Practica cursuri frigotehnisti -TINEM FOARTE MULT LA ACEST ASPECT

Albume Foto Cursuri Frigotehnisti pe teren la diferite Societati .
LUCRARI EXECUTATE DE CURSANTI /FOSTI CURSANTI
Avatar utilizator
Ing. Olteanu Mircea
Mesaje: 205
Membru din: Lun Mai 01, 2017 9:00 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Practica cursuri frigotehnisti -TINEM FOARTE MULT LA ACEST ASPECT

Mesaj necitit de Ing. Olteanu Mircea »

Adigr8 scrie: Sâm Iul 29, 2017 11:10 am
iuliana SC MIPP scrie: Joi Iul 13, 2017 8:02 pm Gr 12 Practica AC auto in pauza ,
Cursantii in loc sa stea la o tgare au adus doua autoturisme care aveau probleme cu aerul conditionat
Trebuie mentionat ca in urma cu 3 saptamani facusera tot in pauza inca 3 aere conditionate auto ,deci aveau experienta :)
Toate operatiile au fost efectuate sub indrumarea domnului inginer Olteanu Mircea
Cursantii au montat cu mana lor toate sculele baterie de manometre ,valve adaptoare
Au reusit sa aduca masinile in parametrii normali cam 7 C refulare tr 2
Interesant ca nu a fost perturbat cursul deoarece s-a marit cu inca 40 minute durata cursului
Fara practica eram morti ,deja sunt colegi in grupa care lucreaza pe frig Valentin a facut naveta din Focsani si-a procurat scule si deja cand este liber repara tot ce ii pica ,mai precis aplica ce a invatat
Ce mai poti sa spui cartea a fost carte ne-a omorit de 3 ori pe saptamana ,practica a invatat tot omul sa repare incarce sa foloseasca scule ,este plin forumul cu baietii
Valentin este cel mai bun frigotehnist din zona
Avatar utilizator
JeanTanase
Mesaje: 14
Membru din: Mie Sep 11, 2019 6:13 pm
Localitate: Buc
Contact:

Re: Practica cursuri frigotehnisti -TINEM FOARTE MULT LA ACEST ASPECT

Mesaj necitit de JeanTanase »

Organizator Cursuri scrie: Joi Iul 13, 2017 8:02 pm Gr 12 Practica AC auto in pauza ,
Cursantii in loc sa stea la o tgare au adus doua autoturisme care aveau probleme cu aerul conditionat
Trebuie mentionat ca in urma cu 3 saptamani facusera tot in pauza inca 3 aere conditionate auto ,deci aveau experienta :)
Toate operatiile au fost efectuate sub indrumarea domnului inginer Olteanu Mircea
Cursantii au montat cu mana lor toate sculele baterie de manometre ,valve adaptoare
Au reusit sa aduca masinile in parametrii normali cam 7 C refulare tr 2
Interesant ca nu a fost perturbat cursul deoarece s-a marit cu inca 40 minute durata cursului
Merita sa invete sa serviseze un aer conditionat auto
Avatar utilizator
GhiauruNiculae
Mesaje: 50
Membru din: Mie Sep 18, 2019 9:57 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Practica cursuri frigotehnisti -TINEM FOARTE MULT LA ACEST ASPECT

Mesaj necitit de GhiauruNiculae »

Am colegi care au facut si frigul sunt foarte multumiti , practica adevarata
Avatar utilizator
StereBarbu
Mesaje: 9
Membru din: Dum Sep 22, 2019 4:10 pm
Localitate: Gaesti
Contact:

Re: Practica cursuri frigotehnisti -TINEM FOARTE MULT LA ACEST ASPECT

Mesaj necitit de StereBarbu »

GhiauruNiculae scrie: Mie Sep 18, 2019 10:23 am Am colegi care au facut si frigul sunt foarte multumiti , practica adevarata
este adevarat am si eu colegi care acum sunt pfs si lucreaza pe frig , au avut un an excelent pe aere conditionate altii sunt pe frig auto
Scrie răspuns