Reparatie aere conditionate sunt satul de munca

CURSURI FRIGOTEHNISTI : INTREBARI NELAMURIRI ,TOT CE TINE DE CURS Asteptam pareri sugestii sa ne imbunatatim activitatea
Richardgr 11
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iul 04, 2017 6:28 pm
Localitate: Balti

Reparatie aere conditionate sunt satul de munca

Mesaj necitit de Richardgr 11 »

Reparatie aere conditionate sunt satul de munca
Am ajuns acasa si la ora 23 ,la 7 dimineta suna telefonul si o luam de la cap ,La ora 12 ziua nu mai pot inchid telefonul ,ca am clientii cu droaia toti s-au apucat sa le verifice in plina canicula
Chiar daca este racoare afara dar tot se anunta calduri si toti au devenit prevazatori ;)
Am sa ridic niste poze ,printre picaturi mai si un AC auto Sunt frant de obosit ridic pozele si ma culc
Fişiere ataşate
unitate externa demontata se vede condensatorul
unitate externa demontata se vede condensatorul
demontat unitate externa 12000 btu (Small).jpg (129.79 KiB) Vizualizat de 885 ori
am scos ventilatorul axial pentru servisat
am scos ventilatorul axial pentru servisat
am scos ventilatorul axial unitate externa (Small).jpg (128.53 KiB) Vizualizat de 885 ori
Am completat aerul conditionat si am optinut 5 C la grila de refulare din vaporizator
Am completat aerul conditionat si am optinut 5 C la grila de refulare din vaporizator
completat Aer conditionat auto am obtinut 5 C.jpg (71.41 KiB) Vizualizat de 890 ori
Am completat cu r 134 cam 20 de guri si am adus Loganul la 7 C nu am bagat mai mult sa nu faca guturai , condensatorul era ok l-am curatat cu vermorelul ,vaporizatorul in treapta doi recirculare rupea asfaltul in 7 C
Am completat cu r 134 cam 20 de guri si am adus Loganul la 7 C nu am bagat mai mult sa nu faca guturai , condensatorul era ok l-am curatat cu vermorelul ,vaporizatorul in treapta doi recirculare rupea asfaltul in 7 C
Aer conditionat Logan mcv (Small).JPG (93.43 KiB) Vizualizat de 893 ori
Avatar utilizator
Vlase
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Iul 08, 2017 3:39 pm

Re: Reparatie aere conditionate sunt satul de munca

Mesaj necitit de Vlase »

Te cred ca te-ai saturat sa cureti condensatoare mai completezi cu freon ,mai pica prin parcare un aer conditionat auto ,acum sa fim seriosi frigotehnistii se plang ca nu au timp sa ajunga la clienti ,ca au prea multi altii ajung la 12 noaptea dar 400 lei servisat AC cine o lua ?
Adi43
Mesaje: 22
Membru din: Dum Feb 11, 2018 12:32 pm
Localitate: Sector3 Bucuresti

Re: Reparatie aere conditionate sunt satul de munca

Mesaj necitit de Adi43 »

stai sa vezi ce o sa fie in acest an de reparat , aere conditionate , inclusiv ac auto , vitrine frigorifice sanatosi sa fim
Avatar utilizator
Organizator Cursuri
Mesaje: 401
Membru din: Lun Mai 08, 2017 10:13 am
Localitate: Bucuresti

Re: Reparatie aere conditionate sunt satul de munca

Mesaj necitit de Organizator Cursuri »

Richardgr 11 scrie: Mar Iul 04, 2017 9:17 pm Reparatie aere conditionate sunt satul de munca
Am ajuns acasa si la ora 23 ,la 7 dimineta suna telefonul si o luam de la cap ,La ora 12 ziua nu mai pot inchid telefonul ,ca am clientii cu droaia toti s-au apucat sa le verifice in plina canicula
Chiar daca este racoare afara dar tot se anunta calduri si toti au devenit prevazatori ;)
Am sa ridic niste poze ,printre picaturi mai si un AC auto Sunt frant de obosit ridic pozele si ma culc
abia a inceput sezonul aerelor conditionate si va vaitati
Scrie răspuns