Termometru laser pentru Frigotehnisti

Filme video CURSURI FRIGOTEHNISTI ,PRACTICA LA DIVERSE SOCIETATI Fostii cursanti pot trimite lucrari la care au participat Incurajam schimbul de experienta
Avatar utilizator
Danut
Mesaje: 1
Membru din: Lun Ian 22, 2018 9:51 am
Localitate: Crevedia

Termometru laser pentru Frigotehnisti

Mesaj necitit de Danut »

Am cumparat si eu un termometru laser foarte util unui frigotehnist Citesti foarte usor temperatura lichidului saturat la iesirea din condensator L-am Probat la au aer conditionat de 12000BTU freon R410a si indica cu 6C peste temperatura ambientala Pe aspiratia compresorului am gasit 5C Am sa ridic niste poze Termometrul a costat 50 lei
Fişiere ataşate
In ambalaj termometru laser pentru frigotehnisti
In ambalaj termometru laser pentru frigotehnisti
termometru laser pentru frigotehnisti 1.jpg (72.41 KiB) Vizualizat de 1194 ori
vaporizator ac auto refulare tr 2 termometru laser la un aer conditionat auto 5,5C refulare
vaporizator ac auto refulare tr 2 termometru laser la un aer conditionat auto 5,5C refulare
termometru laser la un aer conditionat auto 5,5C refulare vaporizator.jpg (73 KiB) Vizualizat de 1194 ori
gama de temperaturi toleranta sub 0,5C
gama de temperaturi toleranta sub 0,5C
termometru frigotehnisti gama de lucru.jpg (79.04 KiB) Vizualizat de 1194 ori
Poate masura si temperatura tevii la vaporizator
Poate masura si temperatura tevii la vaporizator
masurare cu termometru laser temperatura vaporizator.jpg (79.04 KiB) Vizualizat de 1194 ori
Frig
Avatar utilizator
lele
Mesaje: 30
Membru din: Vin Feb 09, 2018 6:56 pm
Localitate: Maru

Re: Termometru laser pentru Frigotehnisti

Mesaj necitit de lele »

Danut scrie: Lun Ian 22, 2018 9:53 am Am cumparat si eu un termometru laser foarte util unui frigotehnist Citesti foarte usor temperatura lichidului saturat la iesirea din condensator L-am Probat la au aer conditionat de 12000BTU freon R410a si indica cu 6C peste temperatura ambientala Pe aspiratia compresorului am gasit 5C Am sa ridic niste poze Termometrul a costat 50 lei
Daca gasesc pun niste poze de la practica cu termometrul laser masuram temperatura la teava de aspiratie cand venea zapada foarte util sa masuram temperatura lichidului saturat care iese din condensator
Fişiere ataşate
-2 grade celsius arata termometrul laser.jpg
-2 grade celsius arata termometrul laser.jpg (70.1 KiB) Vizualizat de 1171 ori
Zapada pe aspiratie deoarece am bagat mult freon.jpg
Zapada pe aspiratie deoarece am bagat mult freon.jpg (105.52 KiB) Vizualizat de 1171 ori
Luciann
Mesaje: 14
Membru din: Dum Feb 11, 2018 1:47 pm
Localitate: Paltinu

Re: Termometru laser pentru Frigotehnisti

Mesaj necitit de Luciann »

Am dst de el cu 70 lei
Lucy
Mesaje: 12
Membru din: Dum Feb 11, 2018 4:54 pm
Localitate: Sect 3 Buc

Re: Termometru laser pentru Frigotehnisti

Mesaj necitit de Lucy »

Luciann scrie: Dum Feb 11, 2018 2:51 pm Am dst de el cu 70 lei
il gasesti si mai ieftin am vazut si cu 40 lei , ajuta sa masori temperatura freonului care iese din condensator , multe aplicatii ai cu el
Scrie răspuns