Gr 8 Electricieni poze si filme practica

CURSURI FRIGOTEHNISTI ,CURSURI ELECTRICIENI , CURSURI INSTALATORI PROTECTIA DATELOR PERSONALE
Scrie răspuns
Avatar utilizator
lele
Mesaje: 30
Membru din: Vin Feb 09, 2018 6:56 pm
Localitate: Maru

Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de lele »

Le stiu de la sala unii baieti le cunosc ma refer cei care au facut emjt 8 si acum fac frig 13
Avatar utilizator
Puiu
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Feb 10, 2018 9:50 am
Localitate: Bucuresti sect 5

Re: Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de Puiu »

Am dat o cautare pe google " practica electricieni " si primele locuri sunt ocupate de baietii dvs , filmul 6 este pe locul 1
Dede
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Feb 10, 2018 11:36 am
Localitate: Oarja

Re: Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de Dede »

Costin scrie: Lun Sep 11, 2017 12:24 am Sus cu Gr 8 Electricieni pun poze practica
Nota 10 pentru doamna Iuliana ,am avut la dispozitie cafea , apa minerala si motanul foarte silitor
-Pregatire tablouri intrerupatoare si prize
-echipare contor david monteaza cu mana lui un contor de energie electrica
-schema monofilara instalatie electrica a`la Liviu
Am electrician unde lucrez pai l-am intrebat de una de alta parca vorbeam de lucruri sfinte , nici la simbolurile electrice din schema nu se descurca
Dede
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Feb 10, 2018 11:36 am
Localitate: Oarja

Re: Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de Dede »

Crazywolf scrie: Mar Sep 12, 2017 7:33 am Baietii au avut o zi plina ,nu fac socoteala cati metri de tub am tras ,cate doze aparente am montat ,intrerupatoare contor disjunctoare diferentiale
Liviu concepe o monofilara ,tot omul face ceva si invatam impreuna
truse de scule ,consumabile avem de toate
Super buna practica sa inveti sa tragi 3 fire , sa legi intrerupatoare , prize sigurante automate , sa legi lampi
Fişiere ataşate
cuplam un inverter sinusoida pura U=24V la U=230V.
cuplam un inverter sinusoida pura U=24V la U=230V.
cuplam un inverter sinusoida pura U=24V la U=230V.jpg (96.39 KiB) Vizualizat de 816 ori
Luciann
Mesaje: 14
Membru din: Dum Feb 11, 2018 1:47 pm
Localitate: Paltinu

Re: Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de Luciann »

Din ce vad au avut la indemana toate materialele sa execute o instalatie electrica , mie mi-a placut montajul contorului de energie electrica si senzorul de I=32A protejeaza instalatia electrica la supratensiune
C_Pavel
Mesaje: 15
Membru din: Lun Feb 12, 2018 12:47 pm
Localitate: Sector3 Bucuresti

Re: Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de C_Pavel »

Am vazut lucrarea facuta de colegi la sala de practica a fost si Claudiu si ne explica ce si cum au tras circuitele de lumina si prize am vazut si tabloul electric facut de Alex ,treaba este super , data viitoare vreau sa bagam sub tensiune senzorul cu voltmetru incorporat
Avatar utilizator
Zolyca
Mesaje: 15
Membru din: Mar Feb 13, 2018 12:34 pm
Localitate: Giurgiu

Re: Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de Zolyca »

C_Pavel scrie: Lun Feb 12, 2018 1:34 pm Am vazut lucrarea facuta de colegi la sala de practica a fost si Claudiu si ne explica ce si cum au tras circuitele de lumina si prize am vazut si tabloul electric facut de Alex ,treaba este super , data viitoare vreau sa bagam sub tensiune senzorul cu voltmetru incorporat
O sa mutam un frigider unde au tras baietii circuitele de priza si il bagam sa functioneze , circuitele electrice sunt simpatice , mi-a placut cum au legat contorul de masurarea energiei electrice si tabloul electric cu ciruite de priza si circuite de lumina
Avatar utilizator
Flaviu
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Feb 17, 2018 11:34 am
Localitate: sect 5 Buc

Re: Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de Flaviu »

Mi-a dat un mkesaj un prieten care vrea sa faca cursul de electrician , cautase o firma care face practica si primul in lista era filmul de la practica cu Alex montand circuite electrice , mai are putin si bate recordul 14000 vizualizari cu Alex si legaturile in doze
Avatar utilizator
Ciobe
Mesaje: 36
Membru din: Mie Feb 21, 2018 2:02 pm
Localitate: Cernica

Re: Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de Ciobe »

Puiu scrie: Sâm Feb 10, 2018 10:14 am Am dat o cautare pe google " practica electricieni " si primele locuri sunt ocupate de baietii dvs , filmul 6 este pe locul 1
nu poti fi electrician Fara sa ai habar sa faci niste circuite electrice , sa nu stii sa tragi un circuit de lumina sau unul de prize
MarafetV
Mesaje: 1
Membru din: Mar Mar 06, 2018 4:44 pm
Localitate: scetor 1 bucuresti

Re: Gr 8 Electricieni poze si filme practica

Mesaj necitit de MarafetV »

Gr 8 Electricieni verificare temperatura contact electric cu termometrul laser.
Fişiere ataşate
fverificare temperatura contact electric cu termometrul laser.
fverificare temperatura contact electric cu termometrul laser.
fverificare temperatura contact electric cu termometrul laser.jpg (65.88 KiB) Vizualizat de 1245 ori
Scrie răspuns