Manualul Electricianului Latest Edition 2021 autor ing Olteanu Mircea

CURSURI FRIGOTEHNISTI ,CURSURI ELECTRICIENI , CURSURI INSTALATORI PROTECTIA DATELOR PERSONALE
EdwardULiviu
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 16, 2021 7:22 am
Localitate: bucuresti

Manualul Electricianului Latest Edition 2021 autor ing Olteanu Mircea

Mesaj necitit de EdwardULiviu »

Grupa 19 primeste Manualul Electricianului Latest Edition 2021
Este cel mai bun manual
Fişiere ataşate
Manualul electricianului Latest Edition 2021
Manualul electricianului Latest Edition 2021
Manualul electricianului Latest Edition 2021 primit de colegi.jpg (102.92 KiB) Vizualizat de 2308 ori
manualul electrucianului latest edition 2021
manualul electrucianului latest edition 2021
manualul electrucianului latest edition 2021 (Mobile).jpg (109.3 KiB) Vizualizat de 2309 ori
MeleteaSorin
Mesaje: 1
Membru din: Vin Aug 27, 2021 1:56 am
Localitate: Sarulesti

Re: Manualul Electricianului Latest Edition 2021 autor ing Olteanu Mircea

Mesaj necitit de MeleteaSorin »

Am apucat sa citesc din carte si felul cum explicati este identic cum predati la curs, parca zici ca sunt in sala de clasa. Niciodata nu m-am entuziasmat sa citesc o carte cum o fac acum. O sa-mi fac timp sa o citesc pe toata si revin cu pareri complete. Va multumesc mult! Multa sanatate va doresc ca sa puteti sa impartasiti si altora din cunostiintele pe care le aveti.
Avatar utilizator
costea
Mesaje: 9
Membru din: Dum Mai 14, 2017 3:18 pm

Re: Manualul Electricianului Latest Edition 2021 autor ing Olteanu Mircea

Mesaj necitit de costea »

Bună seară Domnule Profesor. Cu scuzele de rigoare pentru deranj, vă rog frumos (bineînțeles contra cost) manual frigotehnistului și manual electricianul, dacă se poate să mă aveți în vedere, când puteți Dumneavoastră. Mulțumesc frumos și vă doresc o seară plăcută și frumoasă. Toată stima. Grupa 8 EMJT și grupa 11 frig.
PerteaBarbu
Mesaje: 1
Membru din: Lun Sep 06, 2021 12:49 pm
Localitate: Lapus

Re: Manualul Electricianului Latest Edition 2021 autor ing Olteanu Mircea

Mesaj necitit de PerteaBarbu »

Ridic o poza de la sala cu Manualul Electricianului Latest Edition 2021
Fişiere ataşate
Manualul electricianului 2021.
Manualul electricianului 2021.
Manualul electricianului 2021.jpg (110.39 KiB) Vizualizat de 2235 ori
ionpopNelu
Mesaje: 1
Membru din: Mie Sep 08, 2021 7:03 am
Localitate: Otopeni

Re: Manualul Electricianului Latest Edition 2021 autor ing Olteanu Mircea

Mesaj necitit de ionpopNelu »

Vreau sa achizitionez si eu Manualul Electricianului Latest Edition 2021 ,am facut tot in Bucuresti un curs la distanta ,o bataie de joc .Acum incerc sa vad daca pot recupera ceva citind acest manual
VictorfLinea
Mesaje: 16
Membru din: Vin Oct 01, 2021 8:32 am
Contact:

Re: Manualul Electricianului Latest Edition 2021 autor ing Olteanu Mircea

Mesaj necitit de VictorfLinea »

ionpopNelu scrie: Joi Sep 09, 2021 5:55 am Vreau sa achizitionez si eu Manualul Electricianului Latest Edition 2021 ,am facut tot in Bucuresti un curs la distanta ,o bataie de joc .Acum incerc sa vad daca pot recupera ceva citind acest manual
Poate ai norocul sa prinzi un manual galben
Am acasa si manualul Inginerie Electrica in limba romana sincer vorbind domnul inginer Olteanu le-a dat clasa cu manualul din 2021
MarcelJeleanu
Mesaje: 1
Membru din: Lun Noi 15, 2021 4:09 pm
Localitate: Buc

Re: Manualul Electricianului Latest Edition 2021 autor ing Olteanu Mircea

Mesaj necitit de MarcelJeleanu »

