Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Albume foto practica cursuri electricieni ,de la Societati Lucrari executate de fostii cursanti
Avatar utilizator
Radu 23
Mesaje: 9
Membru din: Lun Mai 08, 2017 10:48 pm
Localitate: Bucuresti 4

Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Mesaj necitit de Radu 23 »

Am fost si eu cu Vasile sa facem o priza de impamantare de 6 electrozi ,ne-a rupt de carca cat am batut la baros i-am rut si coada
Am comandat o foreza cu manivela da gaura de 50 mm si bati lejer electrozii o sa ii fac o poza sa vada cei interesati
Fişiere ataşate
Am fost si eu cu Vasile sa facem o priza de impamantare de 6 electrozi ,ne-a rupt de carca cat am batut la baros i-am rut si coada <br />Am comandat o foreza cu manivela da gaura de 50 mm si bati lejer electrozii o sa ii fac o poza sa vada cei interesati
Am fost si eu cu Vasile sa facem o priza de impamantare de 6 electrozi ,ne-a rupt de carca cat am batut la baros i-am rut si coada
Am comandat o foreza cu manivela da gaura de 50 mm si bati lejer electrozii o sa ii fac o poza sa vada cei interesati
scula implantat electrozi de 2 toli.jpg (125.4 KiB) Vizualizat de 2239 ori
Instalatie de impamantare cu teava zincata de 2 toli burghiul de gaurit
Instalatie de impamantare cu teava zincata de 2 toli burghiul de gaurit
burghiu manual pentru instalatii electrice de protectie contra atingerilor accidentale.jpg (134.05 KiB) Vizualizat de 2239 ori
executie impamantare cu burghiu
executie impamantare cu burghiu
burghiu manual pentru electrozi de impamantare.jpg (125.76 KiB) Vizualizat de 2239 ori
Avatar utilizator
Savu
Mesaje: 14
Membru din: Dum Mai 21, 2017 1:19 pm

Re: Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Mesaj necitit de Savu »

Pai si eu am zacut doua zile de spate cat am tabarat cu barosul de 10 kg sa am spor ,pai dupa ce gauresc cu burghiul fac o instalatie electrica de impamantare de 3 ori mai repede
Avatar utilizator
bogdan
Mesaje: 11
Membru din: Dum Mai 21, 2017 6:39 pm

Re: Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Mesaj necitit de bogdan »

Merita toti banii este o scula utila intradevar dupa ce sapi gaura introduci mai usor electrozii de impamantare ,Priza de impamantare se executa mai repede si ai mai mult randament
Avatar utilizator
Samoila Vasile
Mesaje: 23
Membru din: Lun Mai 22, 2017 10:32 am

Re: Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Mesaj necitit de Samoila Vasile »

Radu 23 scrie: Lun Mai 08, 2017 10:56 pm Am fost si eu cu Vasile sa facem o priza de impamantare de 6 electrozi ,ne-a rupt de carca cat am batut la baros i-am rut si coada
Am comandat o foreza cu manivela da gaura de 50 mm si bati lejer electrozii o sa ii fac o poza sa vada cei interesati
Sa-ti dea Dumnezeu sanatate ca si eu mi-am rupt spinarea batand la o instalatie electrica de impamantare cu 6 electrozi ,am fost rupt de spate o saptamana ,cu foreza bag electrozii usor si iese innstalatie de impamantare de pomina si o execut lejer
Avatar utilizator
Eugen gr 11
Mesaje: 20
Membru din: Mar Mai 02, 2017 11:37 am
Localitate: Bucuresti

Re: Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Mesaj necitit de Eugen gr 11 »

Pai asta este teapana frate faci prize de impamantare la greu ,un electrod il rezolvi in 10 minute Am luat si eu o gioarsa din magazin de bricolaj dupa 2 gauri se rupsese Faci circuite de impamantare la greu cam 150-200 lei electrodul
De unde este procurata ?
Avatar utilizator
Marinel
Mesaje: 10
Membru din: Mie Mai 24, 2017 11:09 am

Re: Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Mesaj necitit de Marinel »

Radu 23 scrie: Lun Mai 08, 2017 10:56 pm Am fost si eu cu Vasile sa facem o priza de impamantare de 6 electrozi ,ne-a rupt de carca cat am batut la baros i-am rut si coada
Am comandat o foreza cu manivela da gaura de 50 mm si bati lejer electrozii o sa ii fac o poza sa vada cei interesati
Am lucrat cu asa ceva la o instalatie electrica de impamantare la o vila ,14 electrozi dar era una din bricolaj rosie ,dupa 5 gauri s-a desirat tabla aia
Am inteles ca asta este facuta din otel de arc
Avatar utilizator
Relu
Mesaje: 29
Membru din: Mie Mai 24, 2017 6:46 pm

Re: Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Mesaj necitit de Relu »

Cu foreza din poza o instalatie electrica de impamantare este facila nu te mai spetesti cu barosul sa plantezi electrozii in pamant ,se face impamantarea casei facil ,si iese o priza de protectie belea ,merita tori banii investiti in scula Tija se poate prelungi ?
Avatar utilizator
Rusu Ghe
Mesaje: 17
Membru din: Vin Mai 26, 2017 9:09 pm

Re: Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Mesaj necitit de Rusu Ghe »

Merita sa ai asa ceva faci rapid o instalatie electrica de impamantare cu efort redus ,de unde este cumparata
Avatar utilizator
Negoita G
Mesaje: 22
Membru din: Dum Mai 28, 2017 10:40 am
Localitate: sector 4

Re: Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Mesaj necitit de Negoita G »

Am vazut si eu asa ceva pe la bricolaj dar le indoi cu mana sunt subrede rau ,sunt unii care le fac pe internet daca gasesc adresa o trimit ,Cu o foreza faci o instalatie de impamantare rapid si fara un efort mare ,nu te mai rupe barosul
Fişiere ataşate
Asta este home made fierul este teapan teava la fel
Asta este home made fierul este teapan teava la fel
foreza implantat electrozi de 2 toli.jpg (125.4 KiB) Vizualizat de 2122 ori
Merita chestia asta
Merita chestia asta
freza de 50 (Small).jpg (21.24 KiB) Vizualizat de 2124 ori
Avatar utilizator
Marin gr 5
Mesaje: 11
Membru din: Dum Mai 28, 2017 2:20 pm
Localitate: balta alba

Re: Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Mesaj necitit de Marin gr 5 »

Negoita G scrie: Dum Mai 28, 2017 11:04 am Am vazut si eu asa ceva pe la bricolaj dar le indoi cu mana sunt subrede rau ,sunt unii care le fac pe internet daca gasesc adresa o trimit ,Cu o foreza faci o instalatie de impamantare rapid si fara un efort mare ,nu te mai rupe barosul
Foreza daca tine la sapat din cate vad este o piesa subreda cand faci o instalatie de impamantare nu mai trudesti ca sclavul sa bati la baros ,si iese o impamantare ieftina si rapida
parerea mea foreza din poza merge prin pamant afanat sa pui trandafiri sau rosii
Scrie răspuns