Gr 11 Electricieni Circuite de iluminat lampi florescente vs lampi led ,Iluminat casa de vacanta cu lampi led U=12V

Albume foto practica cursuri electricieni ,de la Societati Lucrari executate de fostii cursanti
Gyll
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mar 08, 2019 9:24 pm
Localitate: Mavrodeni

Gr 11 Electricieni Circuite de iluminat lampi florescente vs lampi led ,Iluminat casa de vacanta cu lampi led U=12V

Mesaj necitit de Gyll »

Mai avem 2 saptamani si dam examenul de absolvire ,Apoi ma inscriu la cursul de instalator sisteme fotovoltaice .Nota 10 profesorului pentru ce am invatat .Colegii foarte de treaba ,mereu sala plina deci am avut ce invata
Pun niste poze cu colegii
circuite de iluminat lampi florescente vs lampi led ,Iluminat casa de vacanta cu lampi led U=12V
disjunctoare diferentiale
12 locuri de lampa florescente
cabana cu 5 locuri de lampa led
lampi led U=230V ,12 locuri de lampa
Fişiere ataşate
disjunctoare diferentiale
disjunctoare diferentiale
La tabla domnul Petre ,disjunctoare diferentiale .jpg (31.45 KiB) Vizualizat de 755 ori
12 locuri de lampa florescente
12 locuri de lampa florescente
circuit iluminat cu lampi florescente cos fi =0,9.jpg (22.57 KiB) Vizualizat de 755 ori
lumina din acumulator 12V I=60A
lumina din acumulator 12V I=60A
circuit iluminat casa vacanta alimentata din acumulatori U=12V.jpg (21.92 KiB) Vizualizat de 755 ori
cabana cu 5 locuri de lampa led
cabana cu 5 locuri de lampa led
circuit iluminat lampi led 12V cabana iyolata .jpg (29.08 KiB) Vizualizat de 755 ori
lampi led U=230V ,12 locuri de lampa
lampi led U=230V ,12 locuri de lampa
circuit iluminat cu lampi led U=230V.jpg (25.07 KiB) Vizualizat de 755 ori
Savian2
Mesaje: 15
Membru din: Dum Mar 24, 2019 4:35 pm
Localitate: Buc
Contact:

Re: Gr 11 Electricieni Circuite de iluminat lampi florescente vs lampi led ,Iluminat casa de vacanta cu lampi led U=12V

Mesaj necitit de Savian2 »

Gyll scrie: Vin Mar 08, 2019 9:24 pm Mai avem 2 saptamani si dam examenul de absolvire ,Apoi ma inscriu la cursul de instalator sisteme fotovoltaice .Nota 10 profesorului pentru ce am invatat .Colegii foarte de treaba ,mereu sala plina deci am avut ce invata
Pun niste poze cu colegii
circuite de iluminat lampi florescente vs lampi led ,Iluminat casa de vacanta cu lampi led U=12V
disjunctoare diferentiale
12 locuri de lampa florescente
cabana cu 5 locuri de lampa led
lampi led U=230V ,12 locuri de lampa
A fost o aplicatie utila am vazut influenta unui factor de putere mic
Scrie răspuns