Grup compresor condensator masina frigorifica r22

Albume Foto Cursuri Frigotehnisti pe teren la diferite Societati .
LUCRARI EXECUTATE DE CURSANTI /FOSTI CURSANTI
Sascha
Mesaje: 1
Membru din: Mar Noi 21, 2017 7:07 pm
Localitate: giurgiu

Grup compresor condensator masina frigorifica r22

Mesaj necitit de Sascha »

Masini frigorifice
Pun pentru aia mici un compresor semi ermetic ,am ridicat o poza sa vada presostatele , alta poza unde se vad manometrele care indica presiunea de vaporizare si de condensare
Presostate si manometre presiune joasa si presiune inalta
grup compresor condensator masina frigorifica r22 , compresor semiermetic si condensato
condensator cu ventilator tole din aluminiu
Fişiere ataşate
Presostate si manometre presiune joasa si presiune inalta
Presostate si manometre presiune joasa si presiune inalta
Presostate si manometre presiune joasa si presiune inalta (Small).jpg (133.84 KiB) Vizualizat de 773 ori
grup compresor condensator masina frigorifica r22
grup compresor condensator masina frigorifica r22
grup compresor condensator masina frigorifica r22.jpg (154.98 KiB) Vizualizat de 775 ori
compresor semiermetic si condensator
compresor semiermetic si condensator
compresor semiermetic si condensator.jpg (182 KiB) Vizualizat de 775 ori
condensator cu ventilator tole din aluminiu
condensator cu ventilator tole din aluminiu
condensator cu ventilator tole din aluminiu.jpg (134.26 KiB) Vizualizat de 775 ori
Gym
Mesaje: 1
Membru din: Joi Noi 23, 2017 1:48 am
Localitate: Rada

Re: Grup compresor condensator masina frigorifica r22

Mesaj necitit de Gym »

Voi pune in evidenta pentru aia mici separatorul de ulei legat la iesirea compresorului se vede conducta galbena care duce inapoi la compresor in carter , invatati la scoala de la domnul ing Olteanu ,puneti mana pe carte
Fişiere ataşate
am marcat intrarea si iesirea din separatorul de ulei legat la compresor si condensator (Small).jpg
am marcat intrarea si iesirea din separatorul de ulei legat la compresor si condensator (Small).jpg (145.96 KiB) Vizualizat de 753 ori
Separatorul de ulei legat la iesirea compresorului ,conducta galbena duce uleiul recuerat in carterul compresorului semi ermetic
Separatorul de ulei legat la iesirea compresorului ,conducta galbena duce uleiul recuerat in carterul compresorului semi ermetic
Separatorul de ulei legat la iesirea compresorului ,conducta galbena duce uleiul recuerat in carterul compresorului semi ermetic.jpg (252.32 KiB) Vizualizat de 754 ori
Avatar utilizator
Vicent
Mesaje: 1
Membru din: Vin Noi 24, 2017 1:46 pm
Localitate: Straulesti

Re: Grup compresor condensator masina frigorifica r22

Mesaj necitit de Vicent »

O explicatie super ok , multumiri colega acum inteleg rolul separatorului de ulei pus pe refularea compresorului la o instalatie frigorifica functionand pe refrigerare
Frig
Scrie răspuns