masini frigorifice diverse , unitate externa cazuta de la etaj ,vaporizator 18000 capilare in unit interna 5 capilare ,

Albume Foto Cursuri Frigotehnisti pe teren la diferite Societati .
LUCRARI EXECUTATE DE CURSANTI /FOSTI CURSANTI
Avatar utilizator
AlbuGeorge
Mesaje: 10
Membru din: Dum Iul 09, 2017 1:36 pm

masini frigorifice diverse , unitate externa cazuta de la etaj ,vaporizator 18000 capilare in unit interna 5 capilare ,

Mesaj necitit de AlbuGeorge »

Eticheta masina frigorifca gasim toate datele tip refrigerant ,putere compresor tensiune alimentare tooot
unitate externa cazuta de la etaj
compresorul funct ok
condensatorul nu pierde este putin deformat
ventilatorul ,suportul indoit
daca schimb sasiul cu alta o pregatesc sa o vand
Pentru aia mici am gasit de la practica vaporizator 18000 btu 5 capilare in unitatea interna se remarca colectarea gazului
Fişiere ataşate
Pentru aia mici am gasit de la practica vaporizator 18000 btu 5 capilare in unitatea interna se remarca colectarea gazului
Pentru aia mici am gasit de la practica vaporizator 18000 btu 5 capilare in unitatea interna se remarca colectarea gazului
Pentru aia mici am gasit de la practica vaporizator 18000 btu cu capilarele in interior sunt 5 vedeti cum colecteaza gazul.jpg (138.62 KiB) Vizualizat de 753 ori
unitate externa cazuta ,compresorul a scapat cu zile condensatorul indoit putin
unitate externa cazuta ,compresorul a scapat cu zile condensatorul indoit putin
Asa arata o unitate externa cazuta de la et 2.JPG (55.35 KiB) Vizualizat de 756 ori
Eticheta masina frigorifca gasim toate datele tip refrigerant ,putere compresor tensiune alimentare tooot
Eticheta masina frigorifca gasim toate datele tip refrigerant ,putere compresor tensiune alimentare tooot
eticheta identificare masina frigorifica (Small).JPG (50.71 KiB) Vizualizat de 757 ori
Avatar utilizator
SabinCostel
Mesaje: 16
Membru din: Mar Aug 08, 2017 5:06 pm
Localitate: Titu

Re: masini frigorifice diverse , unitate externa cazuta de la etaj ,vaporizator 18000 capilare in unit interna 5 capilar

Mesaj necitit de SabinCostel »

Ati avut bafta sa vedeti vaporizatorul cu 5 capilare ,cand am inceput cursul noi abia aparuse se baga pe niste 18000 btu cu R410 si functionau ok
Ne-a invatat domnul inginer cum sa procedam ,gasiti si in alte parti tot asa mai multe capilare pe la microbuzele care duc pasageri
Scrie răspuns