Invata sa leg si eu un boiler electric la un apartament

Filme video CURSURI INSTALATORI ,PRACTICA LA DIVERSE SOCIETATI
Mitu
Mesaje: 10
Membru din: Dum Mai 14, 2017 9:47 pm

Invata sa leg si eu un boiler electric la un apartament

Mesaj necitit de Mitu »

Invata sa leg si eu un boiler electric la un apartament ,este un confort 3 si nu am apa calda primim doar rece Mi-a legat un instalator dar se ducea apa la vecini pana s-a ars boilerultot instalatorul a sarit la bataie ca boilerul nu era bun si teava era prea groasa
Avatar utilizator
Misu
Mesaje: 12
Membru din: Lun Mai 15, 2017 12:10 pm

Re: Invata sa leg si eu un boiler electric la un apartament

Mesaj necitit de Misu »

http://www.cursuridecalificareacreditat ... nstalator/ vezi ca ai si apa calda deci ai si boilere si sch de caldura
Avatar utilizator
Flondor vasile
Mesaje: 15
Membru din: Lun Mai 15, 2017 9:07 pm

Re: Invata sa leg si eu un boiler electric la un apartament

Mesaj necitit de Flondor vasile »

Este foarte simplu sa il legi ,poti prepara apa calda la el ,dar vezi ca trebuie sa ai clapeta de sens sa nu se goleasca in instalatie ,spre coloana blocului nu il legi robinetele de trecere spre coloana sa fie inchise intercalezi un T eu si ai apa calda ,recomand la intrare apa in boiler o clapeta de sens nu supapa cu arc ,clapeta sa fie din bronz sa fie adevarata ,ai si pe intrare apa rece in boiler supapa de sens si supapa de siguranta dar cred ca le primesti la pachet
Ala care a legat boilerul o fi fost un betiv ca nu avea voie sa se goleasca in coloana de apa calda
Avatar utilizator
Marcu
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 17, 2017 12:15 pm

Re: Invata sa leg si eu un boiler electric la un apartament

Mesaj necitit de Marcu »

Daca iau de la colegi o trusa de sudat pp-r in 2 ore si bunica invata sa o foloseasca si este croitoreasa Ideea este sa faci ceva ca la carte Poti boilerul sa il legi cu pexal dar este bine casa sa o ai asigurata la tiriac ca te ineaca
Avatar utilizator
ModanCostel
Mesaje: 13
Membru din: Lun Aug 14, 2017 10:48 am

Re: Invata sa leg si eu un boiler electric la un apartament

Mesaj necitit de ModanCostel »

Pai si bunica daca ii expolic stie sa il faca ,partea proasta ca ai o supapa de supra presiune si trebuie sa ii pui o clapeta sa nu se goleasca totul pe apa rece
Am sa incerc sa ridic un desen sa pricepi
Obligat supapa supra presiune si supapa de sens sa nu se goleasca boilerul supapa de supra presiune descarca cand presiunea trece de 6-7 bari te gandesti ca termiostatul chinezesc se mai si strica
Fişiere ataşate
Obligat supapa supra presiune si supapa de sens sa nu se goleasca boilerul supapa de supra presiune descarca cand presiunea trece de 6-7 bari te gandesti ca termiostatul chinezesc se mai si strica
Obligat supapa supra presiune si supapa de sens sa nu se goleasca boilerul supapa de supra presiune descarca cand presiunea trece de 6-7 bari te gandesti ca termiostatul chinezesc se mai si strica
Boiler echipat.JPG (28.05 KiB) Vizualizat de 1414 ori
Avatar utilizator
alexbesty
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Dec 30, 2017 7:16 pm
Localitate: Berceni

Re: Invata sa leg si eu un boiler electric la un apartament

Mesaj necitit de alexbesty »

ModanCostel scrie: Lun Aug 14, 2017 11:24 am Pai si bunica daca ii expolic stie sa il faca ,partea proasta ca ai o supapa de supra presiune si trebuie sa ii pui o clapeta sa nu se goleasca totul pe apa rece
Am sa incerc sa ridic un desen sa pricepi
Obligat supapa supra presiune si supapa de sens sa nu se goleasca boilerul supapa de supra presiune descarca cand presiunea trece de 6-7 bari te gandesti ca termiostatul chinezesc se mai si strica
Cum zice colegul ai carte ai parte
Frigotehnist / electrician gr 9
Martin
Mesaje: 21
Membru din: Dum Feb 11, 2018 3:04 pm
Localitate: Marteni

Re: Invata sa leg si eu un boiler electric la un apartament

Mesaj necitit de Martin »

Daca o iau pe bunica si o invat sa lege 2 tevi si ea poate lega un boiler dar nu ai voie sa il pui in baie ca te tranteste pe jos
Scrie răspuns