Aer conditionat utilaje agruicole o mare nisa pentru frigotehnisti

Filme video CURSURI FRIGOTEHNISTI ,PRACTICA LA DIVERSE SOCIETATI Fostii cursanti pot trimite lucrari la care au participat Incurajam schimbul de experienta
Avatar utilizator
ManailaV
Mesaje: 7
Membru din: Lun Iul 24, 2017 3:29 pm
Localitate: Mioveni Arges

Aer conditionat utilaje agruicole o mare nisa pentru frigotehnisti

Mesaj necitit de ManailaV »

Este identic cu ce fac baietii prin cutrtea scolii se face la fel ca la un Logan aceleas adaptoare de valva tot compresor are tot condensator ventilatoare vaporizator toooootttt
compresorul unui utilaj agricol exact ca unul de autoturism logan.
utilajul agricol are traseul identic ca la un aer conditionat auto vezi valvele.j
pierderea a fost pe la un furtun exact asa gasim la un logan intre condensator si vaporizator ,totul ca la scoala.
Fişiere ataşate
compresorul unui utilaj agricol exact ca unul de autoturism logan.
compresorul unui utilaj agricol exact ca unul de autoturism logan.
compresorul unui utilaj agricol exact ca unul de autoturism logan.jpg (77.17 KiB) Vizualizat de 810 ori
pierderea a fost pe la un furtun exact asa gasim la un logan intre condensator si vaporizator ,totul ca la scoala.
pierderea a fost pe la un furtun exact asa gasim la un logan intre condensator si vaporizator ,totul ca la scoala.
pierderea a fost pe la un furtun exact asa gasim la un logan intre condensator si vaporizator ,totul ca la scoala.jpg (56.71 KiB) Vizualizat de 810 ori
utilajul agricol are traseul identic ca la un aer conditionat auto vezi valvele.j
utilajul agricol are traseul identic ca la un aer conditionat auto vezi valvele.j
utilajul agricol are traseul identic ca la un aer conditionat auto vezi valvele.jpg (78.63 KiB) Vizualizat de 810 ori
PFA
Avatar utilizator
ManailaV
Mesaje: 7
Membru din: Lun Iul 24, 2017 3:29 pm
Localitate: Mioveni Arges

Re: Aer conditionat utilaje agruicole o mare nisa pentru frigotehnisti

Mesaj necitit de ManailaV »

bateria de manometre se monteaza pe utilajul agricol ca pe aerul conditionat de la un matiz.
am obtinut la utilajul agricol 5 C ca la un aer auto.
Traseul frigorific usor de urmarit este mare utilajul agricol in rest totul ca la o masina cu climatizare ,am obtinut tot 5 C recirculare tr 2 ,
Fişiere ataşate
am obtinut la utilajul agricol 5 C ca la un aer auto.
am obtinut la utilajul agricol 5 C ca la un aer auto.
am obtinut la utilajul agricol 5 C ca la un aer auto.jpg (106.62 KiB) Vizualizat de 808 ori
bateria de manometre se monteaza pe utilajul agricol ca pe aerul conditionat de la un matiz.
bateria de manometre se monteaza pe utilajul agricol ca pe aerul conditionat de la un matiz.
bateria de manometre se monteaza pe utilajul agricol ca pe aerul conditionat de la un matiz.jpg (85.28 KiB) Vizualizat de 808 ori
PFA
Avatar utilizator
Mati23
Mesaje: 7
Membru din: Mar Iul 25, 2017 5:05 am
Localitate: Tancabesti

Re: Aer conditionat utilaje agruicole o mare nisa pentru frigotehnisti

Mesaj necitit de Mati23 »

ManailaV scrie: Mie Aug 02, 2017 12:19 pm Este identic cu ce fac baietii prin cutrtea scolii se face la fel ca la un Logan aceleas adaptoare de valva tot compresor are tot condensator ventilatoare vaporizator toooootttt
compresorul unui utilaj agricol exact ca unul de autoturism logan.
utilajul agricol are traseul identic ca la un aer conditionat auto vezi valvele.j
pierderea a fost pe la un furtun exact asa gasim la un logan intre condensator si vaporizator ,totul ca la scoala.
Felicitari colega ai venit in buzunar cu 300 lei ,ai bagat freon R134 si gata 5 C
Avatar utilizator
GaneaCoste
Mesaje: 10
Membru din: Mie Aug 16, 2017 7:51 pm
Localitate: Plescoi

Re: Aer conditionat utilaje agruicole o mare nisa pentru frigotehnisti

Mesaj necitit de GaneaCoste »

Nimic deosebit fata de un aer conditionat de la un autoturism ,tot montaj valve adaptoare tot manometre totul la fel pana si presiunile sunt 2 / 10 R134
Scrie răspuns