Canalizare facuta de betivi

Practica Cursuri Instalatori La diferite Societati POZE CU LUCRARI PRIMITE DE LA FOSTII CURSANTI
Avatar utilizator
Gelu gr 12
Mesaje: 12
Membru din: Mar Mai 30, 2017 11:29 am
Localitate: Fundulea

Canalizare facuta de betivi

Mesaj necitit de Gelu gr 12 »

Am privit si ma cruceam ma mir cum niste oameni au putut gandi asa ceva ,panta =0 cloetul cu lavoarul si baia legate sub nivel
Fişiere ataşate
Am privit si ma cruceam ma mir cum niste oameni au putut gandi asa ceva ,panta =0 cloetul cu lavoarul si baia legate sub nivel
Am privit si ma cruceam ma mir cum niste oameni au putut gandi asa ceva ,panta =0 cloetul cu lavoarul si baia legate sub nivel
Canalizare facuta de betivi (Small).jpg (76.34 KiB) Vizualizat de 1773 ori
Avatar utilizator
lipo lipo
Mesaje: 20
Membru din: Lun Iun 05, 2017 1:31 pm

Re: Canalizare facuta de betivi

Mesaj necitit de lipo lipo »

Pai vad ca sunt in contra panta si apa din baie o sa se scurga doar cu galeata si mopul aia nu erau zdraveni la capo sa fie chiar asa de dusi cu pluta sa nu stie ca apa coboara la vale gravitational
Avatar utilizator
ANitu
Mesaje: 27
Membru din: Dum Iun 11, 2017 6:41 pm
Localitate: Alexandria

Re: Canalizare facuta de betivi

Mesaj necitit de ANitu »

o vad si eu ca este suie canalizarea ,trage omul closetul iese dorhotul pe pardoseala sau daca se infunda ies prin cada ,Din pacate cam acesta este nivelul lor de meserie am fost in cartier rezidential si fac proba de presiune la calorifere cu legaturi prin sapa si plutea parchetul :shock: de bune ce erau
Avatar utilizator
Armand
Mesaje: 26
Membru din: Mar Iun 13, 2017 6:55 pm

Re: Canalizare facuta de betivi

Mesaj necitit de Armand »

am analizat si eu si gandesc asa
Fişiere ataşate
canalizare in contra panta executata prost
canalizare in contra panta executata prost
Canalizare facuta de betivi in contra panta.jpg (45.49 KiB) Vizualizat de 1751 ori
Avatar utilizator
Jan gr 11
Mesaje: 14
Membru din: Mie Iun 14, 2017 9:13 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Canalizare facuta de betivi

Mesaj necitit de Jan gr 11 »

Nu sunt expert dar am inteles din desenul de mai sus ,chiar sunt curios cum merge canalizarea ca este ciudata rau ,cum spunea si colegul tragi apa la closet iese in cada sau pe pardoseala
Avatar utilizator
Klempi
Mesaje: 18
Membru din: Dum Iun 18, 2017 10:37 am
Localitate: Sinesti

Re: Canalizare facuta de betivi

Mesaj necitit de Klempi »

Acum privind pozele inteleg si eu ce dracii au facut baietii sa pui teava in contra panta si sa iasa apa pe pardoseala din closet ,aia nu au fost meseriasi nu sunt calificati ,niste agarici care fac omul sa-si blesteme soarta clientul
Avatar utilizator
NeluM
Mesaje: 11
Membru din: Mie Iul 19, 2017 11:49 am

Re: Canalizare facuta de betivi

Mesaj necitit de NeluM »

simpatica explicatia parca ii si vad cand trag apa la wc cum iese prin sifonul de pardoseala si prin cuva de dus ,niste instalatori vai steaua lor
Avatar utilizator
Gore
Mesaje: 25
Membru din: Sâm Feb 10, 2018 7:29 pm
Localitate: bucuresti sect 6

Re: Canalizare facuta de betivi

Mesaj necitit de Gore »

NeluM scrie: Mie Iul 19, 2017 12:29 pm simpatica explicatia parca ii si vad cand trag apa la wc cum iese prin sifonul de pardoseala si prin cuva de dus ,niste instalatori vai steaua lor
Daca sunt destepti pun vasul de wc pe caramizi sa aiba apa cadere dar sa puna carpe pe sifonul de pardoseala ca o sa iasa ca la fantanile arteziene , instalatia este belea
Avatar utilizator
Ganes.Victor
Mesaje: 60
Membru din: Mar Oct 08, 2019 9:54 am
Localitate: Sector 5 Bucuresti

Re: Canalizare facuta de betivi

Mesaj necitit de Ganes.Victor »

Armand scrie: Mar Iun 13, 2017 7:53 pm am analizat si eu si gandesc asa
este in contra panta , ii refuleaza canalizarea :)
Scrie răspuns