Priza de impamantare in triunghi o ciudata Rezistenta 0,1 ohmi

Albume foto practica cursuri electricieni ,de la Societati Lucrari executate de fostii cursanti
Avatar utilizator
Alinel
Mesaje: 17
Membru din: Vin Mai 26, 2017 12:57 pm
Localitate: Buc

Priza de impamantare in triunghi o ciudata Rezistenta 0,1 ohmi

Mesaj necitit de Alinel »

Am trait sa vad tot felul de chestii ,dar asta le intrece pe toate ,o lauda omul ca are 0,1 ohmi cu teava de 2" ingropata 0,5 m
Fişiere ataşate
Am trait sa vad tot felul de chestii ,dar asta le intrece pe toate ,o lauda omul ca are 0,1 ohmi cu teava de 2" ingropata 0,5 m
Am trait sa vad tot felul de chestii ,dar asta le intrece pe toate ,o lauda omul ca are 0,1 ohmi cu teava de 2" ingropata 0,5 m
priza de impamantare in triunghi.jpg (186.83 KiB) Vizualizat de 2328 ori
Avatar utilizator
Rusu Ghe
Mesaje: 17
Membru din: Vin Mai 26, 2017 9:09 pm

Re: Priza de impamantare in triunghi o ciudata Rezistenta 0,1 ohmi

Mesaj necitit de Rusu Ghe »

Daca porcaria asta se numeste priza de impamantare eu am facut de pomana scoala ,cum sa aiba paranghelia aia 0,1 ohmi frate poate ai citit gresit
Avatar utilizator
Negoita G
Mesaje: 22
Membru din: Dum Mai 28, 2017 10:40 am
Localitate: sector 4

Re: Priza de impamantare in triunghi o ciudata Rezistenta 0,1 ohmi

Mesaj necitit de Negoita G »

Alinel scrie: Vin Mai 26, 2017 12:59 pm Am trait sa vad tot felul de chestii ,dar asta le intrece pe toate ,o lauda omul ca are 0,1 ohmi cu teava de 2" ingropata 0,5 m
Porcaria asta sa fie priza de impamantare am trait sa o vad si pe asta sa fim seriosi este bataie de joc ,am ras cu lacrimi auzi domle 0,1 ohmi Pai avea aparatul de masura defect sau a masurat intre nul si NP daca cheama de la pram joi 0,1 ohmi
Alt nebun la cap care face ce il a taie mintea astia nu au dat pe la scoala si se mandresc cu naroziile olor instalatii electrice compromise din start
Avatar utilizator
Marin gr 5
Mesaje: 11
Membru din: Dum Mai 28, 2017 2:20 pm
Localitate: balta alba

Re: Priza de impamantare in triunghi o ciudata Rezistenta 0,1 ohmi

Mesaj necitit de Marin gr 5 »

O porcarie aceasta executie de priza de impamantare in triunghji cu piulita aia ,poate o fi la cotetul porcului dar nu are cum sa scoata 0,1 ohmi cine a scos minunea si-a batut joc de cititori
Avatar utilizator
NistorA
Mesaje: 20
Membru din: Dum Mai 28, 2017 8:10 pm

Re: Priza de impamantare in triunghi o ciudata Rezistenta 0,1 ohmi

Mesaj necitit de NistorA »

Cred ca aceasta priza de impamantare a fost pusa de 1 aprilie ,cum sa aiba rezistenta de 1 ohm ,nici gand sa ofere cine stie ce protectie daca da la masa masina de spalat ,poate sa sara din disj dif daca il ai ,parerea mea ca priza respectiva este o magarie
Avatar utilizator
BarbuV
Mesaje: 23
Membru din: Lun Mai 29, 2017 11:33 am

Re: Priza de impamantare in triunghi o ciudata Rezistenta 0,1 ohmi

Mesaj necitit de BarbuV »

Alinel scrie: Vin Mai 26, 2017 12:59 pm Am trait sa vad tot felul de chestii ,dar asta le intrece pe toate ,o lauda omul ca are 0,1 ohmi cu teava de 2" ingropata 0,5 m
Sa fim seriosi cu pocnitoarea aia de priza de impamantare facuta in triunghi la nivelul solului sa ai 0,1 ohmi ma indoiesc poate 10 ohmi as crede
Avatar utilizator
Viorel12
Mesaje: 13
Membru din: Joi Iun 01, 2017 8:26 am

Re: Priza de impamantare in triunghi o ciudata Rezistenta 0,1 ohmi

Mesaj necitit de Viorel12 »

cum sa aiba porcaria aia 0,1 ohmi poate a fost pusa la plezneala ,este o aberatie impamantarea aia ,dar tot cred eu ca te scapa sa nu te electrocutezi
Avatar utilizator
Iulian 9
Mesaje: 27
Membru din: Vin Iun 02, 2017 10:34 am
Localitate: bucuresti sect 6
Contact:

Re: Priza de impamantare in triunghi o ciudata Rezistenta 0,1 ohmi

Mesaj necitit de Iulian 9 »

Alinel scrie: Vin Mai 26, 2017 12:59 pm Am trait sa vad tot felul de chestii ,dar asta le intrece pe toate ,o lauda omul ca are 0,1 ohmi cu teava de 2" ingropata 0,5 m
Este pusa la misto aceasta priza de impamantare ,eu am invatat ca sunt niste distante minime sa aiba eficienta si niste lungimi minime a electrodului nu mai zic de adancimea santului unde se pune plat banda sau ce au pus ei ,poate de electrozi sudeaza fiare si ridica un closet
Avatar utilizator
Iulian 9
Mesaje: 27
Membru din: Vin Iun 02, 2017 10:34 am
Localitate: bucuresti sect 6
Contact:

Re: Priza de impamantare in triunghi o ciudata Rezistenta 0,1 ohmi

Mesaj necitit de Iulian 9 »

Am uitat sa completez
Cea mai buna priza este cea naturala adica tocmai temelia armata cu fiare dar sa aiba legatura electrica Priza tine cat cladirea ,ce este greu de priceput
Avatar utilizator
lipo lipo
Mesaje: 20
Membru din: Lun Iun 05, 2017 1:31 pm

Re: Priza de impamantare in triunghi o ciudata Rezistenta 0,1 ohmi

Mesaj necitit de lipo lipo »

Iulian 9 scrie: Vin Iun 02, 2017 10:58 am Am uitat sa completez
Cea mai buna priza este cea naturala adica tocmai temelia armata cu fiare dar sa aiba legatura electrica Priza tine cat cladirea ,ce este greu de priceput
Ai dreptate cu priza naturala si eu sunt adeptul ei ,dar chestia cu priza in triunghi este ok dar ce marlanie au facut aia acolo nu este bine Poate ne lamureste domnul inginer si pe noi
Scrie răspuns