Deschidere curs instalator sisteme fotovoltaice 28 Martie 2019

Albume foto practica cursuri electricieni ,de la Societati Lucrari executate de fostii cursanti
Vlad32
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mar 28, 2019 11:00 am
Localitate: Lieseni

Deschidere curs instalator sisteme fotovoltaice 28 Martie 2019

Mesaj necitit de Vlad32 »

Poze cu colegii de grupa
Fişiere ataşate
curs instalator sisteme fotovoltaice
curs instalator sisteme fotovoltaice
instalator sisteme fotovoltaice Sala este plina la cursul .jpg (44.56 KiB) Vizualizat de 805 ori
PredaVasile
Mesaje: 1
Membru din: Joi Apr 04, 2019 3:54 pm
Localitate: Hulubesti

Re: Deschidere curs instalator sisteme fotovoltaice 28 Martie 2019

Mesaj necitit de PredaVasile »

Nu avem timp de pierdut toti suntem electricieni ,aplicam ce stim si iata cum se naste primul experiment la tabla un sistem fotovoltaic de 2000Wcu tensiunea de 48 volti 8 acumulatori de 200A
Fişiere ataşate
circuit iluminat 8 locuri de lampa , lampi led U=48V I=3,3A
circuit iluminat 8 locuri de lampa , lampi led U=48V I=3,3A
sistem fotovoltaic off grid calcul circuit iluminat cu lampi led U'48V , energia electrica .jpg (31.2 KiB) Vizualizat de 796 ori
curs instalator sisteme fotovoltaice
curs instalator sisteme fotovoltaice
Clasa plina la cursul de sisteme fotovoltaice.jpg (149.25 KiB) Vizualizat de 799 ori
sistem fotovoltaic 2000W U=48V este un off grid cu 8 acumulatori
sistem fotovoltaic 2000W U=48V este un off grid cu 8 acumulatori
sistem fotovoltaic 2000W U=48V este un off grid cu 8 acumulatori .jpg (30.42 KiB) Vizualizat de 801 ori
Avatar utilizator
Madalin34
Mesaje: 60
Membru din: Dum Apr 07, 2019 11:12 am
Localitate: Grosteni
Contact:

Re: Deschidere curs instalator sisteme fotovoltaice 28 Martie 2019

Mesaj necitit de Madalin34 »

Din prima zi am intrat direct in paine , a fost facuta o retrospectiva a legilor curentului = cel mai principale legi ,apoi am invatat producerea energiei electrice din energia solara folosind panouri fotovoltaice sapatamana viitoare avem 3 zile de scoala peste 16 ore
cel mai mult mi-a placut cum colaboreaza domnul inginer cu grupa , prima data cand vad la un curs baietii iesind singuri la tabla si rezolvand diferite aplicatii de curent continuu Fata de cursul urmat de mine cei din gr 11 sunt ff avansati cred ca voi relua cursul din nou , dar sa invat ceva
DamianPreda
Mesaje: 54
Membru din: Lun Apr 22, 2019 12:44 pm
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Deschidere curs instalator sisteme fotovoltaice 28 Martie 2019

Mesaj necitit de DamianPreda »

Madalin34 scrie: Dum Apr 07, 2019 11:16 am Din prima zi am intrat direct in paine , a fost facuta o retrospectiva a legilor curentului = cel mai principale legi ,apoi am invatat producerea energiei electrice din energia solara folosind panouri fotovoltaice sapatamana viitoare avem 3 zile de scoala peste 16 ore
cel mai mult mi-a placut cum colaboreaza domnul inginer cu grupa , prima data cand vad la un curs baietii iesind singuri la tabla si rezolvand diferite aplicatii de curent continuu Fata de cursul urmat de mine cei din gr 11 sunt ff avansati cred ca voi relua cursul din nou , dar sa invat ceva
chiar din prima zi au trecut la tabla sa calculeze puterea la un sistem de 2KW din cate vad 8 panouri x250W=2000W cred ca este la U=24V
Scrie răspuns