Lucrez la eoliene marine Sunt mandru ca am facut parte din gr 8 electricieni ,

CURSURI FRIGOTEHNISTI ,CURSURI ELECTRICIENI , CURSURI INSTALATORI PROTECTIA DATELOR PERSONALE
SalcudeanCalin
Mesaje: 1
Membru din: Dum Mai 26, 2019 10:04 am
Localitate: Bujoru

Re: Lucrez la eoliene marine Sunt mandru ca am facut parte din gr 8 electricieni ,

Mesaj necitit de SalcudeanCalin »

Felicitari profesorului si firmei care organizeaza acest curs .Am vazut filmul cu Alex la practica si poze cu el la tabla ,
IzzanP
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iun 21, 2019 8:37 pm
Localitate: Buc

Re: Lucrez la eoliene marine Sunt mandru ca am facut parte din gr 8 electricieni ,

Mesaj necitit de IzzanP »

Am depus si eu sapt trecuta cv-uri la 4 firme din strainatate ca electrician , astept raspuns
RaymondFlip
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 08, 2019 2:18 pm
Localitate: Ap patriei Buc

Re: Lucrez la eoliene marine Sunt mandru ca am facut parte din gr 8 electricieni ,

Mesaj necitit de RaymondFlip »

Aveti cu ce va mandri , felicitari profesorului
CalugaruMatei
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iul 16, 2019 6:01 am
Localitate: Sambata

Re: Lucrez la eoliene marine Sunt mandru ca am facut parte din gr 8 electricieni ,

Mesaj necitit de CalugaruMatei »

Am depus si eu cv-uri la firme straine ,am doua accepturi , dar mai astept Parca m-as baga pe energie verde ,
Avatar utilizator
SalamanPetre
Mesaje: 24
Membru din: Lun Aug 05, 2019 10:02 am
Localitate: Lilieci
Contact:

Re: Lucrez la eoliene marine Sunt mandru ca am facut parte din gr 8 electricieni ,

Mesaj necitit de SalamanPetre »

CalugaruMatei scrie: Mar Iul 16, 2019 6:01 am Am depus si eu cv-uri la firme straine ,am doua accepturi , dar mai astept Parca m-as baga pe energie verde ,
la fel am procedat si eu , am trimis la 8 firme CV-ul de la 3 am primit raspuns afirmativ
FotaVlad
Mesaje: 2
Membru din: Dum Sep 08, 2019 10:16 pm
Localitate: Sambata

Re: Lucrez la eoliene marine Sunt mandru ca am facut parte din gr 8 electricieni ,

Mesaj necitit de FotaVlad »

SicuVasile scrie: Joi Dec 13, 2018 9:05 pm Felicitari Alex , stiu ca lucra in Germania si Claudiu ,montaj parcuri fotovoltaice ,de Liviu mai stiti ceva

Alex a fost seful gr 8 electricieni .O grupa foarte buna Pun un film cu Alex la practica
Este adevarat am invatat carte la un nivel foarte ridicat Noi rezolvam aplicatii gen autorizare ANRE GR II

O grupa foarte buna
Avatar utilizator
GhiauruNiculae
Mesaje: 50
Membru din: Mie Sep 18, 2019 9:57 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lucrez la eoliene marine Sunt mandru ca am facut parte din gr 8 electricieni ,

Mesaj necitit de GhiauruNiculae »

felicitari Alex a meritat sa faci naveta sa inveti ce face un electrician
Avatar utilizator
IsarescuMarian
Mesaje: 44
Membru din: Sâm Mai 26, 2018 3:53 pm
Localitate: miresti

Re: Lucrez la eoliene marine Sunt mandru ca am facut parte din gr 8 electricieni ,

Mesaj necitit de IsarescuMarian »

Am depus CV-uri si eu , astept de 2 saptamani sa vad ce-mi raspund
electric10
Avatar utilizator
Harabagiu
Mesaje: 43
Membru din: Mie Sep 25, 2019 6:44 am
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Lucrez la eoliene marine Sunt mandru ca am facut parte din gr 8 electricieni ,

Mesaj necitit de Harabagiu »

H_Alex scrie: Joi Dec 13, 2018 9:03 pm Ca nivel de cunost pe instalatii electrice eram 0 zero dar barat .Am decis sa aleg cursul predat de domnul ing Olteanu Mircea ,am facut scoala circa 6 luni ,cca 10-13 ore saptamanal Am terminat cursul de electrician cu grupa 8 EMJT in luna septembrie 2017 .Am depus dupa 4 luni CV-ul si m-am angajat .Lucrez la un Parc de Eoliene marine .Avand contact cu exteriorul am vazut importanta energiei regenerabile ,Am facut si cursul de fotovoltaici ,tot cu domnul profesor Voi avea alte sanse in viata Pot sa afirm ca a meritat si ultimul leu investit in mine .
Am facut cea mai buna alegere sa va fiu elev
Recomand colegilor de forum sa ia in serios energiile regenerabile ,ele vor reprezenta o alternativa la carbune
Poze de la munca
-Cam asa arata tablourile electrice de pe substatie si de aici pleca pana pe uscat. Si e cate un tablou din asta pentru fiecare turn
-Alte cabluri electrice care sunt pe substatie
-In poza in care sunt in picioare sunt cablurile cum vin ele din apa, iar in a doua poza sunt cablurile dupa ce le au dat jos primele invelisuri si am ajuns la faze, iar apoi le am pus pe patul de cabluri si le am aduc pana la tabloul de pe turn, iar poza e exact de la tablou
-
un curs de nota 10 cel mai bun
Scrie răspuns