O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

CURSURI FRIGOTEHNISTI ,CURSURI ELECTRICIENI , CURSURI INSTALATORI PROTECTIA DATELOR PERSONALE
ValiTrex
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Apr 28, 2018 11:59 am
Localitate: Titu

O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

Mesaj necitit de ValiTrex »

Daca nu era domnul inginer Olteanu Mircea si SC Mipp , mai treceau 4-5 ani pana se deranja o firma sa il faca in Bucuresti
Impreuna Suntem cei mai buni
Am invatat sa dimensionez un sistem fotovoltaic off-grid P=2000W , inverter sinusoida pura P=3000W controler MPPT 40a acumulatori I=480A
Fişiere ataşate
Grupa 9 emjt sisteme fotovoltaice
Grupa 9 emjt sisteme fotovoltaice
Grupa 9 emjt sisteme fotovoltaice.gif (145.08 KiB) Vizualizat de 2147 ori
grupa care stie dimensionarea sistemelor fotovoltaice
grupa care stie dimensionarea sistemelor fotovoltaice
grupa de sisteme fotovoltaice gr 9.gif (147.84 KiB) Vizualizat de 2149 ori
Grupa 9 emjt in pauza la cursul de sisteme fotovoltaice
Grupa 9 emjt in pauza la cursul de sisteme fotovoltaice
Grupa 9 emjt in pauza la cursul de sisteme fotovoltaice.gif (144.75 KiB) Vizualizat de 2149 ori
Emjt9/Frig12
Avatar utilizator
SilviuComan
Mesaje: 27
Membru din: Dum Apr 29, 2018 5:35 pm
Localitate: Comana

Re: O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

Mesaj necitit de SilviuComan »

ValiTrex scrie: Sâm Apr 28, 2018 12:00 pm Daca nu era domnul inginer Olteanu Mircea si SC Mipp , mai treceau 4-5 ani pana se deranja o firma sa il faca in Bucuresti
Impreuna Suntem cei mai buni
Am invatat sa dimensionez un sistem fotovoltaic off-grid P=2000W , inverter sinusoida pura P=3000W controler MPPT 40a acumulatori I=480A
Ia sa fi fost niste Fonduri ,pe bani grei se schimba situatia , puneau si mortii din cimitir sa ii califice ca la alegeri

Va doresc cat mai multe grupe de cursanti ,ati predat la catedra de ziua dumneavoastra Cand toti au liber dvs sunteti la catedra Ne vedem la frig gr 14 pe 1-2 Mai Vreau sa fac si electricienii inclus sistemele fotovoltaice ,vor fi de foarte mare viitor
In poza de mai jos discutam de Azimut , si Elevatie la un sistem fotovoltaic de P=2000W off-grid
Fişiere ataşate
P=2KW U=48V inverter 48V/230V sinusoida pura
P=2KW U=48V inverter 48V/230V sinusoida pura
sistem cu panouri solare P'2KW.jpg (48.69 KiB) Vizualizat de 2023 ori
Avatar utilizator
Organizator Cursuri
Mesaje: 401
Membru din: Lun Mai 08, 2017 10:13 am
Localitate: Bucuresti

Re: O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

Mesaj necitit de Organizator Cursuri »

Trebuie mentionat efortul grupei/profesor/organizator au fost si 4 duminici incluse sa ajunga toata grupa 9 la un nivel ridicat de pregatire ,cursul a durat peste 5 luni ,apoi inca o luna si ceva de sisteme ,pentru baieti este simplu deoarece din timpul cursului de electrician au invatat si sistemele ftv , Am lungit cursul au crescut costurile noastre dar ne-am atins obiectivul =cursanti fff bine pregatiti
ClaudiuTeodor
Mesaje: 1
Membru din: Mar Mai 01, 2018 9:38 am
Localitate: sect 1 buc

Re: O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

Mesaj necitit de ClaudiuTeodor »

Un curs foarte complex , dar si foarte usor ,cand are cine sa se ocupe de tine ,nici nu aveam habar ce este unghiul de Azimut si Elevatia sa stiu cum sa orientez optim un sistem fotovoltaic
FloreaDumitru
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 02, 2018 11:23 pm
Localitate: bucuresti

Re: O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

Mesaj necitit de FloreaDumitru »

Am terminat acum 4 luni un curs de electrician in Bucuresti ,si vreau sa vin la dvs sa fac sisteme fotovoltaice
electrician
C_Boby
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mai 03, 2018 8:52 am
Localitate: Sabareni

Re: O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

Mesaj necitit de C_Boby »

FloreaDumitru scrie: Mie Mai 02, 2018 11:26 pm Am terminat acum 4 luni un curs de electrician in Bucuresti ,si vreau sa vin la dvs sa fac sisteme fotovoltaice
Din cate stiu cursul de sisteme fotovoltaice este numai pentru grupele domnului inginer Nu vreau sa te descurajez , dar noi la cursul de electrician am depasit 5 luni ,am venit la scoala suplimentar 4 duminici ,peste 24 ore Noi in cadrul cursului aveam invatate notiunile fundamentale de sisteme fotovoltaice
Daca pun cata scoala facem strict pe cursul de sist ftv mai pune 50-60 de ore Adaug si 9-10 testari
Avatar utilizator
Vasile34
Mesaje: 28
Membru din: Vin Mai 04, 2018 1:17 pm
Localitate: Lintea

Re: O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

Mesaj necitit de Vasile34 »

Felicitări profesorului organizatorului , ca au decis sa demareze cursul de sisteme fotovoltaice
10 electricieni
Kenjy
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mai 07, 2018 9:53 am
Localitate: Sinesti

Re: O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

Mesaj necitit de Kenjy »

Am terminat cursul de electrician la alta firma , as fi interesat de cursul dvs Nu stiu nimic de ftv ,cursul a fost slabut fata de ce vad pe aici
Ma intereseaza cand incepeti urmat curs de ftv
Boby23
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 09, 2018 1:32 am
Localitate: gradinari

Re: O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

Mesaj necitit de Boby23 »

Kenjy scrie: Lun Mai 07, 2018 9:54 am Am terminat cursul de electrician la alta firma , as fi interesat de cursul dvs Nu stiu nimic de ftv ,cursul a fost slabut fata de ce vad pe aici
Ma intereseaza cand incepeti urmat curs de ftv
Daca te uiti la pozele de mai sus ii vezi pe colegiimei de la sisteme fotovoltaice ,am bagat carte cat calul lui berila duminici la greu peste orele de curs , testari cred ca peste 10 Aseara am fost anuntati ca mai bagam o duminica in plus Noi dupa finalizarea cursului de electrician stiam cu ce se maninca sist ftv De o luna il batem iar ,numai exemple si calcule de sisteme Daca ma scoala noaptea din somn si buimac tot dimensionez un P=2000W
Jym
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mai 10, 2018 4:35 pm
Localitate: scetor 2 bucuresti

Re: O premiera in Bucuresti -gr 9- va fi prima grupa care termina cursul de Sisteme Fotovoltaice . Suntem cei mai buni

Mesaj necitit de Jym »

Am primit intrebarile de antrenament m-am dus la seful meu si nu se pricepea
Scrie răspuns