Noi iubim Romania :Hainute ,jucarii laptopuri si calculatoare pentru copii necajiti

CURSURI FRIGOTEHNISTI ,CURSURI ELECTRICIENI , CURSURI INSTALATORI PROTECTIA DATELOR PERSONALE
GioleaVictor
Mesaje: 14
Membru din: Dum Noi 27, 2022 2:08 am
Contact:

Re: Noi iubim Romania :Hainute ,jucarii laptopuri si calculatoare pentru copii necajiti

Mesaj necitit de GioleaVictor »

Voi contribui si eu cu niste hainute de copil de 9 ani am si un calc mai vechi din 2010 nu stiu ce model este dar ruleaza super bine W7 si W10
Avatar utilizator
Ing. Olteanu Mircea
Mesaje: 205
Membru din: Lun Mai 01, 2017 9:00 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noi iubim Romania :Hainute ,jucarii laptopuri si calculatoare pentru copii necajiti

Mesaj necitit de Ing. Olteanu Mircea »

Il citez pe marele Poet National Adrian Paunescu .
"Este bine sa ne transformam intr-un Mos Craciun ,pentru cei mai saraci ca noi "
Am trimis 2500 lei pentru copii cu dizabilitati din Sercaia jud Brasov .Am vorbit cu domnul Sandor si mi-a citit ce dorinte i-au trimis copii lui Mos Craciun ,Unii doreau carti de colorat si creioane ,altii doreau niste carioca sa deseneze .Am ajutat si am spus : totul sa fie la Picioarele Domnului .
Fişiere ataşate
Pentru copii cu dizabilitati din din Sercaia
Pentru copii cu dizabilitati din din Sercaia
Pentru copii cu dizabilitati din din Sercaia (Medium).jpg (140.05 KiB) Vizualizat de 522 ori
Avatar utilizator
Ing. Olteanu Mircea
Mesaje: 205
Membru din: Lun Mai 01, 2017 9:00 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noi iubim Romania :Hainute ,jucarii laptopuri si calculatoare pentru copii necajiti

Mesaj necitit de Ing. Olteanu Mircea »

Au ajuns banii la copii : Este meritul Lui Dumnezeu ca mi-a ingaduit sa ajut .
Am primit confirmarea :
Va multumim din suflet. Cu ajutorul dvs. am reusit sa avem un pachet de Craciun generos pt. beneficiari
si sa aducem un strop de fericire pe chipurile lor, prin achizitionarea unor obiecte pe care le-au cerut Mosului, prin scrisori
Dumnezeu sa va rasplateasca inzecit.
Toate cele bune, multa sanatate si implinirea dorintelor, atat dvs. cat si colaboratorilor dumneavoastra.
Doamne ajuta!

De sfintele Sărbători să deschidem ușa pentru oaspeți dragi, si inima
pentru speranță, bucurie si lumină. Să fim mai buni și să privim înainte
cu încredere, știind că dacă avem credință, drumul din fața noastră va
fi presărat cu împliniri.

Crăciun fericit!
La mulți ani cu sănătate!

Cu deosebită considerație,
Director,
Szekeres Janos
Dorin_Dorin
Mesaje: 9
Membru din: Vin Dec 23, 2022 8:39 pm
Contact:

Re: Noi iubim Romania :Hainute ,jucarii laptopuri si calculatoare pentru copii necajiti

Mesaj necitit de Dorin_Dorin »

Ing. Olteanu Mircea scrie: Joi Dec 22, 2022 3:49 pm Il citez pe marele Poet National Adrian Paunescu .
"Este bine sa ne transformam intr-un Mos Craciun ,pentru cei mai saraci ca noi "
Am trimis 2500 lei pentru copii cu dizabilitati din Sercaia jud Brasov .Am vorbit cu domnul Sandor si mi-a citit ce dorinte i-au trimis copii lui Mos Craciun ,Unii doreau carti de colorat si creioane ,altii doreau niste carioca sa deseneze .Am ajutat si am spus : totul sa fie la Picioarele Domnului .
Felicitari domnul inginer .Voi fi elevul dvs ,voi ajuta si eu cand aveti urmatoarea actiune
Avatar utilizator
Ing. Olteanu Mircea
Mesaje: 205
Membru din: Lun Mai 01, 2017 9:00 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noi iubim Romania :Hainute ,jucarii laptopuri si calculatoare pentru copii necajiti

Mesaj necitit de Ing. Olteanu Mircea »

Copii din Sercaia au primit daruri .
Fişiere ataşate
Sercaia Materiale ..jpg
Sercaia Materiale ..jpg (226.73 KiB) Vizualizat de 495 ori
Sercaia 2500 lei (Medium).jpg
Sercaia 2500 lei (Medium).jpg (220.7 KiB) Vizualizat de 496 ori
Avatar utilizator
Ing. Olteanu Mircea
Mesaje: 205
Membru din: Lun Mai 01, 2017 9:00 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noi iubim Romania :Hainute ,jucarii laptopuri si calculatoare pentru copii necajiti

Mesaj necitit de Ing. Olteanu Mircea »

