Practica gr 8 EMJT am invatat meserie

CURS ELECTRICIAN EXPLOATARE MEDIE SI JOASA TENSIUNE CEL MAI UNIVERSAL ELECTRICIAN
PavelDraghici

Re: Practica gr 8 EMJT am invatat meserie

Mesaj necitit de PavelDraghici » Lun Apr 30, 2018 4:36 am

La drept vorbind , practica daca stapanesti teoria este simpla , se reduce la lucruri obisnuite , dat gauri sa fixezi un tablou electric ,santuri sa pui tuburi pentru circuite de priza si circuite de lumina Dar daca nu ai habar cum se leaga esti in plop , daca nu cunosti simbolurile unei scheme electrice monofilare esti analfabet
Frig14/Emjt8

Iuliana SC MIPP

Re: Practica gr 8 EMJT am invatat meserie

Mesaj necitit de Iuliana SC MIPP » Sâm Mai 12, 2018 3:43 pm

PavelDraghici scrie:
Lun Apr 30, 2018 4:36 am
La drept vorbind , practica daca stapanesti teoria este simpla , se reduce la lucruri obisnuite , dat gauri sa fixezi un tablou electric ,santuri sa pui tuburi pentru circuite de priza si circuite de lumina Dar daca nu ai habar cum se leaga esti in plop , daca nu cunosti simbolurile unei scheme electrice monofilare esti analfabet
La noi la practica au baietii si tabla , dupa monofilara executa singuri o instalatie electrica

AmarieiNicu

Re: Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de AmarieiNicu » Mar Iun 04, 2019 9:53 pm

PavelDraghici scrie:
Lun Apr 30, 2018 4:36 am
realizarea circuitelor electrice facute la practica este ok

Scrie răspuns