Curs Sisteme fotovoltaice ,inclus in cursul de Electrician EMJT

CURSURI FRIGOTEHNISTI ,CURSURI ELECTRICIENI , CURSURI INSTALATORI PROTECTIA DATELOR PERSONALE
Scrie răspuns
Madalin34

Re: Curs Sisteme fotovoltaice ,inclus in cursul de Electrician EMJT

Mesaj necitit de Madalin34 » Dum Apr 07, 2019 12:05 pm

Am facut cursul de electrician , dar m-am multumit cu ce am invatat la scoala despre panourile fotovoltaice , din pacate nu m-am inscris cu colegii sa mai invat 1,5 luni ,sa dau alt examen sa iau si diploma de instalator sisteme fotovoltaice M-am luat dupa niste fraieri ,
Merita sa inveti ,mai ales ca se pune accentul pe energia din surse regenerabile

Savian

Mesaj necitit de Savian » Mar Apr 16, 2019 9:09 am

Madalin34 scrie:
Dum Apr 07, 2019 12:05 pm
Am facut cursul de electrician , dar m-am multumit cu ce am invatat la scoala despre panourile fotovoltaice , din pacate nu m-am inscris cu colegii sa mai invat 1,5 luni ,sa dau alt examen sa iau si diploma de instalator sisteme fotovoltaice M-am luat dupa niste fraieri ,
Merita sa inveti ,mai ales ca se pune accentul pe energia din surse regenerabile
Nu merita sa renunti la cursul de insttalator sisteme fotovoltaice , deoarece va fi de mare viitor energia regenerabila

DamianPreda

Mesaj necitit de DamianPreda » Lun Apr 22, 2019 1:55 pm

Cred ca este cel mai bun curs din piata , am dat si noi foarte multe testari , am invatat sa dimensionam un off grid de 2KW U=24V ,tot tacamul

Dragos

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de Dragos » Vin Mai 03, 2019 10:05 am

Mai avem 3 zile de curs ,am depasit aproape 2 luni .ce pot sa zic ,pot sa stiu ce face cum dimensionez rol componente sistem ftvoltaic ,nivelul de pregatire peste ce este in piata

Scrie răspuns