Aer conditionat Megan am inlocuit valva de inalta ,vacuumez pe doua cai cum am invatat la scoala

Mesaj necitit de costea »

Bateria este, chiar ,,Speciala" de auto?
Avatar utilizator
Armand
Mesaje: 26
Membru din: Mar Iun 13, 2017 6:55 pm

Re: Aer conditionat Megan am inlocuit valva de inalta ,vacuumez pe doua cai cum am invatat la scoala

Mesaj necitit de Armand »

Ce frumoasa treaba iese omul in drum cu sculele si pica aerul conditionat de la megan il face si scoate banul ,meseria de frigotehnist este super profitabila
Avatar utilizator
VMarian 7
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Iul 29, 2017 5:28 pm
Localitate: Potcoava

Re: Aer conditionat Megan am inlocuit valva de inalta ,vacuumez pe doua cai cum am invatat la scoala

Mesaj necitit de VMarian 7 »

Dan gr 2 scrie: Mar Mai 23, 2017 6:42 pm Aer conditionat Megan am inlocuit valva de inalta ,vacuumez pe doua cai cum am invatat la scoala
Pompa de vacuum este o value de la termo dinamic ,bateria este speciala de auto tot de la ei cumparata
La un megan am avut probleme valva de inalta pusa pe joasa si cea de inalta lipsea ,era facut la turci ,am avut batai de cap ca nu ma lasa calculatorul sa cupleze compresorul si a trebuit resetat la service ,Daca stiam ca trag asta il vidam si incarcam pe doua cai cu livhid ,dar m-am prins tarziu
Scrie răspuns