Gr 15 priza de impamantare cu 10 electrozi ,calculata cap coada dupa indrumatorul de proiectare ingineresc

CURSURI FRIGOTEHNISTI ,CURSURI ELECTRICIENI , CURSURI INSTALATORI PROTECTIA DATELOR PERSONALE
Sereanu Nicu
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Sep 25, 2021 4:43 am
Contact:

Gr 15 priza de impamantare cu 10 electrozi ,calculata cap coada dupa indrumatorul de proiectare ingineresc

Mesaj necitit de Sereanu Nicu »

Grupa 15 Electricieni Calcule dupa indrumatorul de proiectare .Este cel mai bun curs la care am participat
Fişiere ataşate
PRIZA IMPAMANTARE CU 10 ELECTROZI. toate datele formulele dupa indrumatorul de proiectare folosit de ingineri .
PRIZA IMPAMANTARE CU 10 ELECTROZI. toate datele formulele dupa indrumatorul de proiectare folosit de ingineri .
PRIZA IMPAMANTARE CU 10 ELECTROZI.jpg (59.57 KiB) Vizualizat de 4251 ori
PandreaAndrei
Mesaje: 1
Membru din: Lun Noi 15, 2021 4:04 pm
Localitate: Valcea

Re: Gr 15 priza de impamantare cu 10 electrozi ,calculata cap coada dupa indrumatorul de proiectare ingineresc

Mesaj necitit de PandreaAndrei »

Ce pot sa spun este cursul care a fost pentru mine cel mai bun .Multumesc domnului ing Olteanu pentru daruire .
Fişiere ataşate
MANUALUL ELECTRICIANULUI AURICA.jpg
MANUALUL ELECTRICIANULUI AURICA.jpg (54.6 KiB) Vizualizat de 4136 ori
ridic o poza de la calculul unui singur electrod
ridic o poza de la calculul unui singur electrod
calculul rezistentei unui singur electrod de impamantare.jpg (41.04 KiB) Vizualizat de 4164 ori
IonescuPaul33
Mesaje: 5
Membru din: Joi Dec 16, 2021 6:55 am
Localitate: Straulesti
Contact:

Re: Gr 15 priza de impamantare cu 10 electrozi ,calculata cap coada dupa indrumatorul de proiectare ingineresc

Mesaj necitit de IonescuPaul33 »

Cea mai buna este Grupa 15 Electricieni
Nu credeam sa vad la un curs Calcule dupa indrumatorul de proiectare
TrazneaVasile
Mesaje: 2
Membru din: Mar Dec 21, 2021 1:47 am
Localitate: Silistea
Contact:

Re: Gr 15 priza de impamantare cu 10 electrozi ,calculata cap coada dupa indrumatorul de proiectare ingineresc

Mesaj necitit de TrazneaVasile »

IonescuPaul33 scrie: Joi Dec 16, 2021 3:19 pm Cea mai buna este Grupa 15 Electricieni
Nu credeam sa vad la un curs Calcule dupa indrumatorul de proiectare
Sa vezi calcul cap coada de sistem fotovoltaic ,peste o mizerie de lucrare de masterat
TrandafirVasile
Mesaje: 3
Membru din: Mar Apr 26, 2022 7:28 am

Re: Gr 15 priza de impamantare cu 10 electrozi ,calculata cap coada dupa indrumatorul de proiectare ingineresc

Mesaj necitit de TrandafirVasile »

Am terminat facultatea nu ii dau numele este de profil electric ,nu am invatat asa ceva .Unde gasesc cartea sau de unde pot cumpara \\indrumatoul de Proiectare
Multumesc
GigelTrenea
Mesaje: 19
Membru din: Sâm Iun 18, 2022 11:45 am
Contact:

Re: Gr 15 priza de impamantare cu 10 electrozi ,calculata cap coada dupa indrumatorul de proiectare ingineresc

Mesaj necitit de GigelTrenea »

TrandafirVasile scrie: Mar Apr 26, 2022 7:29 am Am terminat facultatea nu ii dau numele este de profil electric ,nu am invatat asa ceva .Unde gasesc cartea sau de unde pot cumpara \\indrumatoul de Proiectare
Multumesc
Poate ai noroc sa o dea unii care s-au retras ,vineri a vandut unul manualul ,il durea mana sa care 2 kg si nu le avea cu niste calcule simple
BeluciugBarbu
Mesaje: 1
Membru din: Vin Aug 12, 2022 11:18 pm

Re: Gr 15 priza de impamantare cu 10 electrozi ,calculata cap coada dupa indrumatorul de proiectare ingineresc

Mesaj necitit de BeluciugBarbu »

Cum se numeste Indrumatorul de proiectare si autorii
FlondoreaAndrei
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Oct 01, 2022 2:39 am

Re: Gr 15 priza de impamantare cu 10 electrozi ,calculata cap coada dupa indrumatorul de proiectare ingineresc

Mesaj necitit de FlondoreaAndrei »

Este primul forumunde vad ca in Romania mai preda cineva priza de impamantare cu 10 electrozi ,calculata cap coada dupa indrumatorul de proiectare ingineresc
GeorgeMatei
Mesaje: 6
Membru din: Dum Oct 30, 2022 9:03 pm
Contact:

Re: Gr 15 priza de impamantare cu 10 electrozi ,calculata cap coada dupa indrumatorul de proiectare ingineresc

Mesaj necitit de GeorgeMatei »

Sereanu Nicu scrie: Mie Oct 06, 2021 9:08 am Grupa 15 Electricieni Calcule dupa indrumatorul de proiectare .Este cel mai bun curs la care am participat
Cat am cautat pe net la zeci de firme nu am vazut asa ceva
LupuGeorge
Mesaje: 8
Membru din: Mie Noi 09, 2022 12:37 pm
Contact:

Re: Gr 15 priza de impamantare cu 10 electrozi ,calculata cap coada dupa indrumatorul de proiectare ingineresc

Mesaj necitit de LupuGeorge »

GeorgeMatei scrie: Dum Noi 06, 2022 12:02 pm
Sereanu Nicu scrie: Mie Oct 06, 2021 9:08 am Grupa 15 Electricieni Calcule dupa indrumatorul de proiectare .Este cel mai bun curs la care am participat
Cat am cautat pe net la zeci de firme nu am vazut asa ceva
Principiul lor este banul sa iasa ,nu conteaza ca scot din noi niste prosti .
Am vazut pe un grup de electricieni niste jmekeri care ziceau ca priza de impamantare nu se calculeaza ci se face pana rezistenta coboara sub 4 ohmi ,Bateau tarusi ( asa le zic ei ) si unul care filma facea masuratoarea , dar nu iesea si sclavii mai bateau inca 2-3 :lol:
Scrie răspuns