Practica gr 8 EMJT am invatat meserie

CURS ELECTRICIAN EMJT Aici cursantii/viitorii cursanti solicita lamuriri vis a vis de Curs ,MANUALE ,ETC
PavelDraghici
Mesaje: 1
Membru din: Lun Apr 30, 2018 4:35 am
Localitate: Berceni

Re: Practica gr 8 EMJT am invatat meserie

Mesaj necitit de PavelDraghici »

La drept vorbind , practica daca stapanesti teoria este simpla , se reduce la lucruri obisnuite , dat gauri sa fixezi un tablou electric ,santuri sa pui tuburi pentru circuite de priza si circuite de lumina Dar daca nu ai habar cum se leaga esti in plop , daca nu cunosti simbolurile unei scheme electrice monofilare esti analfabet
Frig14/Emjt8
Avatar utilizator
Organizator Cursuri
Mesaje: 401
Membru din: Lun Mai 08, 2017 10:13 am
Localitate: Bucuresti

Re: Practica gr 8 EMJT am invatat meserie

Mesaj necitit de Organizator Cursuri »

PavelDraghici scrie: Lun Apr 30, 2018 4:36 am La drept vorbind , practica daca stapanesti teoria este simpla , se reduce la lucruri obisnuite , dat gauri sa fixezi un tablou electric ,santuri sa pui tuburi pentru circuite de priza si circuite de lumina Dar daca nu ai habar cum se leaga esti in plop , daca nu cunosti simbolurile unei scheme electrice monofilare esti analfabet
La noi la practica au baietii si tabla , dupa monofilara executa singuri o instalatie electrica
AmarieiNicu
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iun 04, 2019 9:52 pm
Localitate: railea

Re: Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de AmarieiNicu »

PavelDraghici scrie: Lun Apr 30, 2018 4:36 am La drept vorbind , practica daca stapanesti teoria este simpla , se reduce la lucruri obisnuite , dat gauri sa fixezi un tablou electric ,santuri sa pui tuburi pentru circuite de priza si circuite de lumina Dar daca nu ai habar cum se leaga esti in plop , daca nu cunosti simbolurile unei scheme electrice monofilare esti analfabet
realizarea circuitelor electrice facute la practica este ok
Avatar utilizator
SalamanPetre
Mesaje: 24
Membru din: Lun Aug 05, 2019 10:02 am
Localitate: Lilieci
Contact:

Re: Practica gr 8 EMJT am invatat meserie

Mesaj necitit de SalamanPetre »

avem bafta cu manualul dupa care am invatat ,il am si eu acasa este super tare ,Am colegi de munca care nu pricep nimic si sunt electricieni
Scrie răspuns