AC Logan de ziua mea

CURSURI FRIGOTEHNISTI : INTREBARI NELAMURIRI ,TOT CE TINE DE CURS Asteptam pareri sugestii sa ne imbunatatim activitatea
Avatar utilizator
Florentin
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Mai 20, 2017 2:25 pm
Localitate: Bucuresti

AC Logan de ziua mea

Mesaj necitit de Florentin »

Loganul pierdea refrigerant pe la supapa de inalta ,am pus in functiune trusa minune de scos supape si inlocuit fara sa pierd refrigerantul ca nu avea nimic era gol I-am tras o vacumare sa ma tina minte in rest cum am fost invatati ,am rezolvat si apoi am incarcat pe joasa pana am ajuns sa indice bateria 2 Pj si 10 PI temp 5C In poza atasata pregateam totul ,masina statea in vacuum -1
Fişiere ataşate
Loganul pierdea refrigerant pe la supapa de inalta ,am pus in functiune trusa minune de scos supape si inlocuit fara sa pierd refrigerantul ca nu avea nimic era gol I-am tras o vacumare sa ma tina minte in rest cum am fost invatati ,am rezolvat si apoi am incarcat pe joasa  pana am ajuns sa indice bateria 2 Pj si 10 PI temp 5C In poza atasata pregateam totul ,masina statea in vacuum -1
Loganul pierdea refrigerant pe la supapa de inalta ,am pus in functiune trusa minune de scos supape si inlocuit fara sa pierd refrigerantul ca nu avea nimic era gol I-am tras o vacumare sa ma tina minte in rest cum am fost invatati ,am rezolvat si apoi am incarcat pe joasa pana am ajuns sa indice bateria 2 Pj si 10 PI temp 5C In poza atasata pregateam totul ,masina statea in vacuum -1
Incarcare AC logan de ziua mea (Small).jpg (189.65 KiB) Vizualizat de 1257 ori
trusa extras supape sub presiune am scos cu ea supapa de pe inalta
trusa extras supape sub presiune am scos cu ea supapa de pe inalta
extractoare valva ac auto sub presiune.jpg (136.92 KiB) Vizualizat de 1257 ori
Tehnician frigotehnist , Frigidere ,AC-uri AC-uri auto Preturi cu bun simt
Avatar utilizator
Ing. Olteanu Mircea
Mesaje: 205
Membru din: Lun Mai 01, 2017 9:00 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: AC Logan de ziua mea

Mesaj necitit de Ing. Olteanu Mircea »

Poate ne intalnim cu baietii la atelier sa le aratati cum rezolvati la aerul conditionat auto cu trusa extractoare ,imposibil sa nu gasim in curte un frigider sau Aer conditionat sa il mestereasca ei
Avatar utilizator
Marinel
Mesaje: 10
Membru din: Mie Mai 24, 2017 11:09 am

Re: AC Logan de ziua mea

Mesaj necitit de Marinel »

La multi ani frate ,ai niste scule de frigotehnist super ok trusa de aer conditionat auto merita toti banii
Avatar utilizator
Relu
Mesaje: 29
Membru din: Mie Mai 24, 2017 6:46 pm

Re: AC Logan de ziua mea

Mesaj necitit de Relu »

Florentin de ziua lui munceste sarbatoreste ca pe vremuri muncind ,trusa de scule de supape pentru aer conditionat auto este criminala ,si pompa la fel ai scule de scule
Avatar utilizator
Rusu Ghe
Mesaje: 17
Membru din: Vin Mai 26, 2017 9:09 pm

Re: AC Logan de ziua mea

Mesaj necitit de Rusu Ghe »

Florentin scrie: Sâm Mai 20, 2017 2:28 pm Loganul pierdea refrigerant pe la supapa de inalta ,am pus in functiune trusa minune de scos supape si inlocuit fara sa pierd refrigerantul ca nu avea nimic era gol I-am tras o vacumare sa ma tina minte in rest cum am fost invatati ,am rezolvat si apoi am incarcat pe joasa pana am ajuns sa indice bateria 2 Pj si 10 PI temp 5C In poza atasata pregateam totul ,masina statea in vacuum -1
Ai scule de scule mai ales trusa de scos supape la aerul conditionat auto este cea mai tare
Avatar utilizator
Csandu
Mesaje: 20
Membru din: Dum Iun 04, 2017 1:59 pm

Re: AC Logan de ziua mea

Mesaj necitit de Csandu »

Cine se zbate si munceste are bani cine nu sta pe ajutor socialo ,Meseria de frigotehnist este super aerul conditionat nu ti-a dat bataie de cap ,am vazut alt post unde sudai cu aluminiu o teva de la aspiratie aer conditionat matiz
Avatar utilizator
Angelo
Mesaje: 18
Membru din: Mar Iun 06, 2017 10:24 am

Re: AC Logan de ziua mea

Mesaj necitit de Angelo »

Florentin scrie: Sâm Mai 20, 2017 2:28 pm Loganul pierdea refrigerant pe la supapa de inalta ,am pus in functiune trusa minune de scos supape si inlocuit fara sa pierd refrigerantul ca nu avea nimic era gol I-am tras o vacumare sa ma tina minte in rest cum am fost invatati ,am rezolvat si apoi am incarcat pe joasa pana am ajuns sa indice bateria 2 Pj si 10 PI temp 5C In poza atasata pregateam totul ,masina statea in vacuum -1
Felicitari de ziua ta ai scos un ban ca ai familie si copii vad scule de frig foarte ok am vazut si trusa pentru ac auto este o bijuterie ,spor la treaba
Avatar utilizator
Car&service
Mesaje: 20
Membru din: Dum Iun 18, 2017 12:13 pm

Re: AC Logan de ziua mea

Mesaj necitit de Car&service »

Munceste frigotehnistul chiar daca ploua repara aere conditionate si alte masini frigorifice ,dar munca ii aduce si satisfactii are nevasta ce pune pe masa ala micu are o tableta noua si frigotehnistul sta linistit
Scrie răspuns