Practica Electricieni oct

Albume foto practica cursuri electricieni ,de la Societati Lucrari executate de fostii cursanti
Avatar utilizator
Andy
Mesaje: 1
Membru din: Dum Dec 10, 2017 1:38 pm
Localitate: Albota

Re: Practica Grupa 8 Electricieni : suntem cei mai buni

Mesaj necitit de Andy »

Am avut noi sansa sa facem carte gr 8 electricieni una din cele mai bune grupe Vad si eu ce dezastru fac meseriasii cand fac instalatii electrice , mai ia o casa foc ,vina este a proprietarului ca nu s-a asigurat Am la firma un electrician parat lucreaza de 2 ani , sincer sa spun nu am ce alege din el
Scoala practica nota 10 cu muuuuulte felicitari
Sunteti cei mai buni
Avatar utilizator
Kristi
Mesaje: 1
Membru din: Vin Dec 22, 2017 6:15 am
Localitate: giurgiu

Re: Practica Grupa 8 Electricieni : suntem cei mai buni

Mesaj necitit de Kristi »

Andy scrie: Dum Dec 10, 2017 1:39 pm Am avut noi sansa sa facem carte gr 8 electricieni una din cele mai bune grupe Vad si eu ce dezastru fac meseriasii cand fac instalatii electrice , mai ia o casa foc ,vina este a proprietarului ca nu s-a asigurat Am la firma un electrician parat lucreaza de 2 ani , sincer sa spun nu am ce alege din el
Scoala practica nota 10 cu muuuuulte felicitari
Sunteti cei mai buni
Am terminat acum cca 3 luni cursul cu EMJT 8 , ce pot sa zic carte 3-4 zile saptamanal ,am disecat instalatiile electrice de toate felurile fie monofazate fie trifazate ,am facut practica am tras circuite electrice de iluminat si prize am montat tablouri , contor de masurat energie electrica ,senzor supratensiune 230V I=32A cu voltmetru incorporat si prostul prostilor invata ce preda profesorul la curs
Reparatii generale
Avatar utilizator
Aurel
Mesaje: 14
Membru din: Dum Ian 07, 2018 4:13 pm
Localitate: Daia

Re: Practica Electricieni oct

Mesaj necitit de Aurel »

Un circuit de iluminat si unul de prize executat in FY3x2,5 IPY20 si la circuitul de lumina FY3x1,5 IPY16 montaj aparent
Fişiere ataşate
circuite electrice prize FY3x2,5 circuite iluminat FY3x1,5
circuite electrice prize FY3x2,5 circuite iluminat FY3x1,5
circuit de prize FY3x2,5 , legaturi electrice in doza de aparat.jpg (82.05 KiB) Vizualizat de 1209 ori
Luciann
Mesaje: 14
Membru din: Dum Feb 11, 2018 1:47 pm
Localitate: Paltinu

Re: Practica Electricieni oct

Mesaj necitit de Luciann »

Gygy scrie: Vin Oct 20, 2017 7:31 pm Am participat la toate etapele de executie a unei instalatii electrice u=230V prevazuta cu contor cu senzor de supratensiune 3 tablouri electrice echipate cu disjunctoare ,corpuri de iluminat , circuite de priza protejate cu disjunctor diferential de 16A cu 30mA

Alex va fi un bun electrician , a invatat sa faca legaturi in doze ,stie sa aprinda o lampa din 3 locuri cu comutatoare cap scara si cruce
Cum fac sa ma înscriu si eu
Rhingo
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Mar 17, 2018 6:17 pm
Localitate: Plinta

Re: Practica Electricieni oct

Mesaj necitit de Rhingo »

felicitari electricienilor de la gr 8
Avatar utilizator
Organizator Cursuri
Mesaje: 401
Membru din: Lun Mai 08, 2017 10:13 am
Localitate: Bucuresti

Re: Practica Electricieni oct

Mesaj necitit de Organizator Cursuri »

Rhingo scrie: Sâm Mar 17, 2018 6:17 pm felicitari electricienilor de la gr 8
Avem in pregatire inca o grupa buna gr 9 vor aparea si ei ,deja sunt pe forumuri ff activi si sunt multumiti cu ce au invatat
Avatar utilizator
Vasile34
Mesaje: 28
Membru din: Vin Mai 04, 2018 1:17 pm
Localitate: Lintea

Re: Practica Electricieni oct

Mesaj necitit de Vasile34 »

teorie fara practica te descurci mai greu , practica fara sa stii teorie nu merge la un electrician ,le inveti mecanic
10 electricieni
Avatar utilizator
Organizator Cursuri
Mesaje: 401
Membru din: Lun Mai 08, 2017 10:13 am
Localitate: Bucuresti

Re: Practica Electricieni oct

Mesaj necitit de Organizator Cursuri »

Vasile34 scrie: Vin Mai 04, 2018 1:31 pm teorie fara practica te descurci mai greu , practica fara sa stii teorie nu merge la un electrician ,le inveti mecanic
La noi imbinam ambele
Scrie răspuns