Sistem fotovoltaic 36KW ,am finalizat cu gr 10 Electricieni ,sunt singurul calificat din zona ,pe sisteme fotovoltaice

CURSURI FRIGOTEHNISTI ,CURSURI ELECTRICIENI , CURSURI INSTALATORI PROTECTIA DATELOR PERSONALE
Iulicut32
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Feb 09, 2019 4:39 pm
Localitate: sarulesti

Sistem fotovoltaic 36KW ,am finalizat cu gr 10 Electricieni ,sunt singurul calificat din zona ,pe sisteme fotovoltaice

Mesaj necitit de Iulicut32 »

Am cautat pe internet o firma unde sa invat o meserie , am cautat pe forumuri pareri Majoritatea recomandau cursul din Bucuresti la clasa domnului ing Olteanu
Am facut peste 8 luni electrician + curs perfectionare Instalator sisteme fotovoltaice
Am facut naveta Tecuci Bucuresti ,Am dormit la neamuri in Buc
Nivel de pregatire ,am facut carte si 14 ore saptamanal
Am dat testari cat nu am dat extemporale in liceu
Sunt singurul calificat ca instalator sisteme fotovoltaice
Dupa mine ponderea cea mai mare o detine partea de electrician ,partea de dimensionare este cea mai utila ,aici sunteti cei mai buni
Fişiere ataşate
Viziune de ansamblu a sistemului fotovoltaic on grid 36KW
Viziune de ansamblu a sistemului fotovoltaic on grid 36KW
Sistem fotovoltaic on grid .jpg (93.79 KiB) Vizualizat de 2335 ori
Primul set de panouri din 10 randuri sistem fotovoltaic P=30KW on grid
Primul set de panouri din 10 randuri sistem fotovoltaic P=30KW on grid
Am participat la executarea unui Sistem fotovoltaic on grid P=10KW.jpg (135.11 KiB) Vizualizat de 2404 ori
date identificare panou fotovoltaic U=24V P=300W
date identificare panou fotovoltaic U=24V P=300W
Eticheta identificare Panou fotovoltaic P=300W u=24V .jpg (53 KiB) Vizualizat de 2404 ori
ManiVictor
Mesaje: 1
Membru din: Mar Feb 12, 2019 1:55 am
Localitate: Vieru

Re: Sistem fotovoltaic 36KW ,am finalizat cu gr 10 Electricieni ,sunt singurul calificat din zona ,pe sisteme fotovoltai

Mesaj necitit de ManiVictor »

ridic niste poze cu gr 10 la deschiderea cursului de sisteme fotovoltaice
Felicitari Damian uite o poza cu tine in sala , pun una cand esti la tabla
Fişiere ataşate
curs sisteme fotovoltaice deschidere 15 septembrie Damian in prima banca.jpg
curs sisteme fotovoltaice deschidere 15 septembrie Damian in prima banca.jpg (85.36 KiB) Vizualizat de 2396 ori
Puterea reactiva
Puterea reactiva
Damian la tabla triunghiul puterilor P ,Q , S.jpg (81.54 KiB) Vizualizat de 2403 ori
gimi
Mesaje: 28
Membru din: Mar Mar 26, 2019 1:41 pm
Localitate: Leordeni
Contact:

Re: Sistem fotovoltaic 36KW ,am finalizat cu gr 10 Electricieni ,sunt singurul calificat din zona ,pe sisteme fotovoltai

Mesaj necitit de gimi »

Normal sa reuseasca , deoarece cursul este foarte solid dus la limita maxima de complexitate , la noi in gr 11 am facut la fel carte si sala era full
LovrinGhe
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mar 27, 2019 2:28 am
Localitate: Calugareni

Re: Sistem fotovoltaic 36KW ,am finalizat cu gr 10 Electricieni ,sunt singurul calificat din zona ,pe sisteme fotovoltai

Mesaj necitit de LovrinGhe »

Acum pe aia dreapta am avut saptamani joi scoala vineri scoala sambata scoala duminica scoala ,ca mergea grupa rau Cat de prost sa fie un om sa vina saptamanal sa caste gura la 10-16 ore la scoala si sa nu priceapa nimic,presupun ca nu are retard sever
Fişiere ataşate
Am facut carte si duminica (Mobile).jpg
Am facut carte si duminica (Mobile).jpg (50.11 KiB) Vizualizat de 2163 ori
BaciuVasile
Mesaje: 23
Membru din: Mie Apr 03, 2019 4:33 pm
Localitate: Bucuresti sect 6
Contact:

Re: Sistem fotovoltaic 36KW ,am finalizat cu gr 10 Electricieni ,sunt singurul calificat din zona ,pe sisteme fotovoltai

Mesaj necitit de BaciuVasile »

Fiecare grupa de electricieni are un Alex , parca este un facut
Felicitari Alex pentru realizari , trebuie tinut cont ca ai terminat cursul de 6-7 luni
Samir
Mesaje: 20
Membru din: Vin Apr 05, 2019 10:41 am
Localitate: Targoviste
Contact:

Re: Sistem fotovoltaic 36KW ,am finalizat cu gr 10 Electricieni ,sunt singurul calificat din zona ,pe sisteme fotovoltai

Mesaj necitit de Samir »

Felicitări colega .sistemul fotovoltaice este ok cred ca injecteaza în rețea U=400V
Savian
Mesaje: 32
Membru din: Mar Apr 16, 2019 8:08 am
Localitate: balta alba
Contact:

Re: Sistem fotovoltaic 36KW ,am finalizat cu gr 10 Electricieni ,sunt singurul calificat din zona ,pe sisteme fotovoltai

Mesaj necitit de Savian »

Am facut si noi la scoala gr 11 fotovoltaici , o dimensionare pe panourile fotovoltaice Alutis P=300W I=10A folosim un controler de 30A inverterul P=1000W
DamianPreda
Mesaje: 54
Membru din: Lun Apr 22, 2019 12:44 pm
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Sistem fotovoltaic 36KW ,am finalizat cu gr 10 Electricieni ,sunt singurul calificat din zona ,pe sisteme fotovoltai

Mesaj necitit de DamianPreda »

Am facut si eu cursul de electrician in gr 10 , il stiu pe Damian un tanar ok , ii admir vointa sa invete carte , Ma bucur ca unul dintre baieti a realizat ceva pe sisteme fotovoltaice
Avatar utilizator
IulianGaston
Mesaje: 8
Membru din: Mar Mai 28, 2019 8:30 am
Localitate: Damaroaia
Contact:

Re: Sistem fotovoltaic 36KW ,am finalizat cu gr 10 Electricieni ,sunt singurul calificat din zona ,pe sisteme fotovoltai

Mesaj necitit de IulianGaston »

felicitari colega pentru realizarea Sistem fotovoltaic 18KW ,am finalizat cu gr 10 Electricieni ,sunt singurul calificat din zona ,pe sisteme fotovoltai
Scrie răspuns