Grupa 9 Electricieni face istorie

CURSURI FRIGOTEHNISTI ,CURSURI ELECTRICIENI , CURSURI INSTALATORI PROTECTIA DATELOR PERSONALE
Silvian
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Feb 10, 2018 7:26 am
Localitate: Dumbraveni If

Re: Grupa 9 Electricieni face istorie

Mesaj necitit de Silvian »

Am facut un curs de electrician , nu dau numele firmei dar citind prin forum mi-am dat seama ca am dat niste bani de pomana si nu stiu mai nimic Pot plati cursul doar sa asist ,sunt ffff interesat si de aplicatiile practice , sa ma invete cineva cum se fac si de ce este bine asa
sile24
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Feb 10, 2018 11:02 am
Localitate: Corbu

Re: Grupa 9 Electricieni face istorie

Mesaj necitit de sile24 »

Silvian scrie: Sâm Feb 10, 2018 7:26 am Am facut un curs de electrician , nu dau numele firmei dar citind prin forum mi-am dat seama ca am dat niste bani de pomana si nu stiu mai nimic Pot plati cursul doar sa asist ,sunt ffff interesat si de aplicatiile practice , sa ma invete cineva cum se fac si de ce este bine asa
Stai linistit nu esti singurul patit ,Am facut un curs de electronist dar m-au avut la faza
-taxa de examen 50 lei ,
-taxa de inscriere 100 lei ,
-taxa de diploma 50 lei
Cand aduni toate taxele imaginare iesi peste orice curs din piata , dar nu poti da inapoi m-au avut la faza , intri in joc si bati din picioare pana la cap
Nu mai zic suportul de curs 12M pe maill=mai nimic
Tabla cat o masa de bucatarie , totul era de la proiector si filmulete , proful pleca sa fumeze noi ne uitam la filme scuze pe pereti Bataie de joc
Carte cam subtire 2 ore/saptamana Zilele pierdute cu sarbatorile =recuperata ca astia redeventele =0 dar zero barat
Practica ca mai sus
Avatar utilizator
Gore
Mesaje: 25
Membru din: Sâm Feb 10, 2018 7:29 pm
Localitate: bucuresti sect 6

Re: Grupa 9 Electricieni face istorie

Mesaj necitit de Gore »

sile24 scrie: Sâm Feb 10, 2018 11:16 am
Silvian scrie: Sâm Feb 10, 2018 7:26 am Am facut un curs de electrician , nu dau numele firmei dar citind prin forum mi-am dat seama ca am dat niste bani de pomana si nu stiu mai nimic Pot plati cursul doar sa asist ,sunt ffff interesat si de aplicatiile practice , sa ma invete cineva cum se fac si de ce este bine asa
Stai linistit nu esti singurul patit ,Am facut un curs de electronist dar m-au avut la faza
-taxa de examen 50 lei ,
-taxa de inscriere 100 lei ,
-taxa de diploma 50 lei
Cand aduni toate taxele imaginare iesi peste orice curs din piata , dar nu poti da inapoi m-au avut la faza , intri in joc si bati din picioare pana la cap
Nu mai zic suportul de curs 12M pe maill=mai nimic
Tabla cat o masa de bucatarie , totul era de la proiector si filmulete , proful pleca sa fumeze noi ne uitam la filme scuze pe pereti Bataie de joc
Carte cam subtire 2 ore/saptamana Zilele pierdute cu sarbatorile =recuperata ca astia redeventele =0 dar zero barat
Practica ca mai sus
Am inceput si eu un curs de electrician nu zic unde , am pierdut 100 lei taxa de inscriere , ufffff am pierdut timpul de pomana dupa o luna de zile tot la spalatul pe maini eram , nu mai comentez O lipsa totala de interes , banul sa iasa nenica , Daca nu aveam ghinionul sa dau de ei acum eram finalizat cu 8 electricieni , ma angajam cu David si Claudiu
Adi43
Mesaje: 22
Membru din: Dum Feb 11, 2018 12:32 pm
Localitate: Sector3 Bucuresti

