Vitrina de vinuri cu Prodigi

Filme video CURSURI FRIGOTEHNISTI ,PRACTICA LA DIVERSE SOCIETATI Fostii cursanti pot trimite lucrari la care au participat Incurajam schimbul de experienta
Avatar utilizator
AlbuGeorge
Mesaje: 10
Membru din: Dum Iul 09, 2017 1:36 pm

Re: Vitrina de vinuri cu Prodigi

Mesaj necitit de AlbuGeorge »

Este bine de stiut ce face un prodigi ,poti sa il folosesti in gama +30 -30 C Din multe probleme m-a scos ,ce am folosit eu ducea circa 5 A la compresor deci in direct as baga un compresor de maxim 700 W ,daca este mai mare puterea se leaga un contactor simplu dar contactele sa duca curentul necesar compresorului ,am folosit asa ceva la o camera de tinut flori la 6-7 C ,
Avatar utilizator
GaneaCoste
Mesaje: 10
Membru din: Mie Aug 16, 2017 7:51 pm
Localitate: Plescoi

Re: Vitrina de vinuri cu Prodigi

Mesaj necitit de GaneaCoste »

Iulian 9 scrie: Vin Iun 02, 2017 11:13 am M-au scos din necaz prodigi mai ales la frigidere ,lazi frigorifice mai simple dar este bine sa va uitati ce curent suporta
Intradevar este un dispozitiv simplu legi 3 fire si il reglezi apoi merge vitrina de rupe , am folosit si la compresor trifazic dar cu contactor actionata bobin de prodigi si el facea 3 contacte si gata
Adi43
Mesaje: 22
Membru din: Dum Feb 11, 2018 12:32 pm
Localitate: Sector3 Bucuresti

Re: Vitrina de vinuri cu Prodigi

Mesaj necitit de Adi43 »

cu un prodigi de 40 lei am inlocuit placa electronica cat un A4 de mare la o vitrina de racit sucuri cu R290a , dar trebuie sa stii sa il legi deci cursul de electrician te baga in fata
Avatar utilizator
Ganes.Victor
Mesaje: 60
Membru din: Mar Oct 08, 2019 9:54 am
Localitate: Sector 5 Bucuresti

Re: Vitrina de vinuri cu Prodigi

Mesaj necitit de Ganes.Victor »

Am montat si eu prodigi , merge ca plaja de reglaj a temperaturii de la -30C pana la +30C
Scrie răspuns