VictorfLinea scrie: Vin Oct 08, 2021 1:02 am
ionpopNelu scrie: Joi Sep 09, 2021 5:55 am Vreau sa achizitionez si eu Manualul Electricianului Latest Edition 2021 ,am facut tot in Bucuresti un curs la distanta ,o bataie de joc .Acum incerc sa vad daca pot recupera ceva citind acest manual
Poate ai norocul sa prinzi un manual galben
Am acasa si manualul Inginerie Electrica in limba romana sincer vorbind domnul inginer Olteanu le-a dat clasa cu manualul din 2021
Am si eu ingineria electrica ,am pus botul .Vreau sa cumpar si eu Manualul Electricianului Latest Edition 2021 Romanesc .Cum procedez sa il achizitionez
tibiTN
Mesaje: 14
Membru din: Dum Noi 28, 2021 6:53 pm
Localitate: Severin
Contact:

Re: Manualul Electricianului Latest Edition 2021 autor ing Olteanu Mircea

Mesaj necitit de tibiTN »

MarcelJeleanu scrie: Lun Noi 15, 2021 4:10 pm
VictorfLinea scrie: Vin Oct 08, 2021 1:02 am
ionpopNelu scrie: Joi Sep 09, 2021 5:55 am Vreau sa achizitionez si eu Manualul Electricianului Latest Edition 2021 ,am facut tot in Bucuresti un curs la distanta ,o bataie de joc .Acum incerc sa vad daca pot recupera ceva citind acest manual
Poate ai norocul sa prinzi un manual galben
Am acasa si manualul Inginerie Electrica in limba romana sincer vorbind domnul inginer Olteanu le-a dat clasa cu manualul din 2021
Am si eu ingineria electrica ,am pus botul .Vreau sa cumpar si eu Manualul Electricianului Latest Edition 2021 Romanesc .Cum procedez sa il achizitionez
As vrea si eu sa am Manualul Electricianului Latest Edition 202 .Mai ales pentru sisteme ftv ,Manualul Romanesc este peste Solar Electricity Handbook a lui Michael Boxwell
Vezi aici niste pareri te apuca durerea de cap https://www.amazon.com/Solar-Electricit ... ll_reviews
Un exemplu pentru tine din Statele Unite :roll:
Nu văd cui i se adresează această carte?
Este mult prea ușor cu privire la informațiile din lumea reală pentru a ghida pe oricine prin procesul de proiectare și construire a propriului P.FV. . L-am cumpărat crezând că va umple golurile de cunoștințe pe care le aveam despre solar înainte de o instalare , dar nu era nimic în carte pe care să nu-l găsesc deja pe net cu mult mai detaliat. Aspectul este slab și, în general, cartea este o pierdere de timp și bani. Găsesc utile părți din site-ul autorilor și aș fi preferat să fac o donație pentru timpul petrecut acolo.
Unul dintre cele mai costisitoare elemente ale unui P.V. array este sistemul de montare, cartea cu greu atinge acest lucru.

Alegerea invertoarelor este o decizie majoră, am simțit că autorul a oferit puține informații actuale și a fost depășit
Construirea fizică și punerea în funcțiune a unei matrice poate fi un concept intimidant pentru cei neinițiați, cartea a oferit puține sfaturi cu privire la proces. Sunt norocos că am avut un vecin informat care mi-a vorbit despre cât de simplu poate fi,
GeorgeLipa
Mesaje: 1
Membru din: Joi Dec 09, 2021 9:58 pm
Localitate: Sindrilita

Re: Manualul Electricianului Latest Edition 2021 autor ing Olteanu Mircea

Mesaj necitit de GeorgeLipa »

Cuuuummmmmppppppaaaaaarrrrr
Manualul Electricianului Latest Edition 2021 autor ing Olteanu Mircea
IonescuPaul33
Mesaje: 5
Membru din: Joi Dec 16, 2021 6:55 am
Localitate: Straulesti
Contact:

Re: Manualul Electricianului Latest Edition 2021 autor ing Olteanu Mircea

Mesaj necitit de IonescuPaul33 »

GeorgeLipa scrie: Joi Dec 09, 2021 9:58 pm Cuuuummmmmppppppaaaaaarrrrr
Manualul Electricianului Latest Edition 2021 autor ing Olteanu Mircea
Astept si eu un exemplar
Scrie răspuns