Re: Grupa 9 Electricieni face istorie

Mesaj necitit de Adi43 »

sunteti cei mai tari , chiar mi-a placut sa vad pozele cu gabriel la tabla calculand un circuit electric de curent continuu cu baterii inseriate
Lucy
Mesaje: 12
Membru din: Dum Feb 11, 2018 4:54 pm
Localitate: Sect 3 Buc

Re: Grupa 9 Electricieni face istorie

Mesaj necitit de Lucy »

Invatam carte4 adevarata , acum cam tot omul stie ce fac toate componentele unei instalatii electrice stim sa calculam curentul consumat de motoarele electrice monofazate , ne-a trimis domnul inginer sa calculam o scoala generala clasele 1-4 , facem carte frate ,Cursul nu il recomand celor care au probleme de sanatate
C_Pavel
Mesaje: 15
Membru din: Lun Feb 12, 2018 12:47 pm
Localitate: Sector3 Bucuresti

Re: Grupa 9 Electricieni face istorie

Mesaj necitit de C_Pavel »

sile24 scrie: Sâm Feb 10, 2018 11:16 am
Silvian scrie: Sâm Feb 10, 2018 7:26 am Am facut un curs de electrician , nu dau numele firmei dar citind prin forum mi-am dat seama ca am dat niste bani de pomana si nu stiu mai nimic Pot plati cursul doar sa asist ,sunt ffff interesat si de aplicatiile practice , sa ma invete cineva cum se fac si de ce este bine asa
Stai linistit nu esti singurul patit ,Am facut un curs de electronist dar m-au avut la faza
-taxa de examen 50 lei ,
-taxa de inscriere 100 lei ,
-taxa de diploma 50 lei
Cand aduni toate taxele imaginare iesi peste orice curs din piata , dar nu poti da inapoi m-au avut la faza , intri in joc si bati din picioare pana la cap
Nu mai zic suportul de curs 12M pe maill=mai nimic
Tabla cat o masa de bucatarie , totul era de la proiector si filmulete , proful pleca sa fumeze noi ne uitam la filme scuze pe pereti Bataie de joc
Carte cam subtire 2 ore/saptamana Zilele pierdute cu sarbatorile =recuperata ca astia redeventele =0 dar zero barat
Practica ca mai sus
Am un coleg el a ales sa duca acolo boier ca este prin centru , carte doar o zi pe saptamana si atunci doar 2 ore , sarbatori de recuperat cu alta ocazie , comparam suportul lui de curs cu al meu si nu se pupa , eu il pricep pe al lui apa chioara el pe al meu nu il pricepe :lol:
Avatar utilizator
Flaviu
Mesaje: 29
Membru din: Sâm Feb 17, 2018 11:34 am
Localitate: sect 5 Buc

Re: Grupa 9 Electricieni face istorie

Mesaj necitit de Flaviu »

Daca nu stapanesti partea de teorie nu te descurci la o instalatie electrica va spun din experienta , este bine sa stii sa faci o formula sa afli un curent consumat , este bine sa te invete cineva sa folosesti un aparat de masura sa masori curentul luat de un motor asincron
Avatar utilizator
Ciobe
Mesaje: 36
Membru din: Mie Feb 21, 2018 2:02 pm
Localitate: Cernica

Re: Grupa 9 Electricieni face istorie

Mesaj necitit de Ciobe »

nu ai sanse sa dai de autorizare fara sa ai habar de legile curentului , teoria este baza
Avatar utilizator
Gigi23
Mesaje: 25
Membru din: Vin Feb 23, 2018 11:30 am
Localitate: Dudesti

Re: Grupa 9 Electricieni face istorie

Mesaj necitit de Gigi23 »

Daca gasesc o poza cu Costel la tabla o ridic , sa vada tot omul cum explica functionarea circuitelor electrice
Avatar utilizator
Organizator Cursuri
Mesaje: 401
Membru din: Lun Mai 08, 2017 10:13 am
Localitate: Bucuresti

Re: Grupa 9 Electricieni face istorie

Mesaj necitit de Organizator Cursuri »

Gigi23 scrie: Vin Feb 23, 2018 1:00 pm Daca gasesc o poza cu Costel la tabla o ridic , sa vada tot omul cum explica functionarea circuitelor electrice
Costel va fi un bun electrician si un bun frigotehnist
Scrie răspuns