Gr 15 electricieni calculam celebra priza de impamantare in delta

CURSURI FRIGOTEHNISTI ,CURSURI ELECTRICIENI , CURSURI INSTALATORI PROTECTIA DATELOR PERSONALE
VictorfLinea
Mesaje: 16
Membru din: Vin Oct 01, 2021 8:32 am
Contact:

Gr 15 electricieni calculam celebra priza de impamantare in delta

Mesaj necitit de VictorfLinea »

Am invatat sa calculam priza in delta cu 3 electrozi verticali
Fişiere ataşate
Priza de impamantare in delta.jpg
Priza de impamantare in delta.jpg (34.88 KiB) Vizualizat de 955 ori
calculul rezistentei de dispersie.jpg
calculul rezistentei de dispersie.jpg (45.07 KiB) Vizualizat de 955 ori
tibiTN
Mesaje: 14
Membru din: Dum Noi 28, 2021 6:53 pm
Localitate: Severin
Contact:

Re: Gr 15 electricieni calculam celebra priza de impamantare in delta

Mesaj necitit de tibiTN »

Un Manual peste tot ce gasesti in piata ,l-am comparat cu Solar Electricity Handbook 186 pag ,doar 3-4 formule si in rest mai nimic .Am citit Pe amazon niste pareri ,pun un link
https://www.amazon.com/Solar-Electricit ... 0718&psc=1
Ce spune unul care a luat leapsa :)
Aspectul este slab și, în general, cartea este o pierdere de timp și bani. Găsesc utile părți din site-ul autorilor și aș fi preferat să fac o donație pentru timpul petrecut acolo.
Unul dintre cele mai costisitoare elemente ale unui P.FV. este sistemul de montare, cartea nu atinge acest lucru.
Altul : :lol:
Alegerea invertoarelor este o decizie majoră, am simțit că autorul a oferit puține informații actuale și a fost depășit cu privire la functionare
Inca unul ;)
Construirea fizică și punerea în funcțiune a unei matrice (sist ftv ) poate fi un concept intimidant pentru cei neinițiați, cartea a oferit puține sfaturi cu privire la proces. Sunt norocos că am avut un vecin informat care mi-a vorbit despre cât de simplu poate fi, .
CorodescuNelu
Mesaje: 20
Membru din: Joi Dec 15, 2022 5:25 pm
Contact:

Re: Gr 15 electricieni calculam celebra priza de impamantare in delta

Mesaj necitit de CorodescuNelu »

tibiTN scrie: Dum Noi 28, 2021 7:10 pm Un Manual peste tot ce gasesti in piata ,l-am comparat cu Solar Electricity Handbook 186 pag ,doar 3-4 formule si in rest mai nimic .Am citit Pe amazon niste pareri ,pun un link
https://www.amazon.com/Solar-Electricit ... 0718&psc=1
Ce spune unul care a luat leapsa :)
Aspectul este slab și, în general, cartea este o pierdere de timp și bani. Găsesc utile părți din site-ul autorilor și aș fi preferat să fac o donație pentru timpul petrecut acolo.
Unul dintre cele mai costisitoare elemente ale unui P.FV. este sistemul de montare, cartea nu atinge acest lucru.
Altul : :lol:
Alegerea invertoarelor este o decizie majoră, am simțit că autorul a oferit puține informații actuale și a fost depășit cu privire la functionare
Inca unul ;)
Construirea fizică și punerea în funcțiune a unei matrice (sist ftv ) poate fi un concept intimidant pentru cei neinițiați, cartea a oferit puține sfaturi cu privire la proces. Sunt norocos că am avut un vecin informat care mi-a vorbit despre cât de simplu poate fi, .
L-am luat de pe net librarie online ,este in engleza ,este o porcarie .Ai si calcule gresite
Dorin_Dorin
Mesaje: 9
Membru din: Vin Dec 23, 2022 8:39 pm
Contact:

Re: Gr 15 electricieni calculam celebra priza de impamantare in delta

Mesaj necitit de Dorin_Dorin »

Daca vrei inveti ,mai trebuie sa ai de la cine Toata stima si respectul pentru domnul inginer
DineaGabriel
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Dec 24, 2022 4:48 pm
Contact:

Re: Gr 15 electricieni calculam celebra priza de impamantare in delta

Mesaj necitit de DineaGabriel »

GioleaVictor scrie: Mie Dec 21, 2022 6:42 pm Unde gasesc Manualul electricianului 2021
Manualul era pe la Romexpo ,la targul de carti Gaudeamus , dar acum s-a inchis
Fişiere ataşate
Stand Romexpo 2022 targul de carti Gaudeamus
Stand Romexpo 2022 targul de carti Gaudeamus
Stand Romexpo 2022 ..jpg (117.21 KiB) Vizualizat de 555 ori
GeorgescuGeorge
Mesaje: 11
Membru din: Dum Mai 28, 2023 12:51 pm
Contact:

Re: Gr 15 electricieni calculam celebra priza de impamantare in delta

Mesaj necitit de GeorgescuGeorge »

GioleaVictor scrie: Mie Dec 21, 2022 6:42 pm Unde gasesc Manualul electricianului 2021
De ce nu ai fost Salonului Internațional de Carte Bookfest,
Fişiere ataşate
20230528_190603.jpg
20230528_190603.jpg (204.4 KiB) Vizualizat de 415 ori
NicodeaAndrei
Mesaje: 18
Membru din: Mie Iul 12, 2023 9:24 am
Contact:

Re: Gr 15 electricieni calculam celebra priza de impamantare in delta

Mesaj necitit de NicodeaAndrei »

VictorfLinea scrie: Vin Oct 08, 2021 11:56 am Am invatat sa calculam priza in delta cu 3 electrozi verticali
Este unul care face curs de 2 (doua) zile de prize de impamantare ,cost curs 1500 lei .pentru 6 ore . :(
ZaganMarius
Mesaje: 1
Membru din: Dum Sep 03, 2023 3:02 am
Contact:

Re: Gr 15 electricieni calculam celebra priza de impamantare in delta

Mesaj necitit de ZaganMarius »

NicodeaAndrei scrie: Mie Iul 12, 2023 9:30 am
VictorfLinea scrie: Vin Oct 08, 2021 11:56 am Am invatat sa calculam priza in delta cu 3 electrozi verticali
Este unul care face curs de 2 (doua) zile de prize de impamantare ,cost curs 1500 lei .pentru 6 ore . :(
Cred ca vorbim de lucruri diferite ,cum sa dai 300 euro pentru 2 zile ,nu cred sa fie unii asa de fraieri pentru o hartie si nu invata nimic .
Scrie răspuns