Impamantare a la Alex

Albume foto practica cursuri electricieni ,de la Societati Lucrari executate de fostii cursanti
Avatar utilizator
Gelu gr 7
Mesaje: 23
Membru din: Joi Iun 08, 2017 11:17 am

Impamantare a la Alex

Mesaj necitit de Gelu gr 7 »

Am aflat si eu din gura lumii ca Alex din gr 7 cel cu 3 Madaline a facut o impamantare in localitate A tabarat cu barosul si a batut 6 electrozi de 2 " electrodul de 2 m ,sudati dati cu zmoala ,gaura la 90 Am inteles ca a zacut de spate 6 zile si cu banii banii dati pe voltaren ,cumpara foreza de dat gauri
Nulul de protectie zice ca masurat ar trebui sa iasa la 2 ohmi dar dupa ce astupa gaura sa ajute la impamantare si plat banda zincata
Fişiere ataşate
Priza batuta manual electrod cu electrod ,platbanda zincata 120  mmp electrozi din teava zincata L=2m si 2" diametrul interior pe afara 60
Priza batuta manual electrod cu electrod ,platbanda zincata 120 mmp electrozi din teava zincata L=2m si 2" diametrul interior pe afara 60
priza impamantare Ciocanesti ilfov.JPG (66.06 KiB) Vizualizat de 1212 ori
Avatar utilizator
Marin gr 7
Mesaje: 22
Membru din: Dum Iun 11, 2017 2:56 pm
Localitate: Urziceni

Re: Impamantare a la Alex

Mesaj necitit de Marin gr 7 »

Pe Alex il stiu este un bun meserias ,cred ca a facut impamantarea la prietena lui ,A sudat plat banda zincata si a dat cu zmoala cand era incinsa ,am gasit niste impamantari vechi si zmoala inca era la gara ei ,
Avatar utilizator
ANitu
Mesaje: 27
Membru din: Dum Iun 11, 2017 6:41 pm
Localitate: Alexandria

Re: Impamantare a la Alex

Mesaj necitit de ANitu »

Gelu gr 7 scrie: Joi Iun 08, 2017 11:26 am Am aflat si eu din gura lumii ca Alex din gr 7 cel cu 3 Madaline a facut o impamantare in localitate A tabarat cu barosul si a batut 6 electrozi de 2 " electrodul de 2 m ,sudati dati cu zmoala ,gaura la 90 Am inteles ca a zacut de spate 6 zile si cu banii banii dati pe voltaren ,cumpara foreza de dat gauri
Nulul de protectie zice ca masurat ar trebui sa iasa la 2 ohmi dar dupa ce astupa gaura sa ajute la impamantare si plat banda zincata
Realizata la mare arta a facut omul suduri si a dat cu zmoala pe stilul clasic ,cred ca in 20 de ani o sa mai fie in mintile ei daca este bine galvanizata ca pe vremuri
Avatar utilizator
Armand
Mesaje: 26
Membru din: Mar Iun 13, 2017 6:55 pm

Re: Impamantare a la Alex

Mesaj necitit de Armand »

asa mai da coane sa faci o impamantare pe stil clasic este cum ar lua nevasta sa teasa la razboi o camasa care tine 20 de ani ,pai ar muri chinezii de foame
Avatar utilizator
RiciS
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Iun 17, 2017 6:49 pm
Localitate: Bragadiru

Re: Impamantare a la Alex

Mesaj necitit de RiciS »

Gelu gr 7 scrie: Joi Iun 08, 2017 11:26 am Am aflat si eu din gura lumii ca Alex din gr 7 cel cu 3 Madaline a facut o impamantare in localitate A tabarat cu barosul si a batut 6 electrozi de 2 " electrodul de 2 m ,sudati dati cu zmoala ,gaura la 90 Am inteles ca a zacut de spate 6 zile si cu banii banii dati pe voltaren ,cumpara foreza de dat gauri
Nulul de protectie zice ca masurat ar trebui sa iasa la 2 ohmi dar dupa ce astupa gaura sa ajute la impamantare si plat banda zincata
Pai de Alex daca aveai foreza nu te desela sa bati la baros ,cred ca erai negru pe fata cand dadeai cu smoala pe suduri ,priza de impamantare este ok ai muncit omule nu glume
Avatar utilizator
Klempi
Mesaje: 18
Membru din: Dum Iun 18, 2017 10:37 am
Localitate: Sinesti

Re: Impamantare a la Alex

Mesaj necitit de Klempi »

A montat o priza de impamantare si ii iese un nul de protectie la 20 de electrozi baturi cred ca sub 3 ohmi , si eu sunt adeptul tevii zincate pe post de electrod de impamantare ,chestia cu smoala la suduri stiu ca este verificata in timp
Avatar utilizator
Cuki
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Iul 01, 2017 7:47 pm

Re: Impamantare a la Alex

Mesaj necitit de Cuki »

Ce mica este lumea Alex a facut o instalatie de impamantare la ciocanesti de se duce vestea ,ai folosit omule foreza de pamant sau ai tabarat cu barosul pe ei
Uite cum am facut eu cu 5 electrozi la tara ,am inceput sa ii bat dar fara mare spor ,ma duc si iau o naveta de bere si tot ma ,dadeam cu barosul la ei ,Trece unul pe strada vede berea ce faci vecine si incep sa ii explic vine si bate un stalp sa ma ajute si uite asa cu naveta de bere am facut treaba Deci trebuie sa stii sa te descurci :)
Avatar utilizator
Vlase
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Iul 08, 2017 3:39 pm

Re: Impamantare a la Alex

Mesaj necitit de Vlase »

O impamantare ok electrozii din teava plat banda sudata asa mai da
Scrie răspuns