Frigider defectat de niste amarati de soarici

Albume Foto Cursuri Frigotehnisti pe teren la diferite Societati .
LUCRARI EXECUTATE DE CURSANTI /FOSTI CURSANTI
Avatar utilizator
DSavu
Mesaje: 12
Membru din: Mar Mai 09, 2017 7:14 pm

Frigider defectat de niste amarati de soarici

Mesaj necitit de DSavu »

Au facut prapad sub capac au stricat electronica .Am scos bani buni dupa urma lor dar nu i-am omorat ca ei stiu drumul inapoi ;)
Am inlocit conductoare ,am lucrat cu manusi si masca la gura inainte sa montez am dat cu dezinfectant De placere baietii se vor intoarce inapoi :)
Fişiere ataşate
Au ros firele de la termostat
Au ros firele de la termostat
soaricii au facut prapad in frigider dar au ajuns pe drumuri.jpg (73.58 KiB) Vizualizat de 1527 ori
electronica frigiderului nu mai era alimentata
electronica frigiderului nu mai era alimentata
In capacul frigiderului o familie de soarici au facut prapad.jpg (52.59 KiB) Vizualizat de 1527 ori
compartimentul unde trebuia sa fie partea de comanda compresor si termostat
compartimentul unde trebuia sa fie partea de comanda compresor si termostat
Frigider pus pe butuci de niste soarici amarati 1.jpg (62.2 KiB) Vizualizat de 1527 ori
Avatar utilizator
Flondor vasile
Mesaje: 15
Membru din: Lun Mai 15, 2017 9:07 pm

Re: Frigider defectat de niste amarati de soarici

Mesaj necitit de Flondor vasile »

Parca au tabarat cu flexul pe fire eu ii jupuiam de vii ,in fine ai si tu dreptate ca nu i-ai deranjat aia revin inapoi si o iau de la cap la ros fire :)
Avatar utilizator
Marcu
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 17, 2017 12:15 pm

Re: Frigider defectat de niste amarati de soarici

Mesaj necitit de Marcu »

Trebuia sa le faci cinste la soarici sa le pui niste afumatura sa se intoarca iar din pribegie :)
Avatar utilizator
Eugen gr 11
Mesaje: 20
Membru din: Mar Mai 02, 2017 11:37 am
Localitate: Bucuresti

Re: Frigider defectat de niste amarati de soarici

Mesaj necitit de Eugen gr 11 »

Marcu scrie: Mie Mai 17, 2017 12:24 pm Trebuia sa le faci cinste la soarici sa le pui niste afumatura sa se intoarca iar din pribegie :)
merita si o bere sa le dai ca ai castigat bani din truda lor :)
Avatar utilizator
Relu
Mesaje: 29
Membru din: Mie Mai 24, 2017 6:46 pm

Re: Frigider defectat de niste amarati de soarici

Mesaj necitit de Relu »

DSavu scrie: Mar Mai 09, 2017 7:28 pm Au facut prapad sub capac au stricat electronica .Am scos bani buni dupa urma lor dar nu i-am omorat ca ei stiu drumul inapoi ;)
Am inlocit conductoare ,am lucrat cu manusi si masca la gura inainte sa montez am dat cu dezinfectant De placere baietii se vor intoarce inapoi :)
Si eu cred ca terebuia sa le faci cinste ,pentru ca au stricat frigiderul , chestia cu slanina afumata a fost tare dar era bine sa ungi si capilarul poate tabarau sa il roada
Avatar utilizator
BarbuV
Mesaje: 23
Membru din: Lun Mai 29, 2017 11:33 am

Re: Frigider defectat de niste amarati de soarici

Mesaj necitit de BarbuV »

Flondor vasile scrie: Lun Mai 15, 2017 9:22 pm Parca au tabarat cu flexul pe fire eu ii jupuiam de vii ,in fine ai si tu dreptate ca nu i-ai deranjat aia revin inapoi si o iau de la cap la ros fire :)
Au facut baietii treaba buna ca la carte au defectat frigiderul ,acum pe bune ai scos bani de pe urma lor trebuie sa le faci cinste cu o bere sa vii iar sa repari frigiderul ca ei te ajuta ,faceti o echipa ;)
Avatar utilizator
Klempi
Mesaje: 18
Membru din: Dum Iun 18, 2017 10:37 am
Localitate: Sinesti

Re: Frigider defectat de niste amarati de soarici

Mesaj necitit de Klempi »

DSavu scrie: Mar Mai 09, 2017 7:28 pm Au facut prapad sub capac au stricat electronica .Am scos bani buni dupa urma lor dar nu i-am omorat ca ei stiu drumul inapoi ;)
Am inlocit conductoare ,am lucrat cu manusi si masca la gura inainte sa montez am dat cu dezinfectant De placere baietii se vor intoarce inapoi :)
Merita o bere baietii au facut treaba buna au pus electronica jos parca au avut dambla pe ei ,probleme la circuitul frigorific nu cred ca au fost ,nu ii vad in stare sa roada teava de aluminiu din vaporizator ,dar cine stie ca vaporizatoarele turcesti sunt ca foaia de tigare si daca lighioana are dintii ascutiti garantat o perforeaza
Avatar utilizator
Cuki
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Iul 01, 2017 7:47 pm

Re: Frigider defectat de niste amarati de soarici

Mesaj necitit de Cuki »

O bere pe caldura asta este benefica pentru ei ,le prinde bine Au terminat ei placa electronica a frigiderului si au fost abuzati ca au fost dati afara din locuinta :) Pe bune sa modifici titlul ca te ia protectia lighioanelor :)
Scrie răspuns