Grup termic prepararepa calda si incalziri , inclus boiler si detaliu montaj calorifere

Filme video CURSURI INSTALATORI ,PRACTICA LA DIVERSE SOCIETATI
Avatar utilizator
Bobi
Mesaje: 1
Membru din: Mar Noi 07, 2017 8:53 pm
Localitate: Titu

Grup termic prepararepa calda si incalziri , inclus boiler si detaliu montaj calorifere

Mesaj necitit de Bobi »

Ridic niste poze de la o lucrare de incalziri , grup termic 75KW si boiler 300l preparare apa calda menajera si incalziri
-montaj calorifere conducte tur retur din cupru
Fişiere ataşate
montaj calorifere conducte tur retur din cupru.jpg
montaj calorifere conducte tur retur din cupru.jpg (34.98 KiB) Vizualizat de 809 ori
Grup termic prepararepa calda si incalziri , inclus boiler.jpg
Grup termic prepararepa calda si incalziri , inclus boiler.jpg (39.79 KiB) Vizualizat de 809 ori
Intretinere mecanice-auto
Avatar utilizator
sanduC
Mesaje: 26
Membru din: Sâm Feb 10, 2018 2:42 pm
Localitate: Plapca

Re: Grup termic prepararepa calda si incalziri , inclus boiler si detaliu montaj calorifere

Mesaj necitit de sanduC »

cel mai mult mi-au placut coloanele de tur retur apa calda menajera si apa rece trase in cupru ,Cazanul de incalzire este de 70KW?
Avatar utilizator
MireaV
Mesaje: 12
Membru din: Lun Iul 09, 2018 10:27 am
Localitate: Balta Alba

Re: Grup termic prepararepa calda si incalziri , inclus boiler si detaliu montaj calorifere

Mesaj necitit de MireaV »

Mi-a placut legarea boilerului pentru prepararea apei calde , si pompele de circulatie pentru calorifere
Avatar utilizator
Madalin34
Mesaje: 60
Membru din: Dum Apr 07, 2019 11:12 am
Localitate: Grosteni
Contact:

Re: Grup termic prepararepa calda si incalziri , inclus boiler si detaliu montaj calorifere

Mesaj necitit de Madalin34 »

Cei mai meseriasi instalatori sunt cei pregatiti de dvs ,Boilerul este belea ,era buna si o solara sa prepare apa calda menajera cand afara este cald
Scrie răspuns