O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

CURSURI FRIGOTEHNISTI ,CURSURI ELECTRICIENI , CURSURI INSTALATORI PROTECTIA DATELOR PERSONALE
Avatar utilizator
Simion
Mesaje: 24
Membru din: Lun Iul 16, 2018 3:08 pm
Localitate: dr taberei

Re: O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

Mesaj necitit de Simion »

Noi gr 10 urmam la rand
Smangu
Mesaje: 1
Membru din: Dum Sep 23, 2018 2:58 pm
Localitate: Milesti

Re: O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

Mesaj necitit de Smangu »

Am vorbit cu colegii de gr si ne mobiliyam sa dam o mana de ajutor , le fixam ,facem legaturi electrice
MacoveiDragos
Mesaje: 1
Membru din: Joi Feb 07, 2019 9:08 am
Localitate: Giulesti

Re: O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

Mesaj necitit de MacoveiDragos »

Am facut si eu cursul de sisteme fotovoltaice sunt singurul calificat din firma :)
Savian2
Mesaje: 15
Membru din: Dum Mar 24, 2019 4:35 pm
Localitate: Buc
Contact:

Re: O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

Mesaj necitit de Savian2 »

MacoveiDragos scrie: Joi Feb 07, 2019 9:08 am Am facut si eu cursul de sisteme fotovoltaice sunt singurul calificat din firma :)
Se face carte adevarata ,merita sa inveti Eu nu aveam habar cu ce se mananca ,am finalizat cursul de electrician cu gr 10 ,am facut aproape 2 luni , cursul de instalator sisteme fotovoltaice ,si eu sunt singurul calificat din firma
Avatar utilizator
Madalin34
Mesaje: 60
Membru din: Dum Apr 07, 2019 11:12 am
Localitate: Grosteni
Contact:

Re: O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

Mesaj necitit de Madalin34 »

La toamna ma inscriu si eu , veneam cu grupa care a inceput dar sunt detasat cu lucrarile la Brasov si nu pot face naveta
Toate notiunile le am din sala de curs , pacat ca nu am facut cursul cu gr 9 ,m-am luat dupa niste fraieri
RaymondMilea
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Mai 25, 2019 7:12 pm
Localitate: bucuresti

Re: O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

Mesaj necitit de RaymondMilea »

Am gasit un controler pentru sistemul fotovoltaic are vreau sa il fac zice ca duce P=1000W Are si transformator in el
Date tehnice :
- tehnologie MPPT
- randament de conversie de vârf de 98%
- eficiență de urmărire de 99.5%
- 4 stadii de încărca cu ieșire MPPT
- radiator mare pentru o răcire foarte buna
- putere maxima datorita senzorului de compensatie
- senzor de tremperatura
- opțiune pentru diverse tipuri de baterii predefinite sau se poate personaliza pt baterii li ion
- Model : Tracer - 3210AN
- Rated system voltage : 12/24V auto work
- Rated battery current : 30A
- Rated load current : 30A
- Battery input voltage range : 8¬32V
- Max. solar input voltage : 100VDC
- Max. PV Input Power : 12V - 390W; 24V - 780W
- Consum propriu: < 12 mA
- Interfata RS485 pt, conectare la retea, calculator etc
- Iluminare afisaj : alb
- Temperatura de functionare : -25C - +70C
Suray
Mesaje: 1
Membru din: Dum Iun 30, 2019 6:41 pm
Localitate: balta alba

Re: O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

Mesaj necitit de Suray »

ClaudiuTeodor scrie: Mar Mai 01, 2018 9:38 am Un curs foarte complex , dar si foarte usor ,cand are cine sa se ocupe de tine ,nici nu aveam habar ce este unghiul de Azimut si Elevatia sa stiu cum sa orientez optim un sistem fotovoltaic
Am vazut cuprinsul din manualul electricianului ,este un curs foarte bun
Avatar utilizator
SaceanuPetru
Mesaje: 24
Membru din: Lun Oct 14, 2019 5:31 pm
Localitate: Tomulesti

Re: O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

Mesaj necitit de SaceanuPetru »

toata stima pentru domnul inginer stiu de la un coleg de munca ,ca preda sistemele ftv suplimentar la gr 7 acum 4 ani
Scrie răspuns