Curs Electrician-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

CURSURI FRIGOTEHNISTI ,CURSURI ELECTRICIENI , CURSURI INSTALATORI PROTECTIA DATELOR PERSONALE
Avatar utilizator
GhiauruNiculae
Mesaje: 50
Membru din: Mie Sep 18, 2019 9:57 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de GhiauruNiculae »

Am terminat si eu acest curs , este foarte bun ,Manualul primit este de mare ajutor , Intradevar este plin de sute de aplicatii de la usor la greu
Georgegr10
Mesaje: 1
Membru din: Joi Sep 19, 2019 2:51 am
Localitate: Suhaia

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de Georgegr10 »

Sunt interesat sa rezerv un loc la grupa din toamna
Avatar utilizator
IsarescuMarian
Mesaje: 44
Membru din: Sâm Mai 26, 2018 3:53 pm
Localitate: miresti

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de IsarescuMarian »

BarbuV scrie: Lun Mai 29, 2017 12:18 pm
Anditzu scrie: Vin Mai 19, 2017 11:10 pm Daaa acestea sunt de unde stiti
-Lavori de electricita
-Manuale pratico complet

Domnul inginer jos palaria ,aveti dreptate ce sa mai zic am rasfoit prin manuale si nu exista 2 inmultiri sau o formula arata numai cum dai santuri si legi niste lustre si prize
Doua manuale dupa care se califica in italia ii invata sa lege lustre sa traga santuri sa lege intrerupatoare si sa fixeze dozele cu ipsos :shock:
Pai sa vedeti in Anglia ce meseriasi sunt te ia durerea de cap le cumpara scule si ii califica la locul de munca dau un examen si gata ,Pai baietii dvs sclipesc ,aia habar n-au de legile curentului de nimic unii daca au 8 clase este eveniment ,sunt praf Peste cativa ani o sa ajungem ca ei si o sa importam din banglades electricieni ,vedeti legea liberalizarii fortei de munca
Am lucrat si eu in anglia ca electrician , cum zic si colegii sunt cam vai de ei .Daca este ceva in plan si nu pricep nu mai stiu ce sa faca .Era un circuit de lumina si nu se vedea ce sectiune are cablul au ramas blocati , Ce am mai observat au sigurante I=100A pus pe bransament monofazat .Circuite de priza facute cu FY6 :shock:
electric10
Avatar utilizator
DiaconuRemus
Mesaje: 61
Membru din: Lun Sep 23, 2019 2:10 pm
Localitate: Sisesti
Contact:

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de DiaconuRemus »

IsarescuMarian scrie: Joi Sep 19, 2019 7:38 am
BarbuV scrie: Lun Mai 29, 2017 12:18 pm
Anditzu scrie: Vin Mai 19, 2017 11:10 pm Daaa acestea sunt de unde stiti
-Lavori de electricita
-Manuale pratico complet

Domnul inginer jos palaria ,aveti dreptate ce sa mai zic am rasfoit prin manuale si nu exista 2 inmultiri sau o formula arata numai cum dai santuri si legi niste lustre si prize
Doua manuale dupa care se califica in italia ii invata sa lege lustre sa traga santuri sa lege intrerupatoare si sa fixeze dozele cu ipsos :shock:
Pai sa vedeti in Anglia ce meseriasi sunt te ia durerea de cap le cumpara scule si ii califica la locul de munca dau un examen si gata ,Pai baietii dvs sclipesc ,aia habar n-au de legile curentului de nimic unii daca au 8 clase este eveniment ,sunt praf Peste cativa ani o sa ajungem ca ei si o sa importam din banglades electricieni ,vedeti legea liberalizarii fortei de munca
Am lucrat si eu in anglia ca electrician , cum zic si colegii sunt cam vai de ei .Daca este ceva in plan si nu pricep nu mai stiu ce sa faca .Era un circuit de lumina si nu se vedea ce sectiune are cablul au ramas blocati , Ce am mai observat au sigurante I=100A pus pe bransament monofazat .Circuite de priza facute cu FY6 :shock:
am vazut si eu pe internet manualele cereau 200 euro pe stifturi
Avatar utilizator
Harabagiu
Mesaje: 43
Membru din: Mie Sep 25, 2019 6:44 am
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de Harabagiu »

Lutu scrie: Sâm Sep 14, 2019 7:12 am
SmartSolutions scrie: Lun Sep 09, 2019 8:48 am Mai sunt locuri libere Vreau un Curs de Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice
Sunt si eu interesat sa rezerv un loc in grupa din septembrie
Ai niste sute de ore de scoala , ai manualul electricianului ai dupa ce invata
David.David
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Sep 28, 2019 2:54 pm
Localitate: Tomulesti

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de David.David »

As dori sa cumpar manualul electricianului suportul de curs de electrician
Avatar utilizator
Ganes.Victor
Mesaje: 60
Membru din: Mar Oct 08, 2019 9:54 am
Localitate: Sector 5 Bucuresti

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de Ganes.Victor »

Din ce am citit pe forumuri si din recomandari acesta este cel mai complex curs .La mine la firma toti au fost elevii domnului ing Olteanu , numai cuvinte de lauda , toti mi-au recomandat sa ii fiu elev .In oct am prins un loc in gr 13 :)
Avatar utilizator
SaceanuPetru
Mesaje: 24
Membru din: Lun Oct 14, 2019 5:31 pm
Localitate: Tomulesti

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de SaceanuPetru »

Este la ora actuala cel mai bun curs , manual inclus ,practica in alte zile , nu a venit prin sala cu niste aplice si prelungitoare .Toata stima
GigiPetrescu
Mesaje: 1
Membru din: Mar Oct 22, 2019 12:53 am
Localitate: balta alba

Re: Curs Sisteme fotovoltaice ,inclus in cursul de Electrician EMJT

Mesaj necitit de GigiPetrescu »

daca se elibereaza un loc , vreau sa il ocup eu
Avatar utilizator
Mitrea.Nelu
Mesaje: 12
Membru din: Mie Noi 06, 2019 2:34 pm
Localitate: bucuresti

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de Mitrea.Nelu »

Eu la gr 13 dupa 28 de ore de scoala am habar ce fac , si tineti cont eu fac cursul de electrician .fotovoltaicii stim deja ce este cu ei
Scrie răspuns