Ete Meritul Lui Dumnezeu ca ne-a ingaduit noua sa ajutam .
Duminica 30-aprilie-2023
Am ajuns la copii Paritelui Tanase Asociatia Pro-Vita Valea Screzii
Peste 120 de colete :hainute,jucarii ,
-5 calc complet echipate
-tablete
-laptopuri .
-4 sacose cu dulciuri
A fost un efort de echipa =oameni de bine,organizator.Cursanti de la frig si electric
Fişiere ataşate
20230430_071950.jpg
20230430_071950.jpg (130.73 KiB) Vizualizat de 403 ori
20230430_075204.jpg
20230430_075204.jpg (157.08 KiB) Vizualizat de 403 ori
20230430_075301.jpg
20230430_075301.jpg (153.78 KiB) Vizualizat de 404 ori
20230430_104911.jpg
20230430_104911.jpg (150.33 KiB) Vizualizat de 406 ori
20230430_084623.jpg
20230430_084623.jpg (141.33 KiB) Vizualizat de 406 ori
20230430_104917.jpg
20230430_104917.jpg (227.06 KiB) Vizualizat de 409 ori
20230430_075240.jpg
20230430_075240.jpg (262.44 KiB) Vizualizat de 409 ori
Avatar utilizator
Ing. Olteanu Mircea
Mesaje: 205
Membru din: Lun Mai 01, 2017 9:00 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noi iubim Romania :Hainute ,jucarii laptopuri si calculatoare pentru copii necajiti

Mesaj necitit de Ing. Olteanu Mircea »

Primita de la Sercaia ,nu pot comenta .Copii cu dizabilitati au avut Sf Sarbatori mai fericite
""Buna ziua domnul profesor si toate cele bune celor implicati.
Alăturat va transmit contractele de sponsorizare, cu mulțumiri, atât din din partea beneficiarilor cât si a mea personal.
Dumnezeu să vă ajute la toti să vă binecuvânteze pentru faptele și gesturile pe care le faceți,
Ați adus bucurie în viața acestor oameni, cu ajutorul dvs. am reușit să le asigurăm obiecte pentru diferite activități și de petrecere a timpului liber (lucru esențial în a derula aceste activități sportive pentru a le menține mobilitatea, într-un mod care să nu li se pară grea), precum și suplimentarea mesei/pachetelor de Paști și nu în ultimul rând prin crearea posibilității de a achiziționa obiecte de valoare mai însemnată, cum ar fi masa de ping-pong, mașină de spălat vase, pe lângă alte articole necesare în viața de zi cu zi (mixer, veselă, salopete neopren, fier de călcat).
Îmi cer scuze pentru calitatea pozelor (care au fost scanate odată cu contractul), dacă doriți, eventual pot să cer colegei să-mi trimită de pe telefon și să vă redirecționez color.
Am rugămintea să transmiteți documentele și la CENTRUL DE CALIFICARI FTV S.R.L., Bucuresti, Sector 2, Str. Mr. Laurentiu Claudian nr. 9, CUI 46509151, J40/13948/2023, domului Florin Dinu, cu mulțumirile și aprecierile noastre, având în vedere că nu am un mail de la ei unde să transmit contractul, numai un nr. tel (pot să transmit numai pe whats-app, fotografii de pe acest mail).
Având în vedere că în data de 08. 05 am mai primit încă o sumă consistentă din partea unui cursant de la Centrul dvs am discutat și cu d-l Dinu despre nevoile noastre și imediat ce reușesc să achiziționez obiectele necesare transmit și următorul contract cu pozele aferente.
Încă odată reiterez toată stima și considerația pentru dvs. și echipa dvs.
Cu deosebită considerație,
Director CAbR Canaan Șercaia
Szekeres Janos Sandor.""
5000 lei+5000 lei +1200 lei . Voi trimite si eu 2500-2800 lei
. Mai jos voi pune cu ce s-au ales bietii copii datorita noua
A fost un efort de echipa .Totul pus La Picioarele Domnului .
Fişiere ataşate
Sercaia copii 2.jpg
Sercaia copii 2.jpg (83.38 KiB) Vizualizat de 386 ori
Sercaia copii 1.jpg
Sercaia copii 1.jpg (57.32 KiB) Vizualizat de 386 ori
Avatar utilizator
Ing. Olteanu Mircea
Mesaje: 205
Membru din: Lun Mai 01, 2017 9:00 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noi iubim Romania :Hainute ,jucarii laptopuri si calculatoare pentru copii necajiti

Mesaj necitit de Ing. Olteanu Mircea »

Astzi am trimis si eu 2600 lei la copii cu dizabilitati din Sercai Jud Brasov.
Dumnezeu sa ii ocroteasca .
Fişiere ataşate
Sercaia 2600 lei.jpg
Sercaia 2600 lei.jpg (56.75 KiB) Vizualizat de 371 ori
MandravescuNelu23
Mesaje: 28
Membru din: Sâm Iul 01, 2023 8:21 am
Contact:

Re: Noi iubim Romania :Hainute ,jucarii laptopuri si calculatoare pentru copii necajiti

Mesaj necitit de MandravescuNelu23 »

Ing. Olteanu Mircea scrie: Vin Dec 23, 2022 12:06 pm Au ajuns banii la copii : Este meritul Lui Dumnezeu ca mi-a ingaduit sa ajut .
Am primit confirmarea :
Va multumim din suflet. Cu ajutorul dvs. am reusit sa avem un pachet de Craciun generos pt. beneficiari
si sa aducem un strop de fericire pe chipurile lor, prin achizitionarea unor obiecte pe care le-au cerut Mosului, prin scrisori
Dumnezeu sa va rasplateasca inzecit.
Toate cele bune, multa sanatate si implinirea dorintelor, atat dvs. cat si colaboratorilor dumneavoastra.
Doamne ajuta!

De sfintele Sărbători să deschidem ușa pentru oaspeți dragi, si inima
pentru speranță, bucurie si lumină. Să fim mai buni și să privim înainte
cu încredere, știind că dacă avem credință, drumul din fața noastră va
fi presărat cu împliniri.

Crăciun fericit!
La mulți ani cu sănătate!

Cu deosebită considerație,
Director,
Szekeres Janos
Va doresc sanatate
Scrie răspuns