circuite lumina si prize +doza legaturi cositorita

CURS ELECTRICIAN EMJT Aici cursantii/viitorii cursanti solicita lamuriri vis a vis de Curs ,MANUALE ,ETC
Avatar utilizator
Savu gr 4
Mesaje: 22
Membru din: Sâm Mai 06, 2017 2:16 am

circuite lumina si prize +doza legaturi cositorita

Mesaj necitit de Savu gr 4 »

circuite lumina si prize +doza legaturi cositorita
Acum ce sa zic cand lucrez si nu sunt grabit prefer metoda clasica rasucire/cositorire
Fişiere ataşate
Acum ce sa zic cand lucrez si nu sunt grabit prefer metoda clasica rasucire/cositorire
Acum ce sa zic cand lucrez si nu sunt grabit prefer metoda clasica rasucire/cositorire
Legaturi in doze pe clasic urmeaza cositorul.jpg (25.67 KiB) Vizualizat de 1751 ori
vila domnesti circuite lumina si prize
vila domnesti circuite lumina si prize
Circuite vila domnesti vine placat.jpg (37.81 KiB) Vizualizat de 1752 ori
Avatar utilizator
Anditzu
Mesaje: 18
Membru din: Vin Mai 19, 2017 9:28 pm
Localitate: Cernica

Re: circuite lumina si prize +doza legaturi cositorita

Mesaj necitit de Anditzu »

Cele mai sigure sunt cele cositorite din pacate viteza conteaza in detrimentul calitatii
Avatar utilizator
Ing. Olteanu Mircea
Mesaje: 205
Membru din: Lun Mai 01, 2017 9:00 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: circuite lumina si prize +doza legaturi cositorita

Mesaj necitit de Ing. Olteanu Mircea »

Anditzu scrie: Vin Mai 19, 2017 9:39 pm Cele mai sigure sunt cele cositorite din pacate viteza conteaza in detrimentul calitatii
La curs invata si prin cositorire si reglete speciale
Avatar utilizator
Florentin
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Mai 20, 2017 2:25 pm
Localitate: Bucuresti

Re: circuite lumina si prize +doza legaturi cositorita

Mesaj necitit de Florentin »

Poate se deranjeaza Sorin sa ridice cum a refacut un apartament dupa niste jmekeri de electricieni ,dupa pozele facute de el la lucrare am comentat si la curs Gr 7 EMJT cea mai buna grupa
Tehnician frigotehnist , Frigidere ,AC-uri AC-uri auto Preturi cu bun simt
Avatar utilizator
Savu
Mesaje: 14
Membru din: Dum Mai 21, 2017 1:19 pm

Re: circuite lumina si prize +doza legaturi cositorita

Mesaj necitit de Savu »

Florentin scrie: Sâm Mai 20, 2017 3:26 pm Poate se deranjeaza Sorin sa ridice cum a refacut un apartament dupa niste jmekeri de electricieni ,dupa pozele facute de el la lucrare am comentat si la curs Gr 7 EMJT cea mai buna grupa
Legaturile electrice cositorite tin lejer zeci de ani ,am umblat la o instalatie de 50 de ani si erau intacte cuprul gasit era mai rosiatic dar asta din ziua de astazi parca este aur
Avatar utilizator
Samoila Vasile
Mesaje: 23
Membru din: Lun Mai 22, 2017 10:32 am

Re: circuite lumina si prize +doza legaturi cositorita

Mesaj necitit de Samoila Vasile »

Savu scrie: Dum Mai 21, 2017 1:26 pm
Florentin scrie: Sâm Mai 20, 2017 3:26 pm Poate se deranjeaza Sorin sa ridice cum a refacut un apartament dupa niste jmekeri de electricieni ,dupa pozele facute de el la lucrare am comentat si la curs Gr 7 EMJT cea mai buna grupa
Legaturile electrice cositorite tin lejer zeci de ani ,am umblat la o instalatie de 50 de ani si erau intacte cuprul gasit era mai rosiatic dar asta din ziua de astazi parca este aur
Pentru sufletul meu tot prin cositorire le fac in rest bag reglete la greu ,intradevar in timp apar contacte imperfecte in special unde am straingeri mecanice a conductoarelor ma refer la regletele cu surub ,sunt niste porcarii
Avatar utilizator
Gelu gr 7
Mesaje: 23
Membru din: Joi Iun 08, 2017 11:17 am

Re: circuite lumina si prize +doza legaturi cositorita

Mesaj necitit de Gelu gr 7 »

Au iesit niste circuite de lumina si prize ok ,ai muncit nu gluma Si eu merg pe varianta cositoritului in dozele de ramificatie sau de trecere ,am avut surprize cu clemele cu surub sau prin compresie
Avatar utilizator
Ing. Olteanu Mircea
Mesaje: 205
Membru din: Lun Mai 01, 2017 9:00 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: circuite lumina si prize +doza legaturi cositorita

Mesaj necitit de Ing. Olteanu Mircea »

Gelu gr 7 scrie: Joi Iun 08, 2017 12:13 pm Au iesit niste circuite de lumina si prize ok ,ai muncit nu gluma Si eu merg pe varianta cositoritului in dozele de ramificatie sau de trecere ,am avut surprize cu clemele cu surub sau prin compresie
Avatar utilizator
Ganes.Victor
Mesaje: 60
Membru din: Mar Oct 08, 2019 9:54 am
Localitate: Sector 5 Bucuresti

Re: circuite lumina si prize +doza legaturi cositorita

Mesaj necitit de Ganes.Victor »

Gelu gr 7 scrie: Joi Iun 08, 2017 12:13 pm Au iesit niste circuite de lumina si prize ok ,ai muncit nu gluma Si eu merg pe varianta cositoritului in dozele de ramificatie sau de trecere ,am avut surprize cu clemele cu surub sau prin compresie
munca fratioare nu gluma
Avatar utilizator
Ganes.Victor
Mesaje: 60
Membru din: Mar Oct 08, 2019 9:54 am
Localitate: Sector 5 Bucuresti

Re: circuite lumina si prize +doza legaturi cositorita

Mesaj necitit de Ganes.Victor »

Gelu gr 7 scrie: Joi Iun 08, 2017 12:13 pm Au iesit niste circuite de lumina si prize ok ,ai muncit nu gluma Si eu merg pe varianta cositoritului in dozele de ramificatie sau de trecere ,am avut surprize cu clemele cu surub sau prin compresie
munca fratioare nu gluma
Scrie răspuns