Gr 15 priza de impamantare cu 10 electrozi ,calculata cap coada dupa indrumatorul de proiectare ingineresc

CURSURI FRIGOTEHNISTI ,CURSURI ELECTRICIENI , CURSURI INSTALATORI PROTECTIA DATELOR PERSONALE
LupsanuSile
Mesaje: 9
Membru din: Lun Oct 24, 2022 1:22 am
Contact:

Re: Gr 15 priza de impamantare cu 10 electrozi ,calculata cap coada dupa indrumatorul de proiectare ingineresc

Mesaj necitit de LupsanuSile »

LupuGeorge scrie: Mie Noi 16, 2022 8:14 pm
GeorgeMatei scrie: Dum Noi 06, 2022 12:02 pm
Sereanu Nicu scrie: Mie Oct 06, 2021 9:08 am Grupa 15 Electricieni Calcule dupa indrumatorul de proiectare .Este cel mai bun curs la care am participat
Cat am cautat pe net la zeci de firme nu am vazut asa ceva
Principiul lor este banul sa iasa ,nu conteaza ca scot din noi niste prosti .
Am vazut pe un grup de electricieni niste jmekeri care ziceau ca priza de impamantare nu se calculeaza ci se face pana rezistenta coboara sub 4 ohmi ,Bateau tarusi ( asa le zic ei ) si unul care filma facea masuratoarea , dar nu iesea si sclavii mai bateau inca 2-3 :lol:
Cred ca stiu filmul cu electrozi in cruce ei le ziceau tarusi ca aia de legat calul sa nu se piarda ,vai de capul lor
SanduCostel
Mesaje: 21
Membru din: Joi Noi 10, 2022 12:22 am
Contact:

Re: Gr 15 priza de impamantare cu 10 electrozi ,calculata cap coada dupa indrumatorul de proiectare ingineresc

Mesaj necitit de SanduCostel »

Tot pe forum am vazut calcul priza impamantare in delta .Felicitari domnului ing Olteanu
DimescuDragos
Mesaje: 28
Membru din: Dum Oct 23, 2022 7:26 pm
Contact:

Re: Gr 15 priza de impamantare cu 10 electrozi ,calculata cap coada dupa indrumatorul de proiectare ingineresc

Mesaj necitit de DimescuDragos »

SanduCostel scrie: Sâm Noi 19, 2022 12:10 pm Tot pe forum am vazut calcul priza impamantare in delta .Felicitari domnului ing Olteanu
Abia astept sa le invat sa ii fac lu tata la tara
NeluRamniceanul
Mesaje: 13
Membru din: Mar Iul 05, 2022 6:45 am
Contact:

Re: Gr 15 priza de impamantare cu 10 electrozi ,calculata cap coada dupa indrumatorul de proiectare ingineresc

Mesaj necitit de NeluRamniceanul »

DimescuDragos scrie: Dum Noi 20, 2022 11:15 am
SanduCostel scrie: Sâm Noi 19, 2022 12:10 pm Tot pe forum am vazut calcul priza impamantare in delta .Felicitari domnului ing Olteanu
Abia astept sa le invat sa ii fac lu tata la tara
Am vazut cum o faceau unui vecin pe orbecaite ,au batut 6 tarusi ,santul de o schioapa .Nu iesea la masuratoare ,mai sapau 2 m de sant mai bateau inca unul si tot asa 150 euro de tarus cereau .Cand au vazut ca nu ii dau de cap au adus 30 de pungi de sare si le-au pus in sant .Explicatia lor ca solul nu este conform :lol:
CorodescuNelu
Mesaje: 20
Membru din: Joi Dec 15, 2022 5:25 pm
Contact:

Re: Gr 15 priza de impamantare cu 10 electrozi ,calculata cap coada dupa indrumatorul de proiectare ingineresc

Mesaj necitit de CorodescuNelu »

PandreaAndrei scrie: Lun Noi 15, 2021 4:05 pm Ce pot sa spun este cursul care a fost pentru mine cel mai bun .Multumesc domnului ing Olteanu pentru daruire .
Voi incepe cursul de electrician in ianuarie 2023 ,deja caut cartea
GioleaVictor
Mesaje: 14
Membru din: Dum Noi 27, 2022 2:08 am
Contact:

Re: Gr 15 priza de impamantare cu 10 electrozi ,calculata cap coada dupa indrumatorul de proiectare ingineresc

Mesaj necitit de GioleaVictor »

Sereanu Nicu scrie: Mie Oct 06, 2021 9:08 am Grupa 15 Electricieni Calcule dupa indrumatorul de proiectare .Este cel mai bun curs la care am participat
Din 11 ian incepem si noi gr 17 :D abia am prins un loc
DineaGabriel
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Dec 24, 2022 4:48 pm
Contact:

Re: Gr 15 priza de impamantare cu 10 electrozi ,calculata cap coada dupa indrumatorul de proiectare ingineresc

Mesaj necitit de DineaGabriel »

NeluRamniceanul scrie: Lun Noi 21, 2022 6:25 pm
DimescuDragos scrie: Dum Noi 20, 2022 11:15 am
SanduCostel scrie: Sâm Noi 19, 2022 12:10 pm Tot pe forum am vazut calcul priza impamantare in delta .Felicitari domnului ing Olteanu
Abia astept sa le invat sa ii fac lu tata la tara
Am vazut cum o faceau unui vecin pe orbecaite ,au batut 6 tarusi ,santul de o schioapa .Nu iesea la masuratoare ,mai sapau 2 m de sant mai bateau inca unul si tot asa 150 euro de tarus cereau .Cand au vazut ca nu ii dau de cap au adus 30 de pungi de sare si le-au pus in sant .Explicatia lor ca solul nu este conform :lol:
Tot pe forumuri am citit ca le ziceau tarusi la electrozi ,niste necalificati ,auzi frate sa vina ca hamalii cu sarea in spinare :lol:
NicodeaAndrei
Mesaje: 17
Membru din: Mie Iul 12, 2023 9:24 am
Contact:

Re: Gr 15 priza de impamantare cu 10 electrozi ,calculata cap coada dupa indrumatorul de proiectare ingineresc

Mesaj necitit de NicodeaAndrei »

DineaGabriel scrie: Sâm Dec 24, 2022 6:51 pm
Am vazut cum o faceau unui vecin pe orbecaite ,au batut 6 tarusi ,santul de o schioapa .Nu iesea la masuratoare ,mai sapau 2 m de sant mai bateau inca unul si tot asa 150 euro de tarus cereau .Cand au vazut ca nu ii dau de cap au adus 30 de pungi de sare si le-au pus in sant .Explicatia lor ca solul nu este conform :lol:
Tot pe forumuri am citit ca le ziceau tarusi la electrozi ,niste necalificati ,auzi frate sa vina ca hamalii cu sarea in spinare :lol:
Am vazut si eu filmul cum faceau unii o impamantare santul de 2 palme =>o panarama
Scrie răspuns