Grupa 12 electricieni a primit Manualul Electricianului ,are inclus si sistemele fotovoltaice

CURSURI FRIGOTEHNISTI ,CURSURI ELECTRICIENI , CURSURI INSTALATORI PROTECTIA DATELOR PERSONALE
SabinMares
Mesaje: 1
Membru din: Vin Sep 27, 2019 8:48 pm
Localitate: balta alba

Re: Grupa 12 electricieni a primit Manualul Electricianului ,are inclus si sistemele fotovoltaice

Mesaj necitit de SabinMares »

Manualul este excelent , gasesc in el cam tot ce am nevoie .Nu ma poate prosti nimeni
Pun o poza cu Practica gr 12 .Masuram panourile fotovoltaice
Fişiere ataşate
Masuram panourile fotovoltaice
Masuram panourile fotovoltaice
Masuram panourile fotovoltaice .jpg (97.66 KiB) Vizualizat de 865 ori
Badea,Jianu
Mesaje: 1
Membru din: Dum Oct 06, 2019 3:45 pm
Localitate: Gaujeni

Re: Grupa 12 electricieni a primit Manualul Electricianului ,are inclus si sistemele fotovoltaice

Mesaj necitit de Badea,Jianu »

Am terminat cu gr 12 electricieni ,Acum sunt la gr de sisteme fotovoltaice .Un curs excelent .Conditii excelente ,scoala adevarata ,Practica ok
Am facut ieri calculul unui sistem fotovoltaic ,care duce lejer o gospodarie obisnuita ,P=1000W , energia produsa zilnic lejer W=4KWh
Deci o casa poate avea minim de confort .cu o investitie ok
Avatar utilizator
Ganes.Victor
Mesaje: 60
Membru din: Mar Oct 08, 2019 9:54 am
Localitate: Sector 5 Bucuresti

Re: Grupa 12 electricieni a primit Manualul Electricianului ,are inclus si sistemele fotovoltaice

Mesaj necitit de Ganes.Victor »

Am la servici un coleg am vazut manualul electricianului , este un manual super tare , am numarat si are 56 de capitole , ultimile 6 nu sunt numerotate .
intradevar o multime de aplicatii , nici inginerul de la firma nu stie sa le faca :D
Avatar utilizator
SaceanuPetru
Mesaje: 24
Membru din: Lun Oct 14, 2019 5:31 pm
Localitate: Tomulesti

Re: Grupa 12 electricieni a primit Manualul Electricianului ,are inclus si sistemele fotovoltaice

Mesaj necitit de SaceanuPetru »

Am cautat pe internet ceva asemanator , ma rog la alte firme ,Am ascultat cu placere descrierea manualului ,Aveti ce descrie cand are 500 pagini
Dupa mine este cel mai bun crs si accesibil ca pret
Avatar utilizator
Mitrea.Nelu
Mesaje: 12
Membru din: Mie Noi 06, 2019 2:34 pm
Localitate: bucuresti

Re: Grupa 12 electricieni a primit Manualul Electricianului ,are inclus si sistemele fotovoltaice

Mesaj necitit de Mitrea.Nelu »

SabinMares scrie: Vin Sep 27, 2019 8:49 pm Manualul este excelent , gasesc in el cam tot ce am nevoie .Nu ma poate prosti nimeni
Pun o poza cu Practica gr 12 .Masuram panourile fotovoltaice
Si noi la gr 13 vom primi manualul , eu il stiu de la un prieten care a terminat cu domnul ing anul trecut .Se uitau alti electricieni prin el si si-au prins urechile si tineti cont lucrau de 3-4 ani
Barteavictor
Mesaje: 2
Membru din: Dum Noi 17, 2019 6:48 pm
Localitate: nistoresti

Re: Grupa 12 electricieni a primit Manualul Electricianului ,are inclus si sistemele fotovoltaice

Mesaj necitit de Barteavictor »

Ma asez si eu la coada poate vinde cineva un exemplar :)
NicolaeNicu
Mesaje: 1
Membru din: Joi Noi 28, 2019 9:24 pm
Localitate: lilesti

Grupa 12 electricieni a primit Manualul Electricianului ,are inclus si sistemele fotovoltaice

Mesaj necitit de NicolaeNicu »

Am avut norocul sa prind un loc in gr 12 ,ii sunt recunoscator celui care s-a retras :)
AntonioCristy
Mesaje: 16
Membru din: Dum Dec 15, 2019 1:08 pm
Localitate: Nistoresti
Contact:

Re: Grupa 12 electricieni a primit Manualul Electricianului ,are inclus si sistemele fotovoltaice

Mesaj necitit de AntonioCristy »

Lixandrel scrie: Vin Iul 26, 2019 5:28 pm Un suport de curs de mare ajutor ,Manualul Electricianului
Am urmat si eu destule cursuri ,lucrez in mentenanta
O parere personala ,cursul de electrician l-am urmat cu placere ,informatia primita ce am invatat ,peste toate asteptarile
fara sa ai habar de fotovoltaici esti un electrician incomplet
NicolaeViventiu
Mesaje: 1
Membru din: Joi Dec 19, 2019 8:17 am
Localitate: albota

Re: Distribuire Manuale Curs :Frigotehnist,Electrician ,Instalator

Mesaj necitit de NicolaeViventiu »

Badea,Jianu scrie: Dum Oct 06, 2019 3:46 pm Am terminat cu gr 12 electricieni ,Acum sunt la gr de sisteme fotovoltaice .Un curs excelent .Conditii excelente ,scoala adevarata ,Practica ok
Am facut ieri calculul unui sistem fotovoltaic ,care duce lejer o gospodarie obisnuita ,P=1000W , energia produsa zilnic lejer W=4KWh
Deci o casa poate avea minim de confort .cu o investitie ok
Un curs excelent felicitari
Klempy
Mesaje: 1
Membru din: Mar Dec 31, 2019 1:59 am
Localitate: Sambata

Re: Grupa 12 electricieni a primit Manualul Electricianului ,are inclus si sistemele fotovoltaice

Mesaj necitit de Klempy »

Sunt si eu electrician , am facut cursul in Buc Tor cursul a durat 50 de ore /2 ore sapt .Am primit cursul in format electronic fix 240 pagini cu prot muncii 42 pag Informatii nimic
As dori sa cumpar manualul electricianului daca se poate
Scrie răspuns