Boiler cu 2 serpentine vas expansiune inchis ,pompa circulatie sore solara

Filme video CURSURI INSTALATORI ,PRACTICA LA DIVERSE SOCIETATI
Avatar utilizator
cascei
Mesaje: 9
Membru din: Lun Mai 08, 2017 5:51 pm

Boiler cu 2 serpentine vas expansiune inchis ,pompa circulatie sore solara

Mesaj necitit de cascei »

Atasez o poza cu lucrarea de la un prieten ,Boilerul are 2 serpentine una de la cazan si una de la solara Din cate am inteles o pompa cu cazanul si o pompa functioneaza cu solara am sa fac pze si cu automatizarea si tuburile vidate montate pe casa
Fişiere ataşate
Atasez o poza cu lucrarea de la un prieten ,Boilerul are 2 serpentine una de la cazan si una de la solara Din cate am inteles pompa functioneaza cu solara am sa fac pze si cu automatizarea si tuburile vidate montate pe casa
Atasez o poza cu lucrarea de la un prieten ,Boilerul are 2 serpentine una de la cazan si una de la solara Din cate am inteles pompa functioneaza cu solara am sa fac pze si cu automatizarea si tuburile vidate montate pe casa
boiler doua serpentine pompe si solara.jpeg (57.84 KiB) Vizualizat de 1846 ori
Avatar utilizator
TPetre
Mesaje: 8
Membru din: Dum Mai 14, 2017 11:17 am

Re: Boiler cu 2 serpentine vas expansiune inchis ,pompa circulatie sore solara

Mesaj necitit de TPetre »

O executie ok felicitari colegul ,poate ne vedem sa vad si eu cum este cu solara
Avatar utilizator
bebe25
Mesaje: 10
Membru din: Dum Mai 14, 2017 12:31 pm

Re: Boiler cu 2 serpentine vas expansiune inchis ,pompa circulatie sore solara

Mesaj necitit de bebe25 »

Vara are omul apa calda fara sa consume mai nimic doar pompele si automatizarea ca soarele este moca
Avatar utilizator
Sanducu gr 5
Mesaje: 13
Membru din: Vin Mai 19, 2017 11:48 am

Re: Boiler cu 2 serpentine vas expansiune inchis ,pompa circulatie sore solara

Mesaj necitit de Sanducu gr 5 »

Se va pune si la noi accent pe asa ceva ,chirt ca turbeaza baietii jmekeri dar nu au incotro
Avatar utilizator
Alinel
Mesaje: 17
Membru din: Vin Mai 26, 2017 12:57 pm
Localitate: Buc

Re: Boiler cu 2 serpentine vas expansiune inchis ,pompa circulatie sore solara

Mesaj necitit de Alinel »

bebe25 scrie: Dum Mai 14, 2017 12:57 pm Vara are omul apa calda fara sa consume mai nimic doar pompele si automatizarea ca soarele este moca
Multe solare am vazut la constanta dau apa calda la greu conteaza capacitatea boilerului
Avatar utilizator
Gelu gr 7
Mesaje: 23
Membru din: Joi Iun 08, 2017 11:17 am

Re: Boiler cu 2 serpentine vas expansiune inchis ,pompa circulatie sore solara

Mesaj necitit de Gelu gr 7 »

cascei scrie: Lun Mai 08, 2017 5:55 pm Atasez o poza cu lucrarea de la un prieten ,Boilerul are 2 serpentine una de la cazan si una de la solara Din cate am inteles o pompa cu cazanul si o pompa functioneaza cu solara am sa fac pze si cu automatizarea si tuburile vidate montate pe casa
Foarte buna executie ai centrala pentru apa cadda si incalzire ,ai boiler cu doua serpentine ,solara este pe tuburi vidate ?
Avatar utilizator
Stan V
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iun 21, 2017 11:04 pm

Re: Boiler cu 2 serpentine vas expansiune inchis ,pompa circulatie sore solara

Mesaj necitit de Stan V »

Uite si o lucrare facuta ca la carte felicitari colegul se vede ca ai fost elevul domnului profesor ,centrala termica este super ok legata parca este arta in instalatii sanitare
Avatar utilizator
GaneaCoste
Mesaje: 10
Membru din: Mie Aug 16, 2017 7:51 pm
Localitate: Plescoi

Re: Boiler cu 2 serpentine vas expansiune inchis ,pompa circulatie sore solara

Mesaj necitit de GaneaCoste »

era ok daca puneai si panourile solare care incalzesc apa cred ca sunt cu tuburi vidate ,era bun un boiler mai mare macar pe timp de vara
Avatar utilizator
Samy
Mesaje: 6
Membru din: Mie Sep 06, 2017 11:25 pm
Localitate: Dr taberei

Re: Boiler cu 2 serpentine vas expansiune inchis ,pompa circulatie sore solara

Mesaj necitit de Samy »

Buna era o instalatie de preparat apa calda folosind energia solara energie verde ,capacitatea de stocare boiler era buna la 500 l
Cursant
Avatar utilizator
GigiAmariei
Mesaje: 32
Membru din: Dum Feb 11, 2018 9:46 pm
Localitate: Bucuresti sect 5

Re: Boiler cu 2 serpentine vas expansiune inchis ,pompa circulatie sore solara

Mesaj necitit de GigiAmariei »

GaneaCoste scrie: Mie Aug 16, 2017 7:58 pm era ok daca puneai si panourile solare care incalzesc apa cred ca sunt cu tuburi vidate ,era bun un boiler mai mare macar pe timp de vara
si eu optez si pentru solara la boiler , ziua incalzesc tuburile vidate si noaptea daca este mergi pe rezistenta electrica si iarna pe combustibil
Scrie răspuns