O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

CURSURI FRIGOTEHNISTI ,CURSURI ELECTRICIENI , CURSURI INSTALATORI PROTECTIA DATELOR PERSONALE
Simion

Re: O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

Mesaj necitit de Simion » Lun Iul 16, 2018 3:35 pm

Noi gr 10 urmam la rand

Iuliana SC MIPP

Re: O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

Mesaj necitit de Iuliana SC MIPP » Dum Iul 22, 2018 2:40 pm

Simion scrie:
Lun Iul 16, 2018 3:35 pm
Noi gr 10 urmam la rand
in prima decada a lunii septembrie deschidem cursul de sisteme fotovoltaice

Smangu

Mesaj necitit de Smangu » Dum Sep 23, 2018 2:59 pm

Am vorbit cu colegii de gr si ne mobiliyam sa dam o mana de ajutor , le fixam ,facem legaturi electrice

MacoveiDragos

Mesaj necitit de MacoveiDragos » Joi Feb 07, 2019 9:08 am

Am facut si eu cursul de sisteme fotovoltaice sunt singurul calificat din firma :)

Savian2

Mesaj necitit de Savian2 » Dum Mar 24, 2019 4:40 pm

MacoveiDragos scrie:
Joi Feb 07, 2019 9:08 am
Am facut si eu cursul de sisteme fotovoltaice sunt singurul calificat din firma :)
Se face carte adevarata ,merita sa inveti Eu nu aveam habar cu ce se mananca ,am finalizat cursul de electrician cu gr 10 ,am facut aproape 2 luni , cursul de instalator sisteme fotovoltaice ,si eu sunt singurul calificat din firma

Madalin34

Mesaj necitit de Madalin34 » Dum Apr 07, 2019 12:42 pm

La toamna ma inscriu si eu , veneam cu grupa care a inceput dar sunt detasat cu lucrarile la Brasov si nu pot face naveta
Toate notiunile le am din sala de curs , pacat ca nu am facut cursul cu gr 9 ,m-am luat dupa niste fraieri

RaymondMilea

Mesaj necitit de RaymondMilea » Sâm Mai 25, 2019 7:12 pm

Am gasit un controler pentru sistemul fotovoltaic are vreau sa il fac zice ca duce P=1000W Are si transformator in el
Date tehnice :
- tehnologie MPPT
- randament de conversie de vârf de 98%
- eficiență de urmărire de 99.5%
- 4 stadii de încărca cu ieșire MPPT
- radiator mare pentru o răcire foarte buna
- putere maxima datorita senzorului de compensatie
- senzor de tremperatura
- opțiune pentru diverse tipuri de baterii predefinite sau se poate personaliza pt baterii li ion
- Model : Tracer - 3210AN
- Rated system voltage : 12/24V auto work
- Rated battery current : 30A
- Rated load current : 30A
- Battery input voltage range : 8¬32V
- Max. solar input voltage : 100VDC
- Max. PV Input Power : 12V - 390W; 24V - 780W
- Consum propriu: < 12 mA
- Interfata RS485 pt, conectare la retea, calculator etc
- Iluminare afisaj : alb
- Temperatura de functionare : -25C - +70C

Scrie răspuns