Circuit iuminat la doua aplice ,perete bca si circuit de iluminat pe tavan care vine placat cu rigips

Albume foto practica cursuri electricieni ,de la Societati Lucrari executate de fostii cursanti
Walter32
Mesaje: 1
Membru din: Joi Aug 17, 2017 4:33 pm
Localitate: Slatina jud Olt

Circuit iuminat la doua aplice ,perete bca si circuit de iluminat pe tavan care vine placat cu rigips

Mesaj necitit de Walter32 »

Am tras pe tavan tot ce aveam de instalatie electrica ,circuit de iluminat la corpul de lampa
Asa arata tavanul inainte sa fie gletuit se vede circuitul de lumina
Am tras un circuit de lumina la doua aplice conductor de cupru 1,5 mmp inclusiv galben verde nulul de protectie
Asa arata tavanul inainte sa fie gletuit se vede circuitul de luminam
Am tras pe tavan tot ce aveam de instalatie electrica ,circuit de iluminat la corpul de lampa
tavanul placat cu rigips se vede circuitul de iluminat ,trebuie gletuit
Fişiere ataşate
tavanul placat cu rigips se vede circuitul de iluminat ,trebuie gletuit
tavanul placat cu rigips se vede circuitul de iluminat ,trebuie gletuit
Tavan placat cu rigips sub el este instalatia de iluminat1.jpg (34.96 KiB) Vizualizat de 812 ori
Am tras pe tavan tot ce aveam de instalatie electrica ,circuit de iluminat la corpul de lampa
Am tras pe tavan tot ce aveam de instalatie electrica ,circuit de iluminat la corpul de lampa
tuburi de protectie si circuite de iluminat trase pe tavan inainte sa fie placat cu rigips.JPG (33.46 KiB) Vizualizat de 813 ori
Am tras un circuit de lumina la doua aplice
Am tras un circuit de lumina la doua aplice
Circuit de lumina la doua aplice.JPG (80.86 KiB) Vizualizat de 821 ori
Avatar utilizator
TitiVisan
Mesaje: 1
Membru din: Dum Dec 17, 2017 4:08 am
Localitate: Otopeni

Re: Circuit iuminat la doua aplice ,perete bca si circuit de iluminat pe tavan care vine placat cu rigips

Mesaj necitit de TitiVisan »

Am pus o poza cu o greseala frecventa circuit iluminat cu nul protectie lipsa
Fişiere ataşate
circuit iluminat lipsa nul de protectie la corpul de iluminat
circuit iluminat lipsa nul de protectie la corpul de iluminat
Lipsa nul protectie pe circuitul de iluminat.jpg (34.96 KiB) Vizualizat de 776 ori
Zicu12
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mai 18, 2018 4:22 am
Localitate: Titu

Re: Circuit iuminat la doua aplice ,perete bca si circuit de iluminat pe tavan care vine placat cu rigips

Mesaj necitit de Zicu12 »

TitiVisan scrie: Dum Dec 17, 2017 4:09 am Am pus o poza cu o greseala frecventa circuit iluminat cu nul protectie lipsa
Ii durea mana sa faca si nulul de protectie
Avatar utilizator
Organizator Cursuri
Mesaje: 401
Membru din: Lun Mai 08, 2017 10:13 am
Localitate: Bucuresti

Re: Circuit iuminat la doua aplice ,perete bca si circuit de iluminat pe tavan care vine placat cu rigips

Mesaj necitit de Organizator Cursuri »

Zicu12 scrie: Vin Mai 18, 2018 4:22 am
TitiVisan scrie: Dum Dec 17, 2017 4:09 am Am pus o poza cu o greseala frecventa circuit iluminat cu nul protectie lipsa
Ii durea mana sa faca si nulul de protectie
eu cat nu ma pricep dar stiu de la scoala cand asist la curs ca treuie circuitul electric sa aiba un nul de protectie
Scrie răspuns