Apa calda cu boiler executata in cupru

Practica Cursuri Instalatori La diferite Societati POZE CU LUCRARI PRIMITE DE LA FOSTII CURSANTI
Avatar utilizator
Radu gr 4
Mesaje: 7
Membru din: Lun Mai 01, 2017 9:17 pm
Localitate: Ploiesti

Apa calda cu boiler executata in cupru

Mesaj necitit de Radu gr 4 »

La ac instalatie cand s-a executat am fost si eu prezent
Fişiere ataşate
instalatie sanitara cu boiler si pompa circulatie
instalatie sanitara cu boiler si pompa circulatie
Instalatie incalzire apa cu boiler si pompe.jpg (122.33 KiB) Vizualizat de 1768 ori
Avatar utilizator
Ing. Olteanu Mircea
Mesaje: 205
Membru din: Lun Mai 01, 2017 9:00 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Apa calda cu boiler executata in cupru

Mesaj necitit de Ing. Olteanu Mircea »

Este bine sa urmariti traseul care a fost executat si sa invatati rolul componentelor
Avatar utilizator
Stelica gr 8
Mesaje: 16
Membru din: Vin Mai 05, 2017 10:19 pm

Re: Apa calda cu boiler executata in cupru

Mesaj necitit de Stelica gr 8 »

O executie super se vede ca au fost meseriasi
Avatar utilizator
Marian gr 10
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mai 06, 2017 12:32 am

Re: Apa calda cu boiler executata in cupru

Mesaj necitit de Marian gr 10 »

Este o instalatie pricopsita vad doua recipiente unul rosu si unul langa boiler ,cred ca are si supape de siguranta tarate pe 6 bari
Avatar utilizator
Savu gr 4
Mesaje: 22
Membru din: Sâm Mai 06, 2017 2:16 am

Re: Apa calda cu boiler executata in cupru

Mesaj necitit de Savu gr 4 »

Radu gr 4 scrie: Joi Mai 04, 2017 6:16 pm La ac instalatie cand s-a executat am fost si eu prezent
Este bine ca vad si un filtru ,multi nu le pun ,
Avatar utilizator
Radu Jean
Mesaje: 25
Membru din: Sâm Mai 06, 2017 2:32 am

Re: Apa calda cu boiler executata in cupru

Mesaj necitit de Radu Jean »

Pun si eu ce am gasit dupa niste netrebnici
Centrala legata ca dracu niste neispraviti legau in pexal de 16 uitati cum au montat filtrul ii durea mana sa il puna pe orizontala ,mai filtreaza ala cand o zbura porcul ,fericiti cei care i-au invatat
Fişiere ataşate
centrala legata ca dracu niste neispraviti legau in pexal de 16 uitati cum au montat filtrul ii durea mana sa il puna pe orizontala ,mai filtreaza ala cand o zbura porcul ,fericiti cei care i-au invatat
centrala legata ca dracu niste neispraviti legau in pexal de 16 uitati cum au montat filtrul ii durea mana sa il puna pe orizontala ,mai filtreaza ala cand o zbura porcul ,fericiti cei care i-au invatat
centrala legata in pexal de 16 si 18 functioneaza ca dracu (Small).jpg (57.87 KiB) Vizualizat de 1674 ori
Avatar utilizator
Radu Jean
Mesaje: 25
Membru din: Sâm Mai 06, 2017 2:32 am

Re: Apa calda cu boiler executata in cupru

Mesaj necitit de Radu Jean »

Radu Jean scrie: Sâm Mai 06, 2017 2:38 am Pun si eu ce am gasit dupa niste netrebnici
Centrala legata ca dracu niste neispraviti legau in pexal de 16 uitati cum au montat filtrul ii durea mana sa il puna pe orizontala ,mai filtreaza ala cand o zbura porcul ,fericiti cei care i-au invatat
Am sa ridic si eu o poza de rea executie
teava de gaze iese din zid fara sa fie prin tub de protectie filtru cu magnet este pus sa fie de decor
Fişiere ataşate
teava de gaze iese din zid fara sa fie prin tub de protectie filtru cu magnet este pus sa fie de decor
teava de gaze iese din zid fara sa fie prin tub de protectie filtru cu magnet este pus sa fie de decor
centrala termica uitati cum iese teava de gaz nu are tub de protectie.jpg (68.14 KiB) Vizualizat de 1672 ori
Avatar utilizator
Adrian
Mesaje: 13
Membru din: Dum Mai 07, 2017 3:19 pm

Re: Apa calda cu boiler executata in cupru

Mesaj necitit de Adrian »

Este o lucrare ok ai face bine sa ii faci un desen sa poti urmari ce a gandit executantul Nu poti sa te numesti meserias daca stii sa cositoresti dou tevi si sa dai 3 gauri Trebuie sa stii sa gandesti o instalatie
Avatar utilizator
Alinel
Mesaje: 17
Membru din: Vin Mai 26, 2017 12:57 pm
Localitate: Buc

Re: Apa calda cu boiler executata in cupru

Mesaj necitit de Alinel »

Adrian scrie: Dum Mai 07, 2017 4:58 pm Este o lucrare ok ai face bine sa ii faci un desen sa poti urmari ce a gandit executantul Nu poti sa te numesti meserias daca stii sa cositoresti dou tevi si sa dai 3 gauri Trebuie sa stii sa gandesti o instalatie
As vrea si eu schema comentata a instalatiei de apa calda ,cupru era bine sa fie izolat
Avatar utilizator
Luci
Mesaje: 14
Membru din: Lun Iul 03, 2017 11:26 am

Re: Apa calda cu boiler executata in cupru

Mesaj necitit de Luci »

O lucrare ok am sa pun o poza cu o lucrare facuta de mine tot executata in teava de cupru
centrala termica murala de 24 kw legaturi in teava de cupru ,preparare apa calda si incalzire casa cu 5 calorifere
Fişiere ataşate
centrala termica murala de 24 kw legaturi in teava de cupru ,preparare apa calda si incalzire casa cu 5 calorifere
centrala termica murala de 24 kw legaturi in teava de cupru ,preparare apa calda si incalzire casa cu 5 calorifere
centrala murala 24 kw legaturi in cupru apa calda si incalzire calorifere.jpg (57.68 KiB) Vizualizat de 1677 ori
Scrie răspuns