Practică Freon Trading aer conditionat traseu frigorific gaz lichid

Filme video CURSURI FRIGOTEHNISTI ,PRACTICA LA DIVERSE SOCIETATI Fostii cursanti pot trimite lucrari la care au participat Incurajam schimbul de experienta
Avatar utilizator
Virgil37
Mesaje: 13
Membru din: Lun Aug 07, 2017 6:22 pm
Localitate: Putineiu Giurgiu

Practică Freon Trading aer conditionat traseu frigorific gaz lichid

Mesaj necitit de Virgil37 »

Am invatat ca este o eroare daca nu izolam traseul frigorific deoarece teava de lichid face zapat unitatea interna pierde din eficienta
tevile de gaz si lichid sunt ne izolate sa invete cursantii sa nu faca aceasta greseala
Fişiere ataşate
tevile de gaz si lichid sunt ne izolate sa invete cursantii sa nu
tevile de gaz si lichid sunt ne izolate sa invete cursantii sa nu
tevile de gaz si lichid sunt ne izolate sa invete cursantii sa nu greseasca (Small).jpg (175.03 KiB) Vizualizat de 682 ori
Am invatat ca este o eroare daca nu izolam traseul frigorific deoarece teava de lichid face zapat unitatea interna pierde din eficienta
Am invatat ca este o eroare daca nu izolam traseul frigorific deoarece teava de lichid face zapat unitatea interna pierde din eficienta
traseul frigorific nu este izolat.jpg (158.85 KiB) Vizualizat de 683 ori
Avatar utilizator
SabinS
Mesaje: 10
Membru din: Vin Aug 18, 2017 8:01 pm
Localitate: Potigrafu

Re: Practică Freon Trading aer conditionat traseu frigorific gaz lichid

Mesaj necitit de SabinS »

Altfel cum sa invete si noua ne-a facut la fel domnul inginer ,tot tevile fara izolatie sa intelegem ce se intampla ,vad ca a inceput sa vaporizeze pe teava de lichid este cred un 12000 btu ventilul de laminare este in interior
Avatar utilizator
vali13
Mesaje: 1
Membru din: Lun Noi 13, 2017 9:02 pm
Localitate: Uzunu

Re: Practică Freon Trading aer conditionat traseu frigorific gaz lichid

Mesaj necitit de vali13 »

Vad ca nu v-a lasat domnul inginer sa izolati teava de gaz si de lichid de la aerul conditionat sa intelegeti rolul izolatiei
distribuitor piese frig
Scrie răspuns