Metode de calcul Circuite de lumina hala industriala ,circuit lumina cabana izolata

Albume foto practica cursuri electricieni ,de la Societati Lucrari executate de fostii cursanti
Radu gr 8 Emjt
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iun 16, 2017 8:44 pm
Localitate: Alexandria

Metode de calcul Circuite de lumina hala industriala ,circuit lumina cabana izolata

Mesaj necitit de Radu gr 8 Emjt »

Interesanta metoda de alegere a traseului ,tubul de protectie folosit la cele florescente introducem factorul de putere cos fi ,conductorul ales FY 3x 1,5 P+N de 10 A
Fişiere ataşate
cabana izolata calcul circuit de lumina lampi led 24V
cabana izolata calcul circuit de lumina lampi led 24V
circuite de lumina lampi led cabana izolata.jpg (74.53 KiB) Vizualizat de 854 ori
calcul circuit de lumina lampi florescente 12 locuri lampa
calcul circuit de lumina lampi florescente 12 locuri lampa
Circuite de lumina hala crescatorie gaini.jpg (48.48 KiB) Vizualizat de 854 ori
Avatar utilizator
AlinV
Mesaje: 7
Membru din: Mar Iul 11, 2017 11:31 am

Re: Metode de calcul Circuite de lumina hala industriala ,circuit lumina cabana izolata

Mesaj necitit de AlinV »

Daca ai habar sa calculezi un circuit fie de iluminat fie de prize este ok deoarece stii sa aplici normativele ,doua 3 formule simple sa le aplici nu este mare greutate
Avatar utilizator
Alingr12
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Aug 05, 2017 6:03 am
Localitate: Ploiesti

Re: Metode de calcul Circuite de lumina hala industriala ,circuit lumina cabana izolata

Mesaj necitit de Alingr12 »

Radu gr 8 Emjt scrie: Vin Iun 16, 2017 11:46 pm Interesanta metoda de alegere a traseului ,tubul de protectie folosit la cele florescente introducem factorul de putere cos fi ,conductorul ales FY 3x 1,5 P+N de 10 A
Am avut ghinion sa nu prind un loc in grupa 7
Avatar utilizator
Virgil37
Mesaje: 13
Membru din: Lun Aug 07, 2017 6:22 pm
Localitate: Putineiu Giurgiu

Re: Metode de calcul Circuite de lumina hala industriala ,circuit lumina cabana izolata

Mesaj necitit de Virgil37 »

Cred ca sunteți printre putinii care ii mai învăța as sa calculeze circuite de iluminat
Scrie răspuns