Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Albume foto practica cursuri electricieni ,de la Societati Lucrari executate de fostii cursanti
Avatar utilizator
Car&service
Mesaje: 20
Membru din: Dum Iun 18, 2017 12:13 pm

Re: Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Mesaj necitit de Car&service »

Foreza de implantat electrozi este super jmekera vad ca este din otel facuta pe vremuri deci tine la munca ,avantaje = se face rapid priza de protectie se implanteaza rapid electrozii de teava zincata in pamant
Avatar utilizator
Stan V
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iun 21, 2017 11:04 pm

Re: Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Mesaj necitit de Stan V »

Radu 23 scrie: Lun Mai 08, 2017 10:56 pm Am fost si eu cu Vasile sa facem o priza de impamantare de 6 electrozi ,ne-a rupt de carca cat am batut la baros i-am rut si coada
Am comandat o foreza cu manivela da gaura de 50 mm si bati lejer electrozii o sa ii fac o poza sa vada cei interesati
O scula ok ,merita toti banii te ajuta enorm sa faceti prize de impamantare pentru protectie ,bati rapid electrozii de impamantare daca ai dat gaurile de 50
Avatar utilizator
Cuki
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Iul 01, 2017 7:47 pm

Re: Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Mesaj necitit de Cuki »

Merita foreza pentru facut impamantari toti banii ,nu te mai rupi ce carca si faci o impamantare rapid cu un efort redus ,este utila numai la teava la electrozi in cruce nu ajuta
Fişiere ataşate
foreza la implantat electrozi pentru nul protectie ii face proba
foreza la implantat electrozi pentru nul protectie ii face proba
Foreza din poza.jpg (24.93 KiB) Vizualizat de 1562 ori
Avatar utilizator
Cuki
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Iul 01, 2017 7:47 pm

Re: Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Mesaj necitit de Cuki »

Merita foreza pentru facut impamantari toti banii ,nu te mai rupi ce carca si faci o impamantare rapid cu un efort redus ,este utila numai la teava la electrozi in cruce nu ajuta
Am uitat sa intreb la ce adancime poate ajunge
Avatar utilizator
AlinV
Mesaje: 7
Membru din: Mar Iul 11, 2017 11:31 am

Re: Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Mesaj necitit de AlinV »

Este o scula foarte utila sa poti sa te ajuti sa dai gaura in pamant si sa poti implanta electrozii si sa faci o priza de impamantare rapid si cu efort minim
O recomand si eu
Avatar utilizator
Sabin
Mesaje: 4
Membru din: Mar Iul 11, 2017 3:25 am
Localitate: Calarasi

Re: Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Mesaj necitit de Sabin »

Am lucrat cu foreza sa fac instalatii de legare la pamant ,te ajuta sa implantezi electrozii cu un efort minim
Era o foreza de 30 cm factuta pe vremuri la Vulcan din otel adevarat nu tabla moarta
Avatar utilizator
GMarin
Mesaje: 7
Membru din: Mie Iul 12, 2017 5:22 pm

Re: Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Mesaj necitit de GMarin »

Super scula de forat pentru electrozi impamantare ,daca dau de ea o cumpar ,era bun si un link
Avatar utilizator
Wolf7
Mesaje: 15
Membru din: Vin Iul 21, 2017 9:12 am
Localitate: Sabareni

Re: Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Mesaj necitit de Wolf7 »

Radu 23 scrie: Lun Mai 08, 2017 10:56 pm Am fost si eu cu Vasile sa facem o priza de impamantare de 6 electrozi ,ne-a rupt de carca cat am batut la baros i-am rut si coada
Am comandat o foreza cu manivela da gaura de 50 mm si bati lejer electrozii o sa ii fac o poza sa vada cei interesati
Este o bijuterie foreza si eu am folosit ceva asemanator la o impamantare si am scapat ieftin sa ii bat la baros am turnat si apa sa alunece si a iesit din 6 electrozi 2 ohmi platbanda zincata in sant de 60 cm nu am sapat mai mult ca era plin de radacini de pomii si ma desela
Avatar utilizator
Adigr8
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Iul 22, 2017 10:32 am
Localitate: Stanceni

Re: Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Mesaj necitit de Adigr8 »

Astept si eu poate se deranjeaza colegul sa ne spuna de unde a procurat foreza si ce lungime are coada ,am luat o nenorocire din market de bricolaj a rezistat la o singura gaura apoi la urmatoarea teava se rasucea in jurul axei ca la masina de tocat
Este o scula de mare ajutor pentru un electrician care chiar vrea sa munceasca 150 lei/electrod nu este de colo sa fim seriosi ,santul il sapa altii el face munca calificata
Avatar utilizator
Viorel gr 12
Mesaje: 14
Membru din: Dum Iul 30, 2017 10:55 am

Re: Foreza pentru electrozi impamantare ptr teava zincata de 2" 21/2"

Mesaj necitit de Viorel gr 12 »

Scula este superioară la ce găsesc in comert
Scrie răspuns