Curs Electrician-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

CURSURI FRIGOTEHNISTI ,CURSURI ELECTRICIENI , CURSURI INSTALATORI PROTECTIA DATELOR PERSONALE
Scrie răspuns
Baciu
Mesaje: 1
Membru din: Vin Sep 21, 2018 4:00 am
Localitate: Izvorul

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de Baciu »

Cel mai bun curs urmat de mine recomand Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician
PFA frig/electrician
Avatar utilizator
Organizator Cursuri
Mesaje: 401
Membru din: Lun Mai 08, 2017 10:13 am
Localitate: Bucuresti

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de Organizator Cursuri »

Baciu scrie: Vin Sep 21, 2018 4:00 am Cel mai bun curs urmat de mine recomand Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician
Multumim pentru aprecieri
Kendy
Mesaje: 1
Membru din: Vin Sep 28, 2018 10:08 pm
Localitate: Suca

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de Kendy »

Anton_Tony scrie: Lun Aug 20, 2018 4:49 am Am facut acum 2 ani Postliceala de instalatii electrice "Scoala postliceala electricieni " , am iesit praf ,am citit pe forumuri si toti m-au indrumat spre cursul predat de domnul ing Olteanu .Ce pot sa zic am invatat in 4 luni (cursul nu este finalizat inca ) la un curs obisnuit de electrician , de 10 ori mai mult ca scoala postliceala de 9 luni ,o pierdere de vreme 1900 lei pierduti Sistemele fotovoltaice care le invatam suplimentar sunt un mare bonus ,recomand
Salut Tony sunt in ac situatie ,acum m-am inscris la ge 11 ,am un coleg care termina , el face cursul de sisteme fotov .In fiecare zi de curs rezolva suplimentar aplicatiile pentru ANRE II
Gymy
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Feb 16, 2019 1:27 am
Localitate: Jitaru

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de Gymy »

Anton_Tony scrie: Lun Aug 20, 2018 4:49 am Am facut acum 2 ani Postliceala de instalatii electrice "Scoala postliceala electricieni " , am iesit praf ,am citit pe forumuri si toti m-au indrumat spre cursul predat de domnul ing Olteanu .Ce pot sa zic am invatat in 4 luni (cursul nu este finalizat inca ) la un curs obisnuit de electrician , de 10 ori mai mult ca scoala postliceala de 9 luni ,o pierdere de vreme 1900 lei pierduti Sistemele fotovoltaice care le invatam suplimentar sunt un mare bonus ,recomand
La fel am patit si eu ,numai ca a fost 2000 lei durata 9 luni ,a predat una care cred ca nu a schimbat un bec in viata ei si nici nu le avea cu electrica ,o fi fost ca italianul care opera si el era portar
Savian2
Mesaje: 15
Membru din: Dum Mar 24, 2019 4:35 pm
Localitate: Buc
Contact:

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de Savian2 »

Baciu scrie: Vin Sep 21, 2018 4:00 am Cel mai bun curs urmat de mine recomand Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician
de acord cu tine colega
gimi
Mesaje: 28
Membru din: Mar Mar 26, 2019 1:41 pm
Localitate: Leordeni
Contact:

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de gimi »

Pot sa ma pronunt vis a vis de ce am invatat in circa 6 luni de scoala , staspanesc cam 70% din ftv
In 3 zile incepem cursul de instalator sisteme fotovoltaice , vom da examen cu comisie de la Minister ,
Lawrwntiu
Mesaje: 1
Membru din: Joi Apr 04, 2019 5:40 am
Localitate: Puieni

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de Lawrwntiu »

gimi scrie: Mar Mar 26, 2019 1:57 pm Pot sa ma pronunt vis a vis de ce am invatat in circa 6 luni de scoala , staspanesc cam 70% din ftv
In 3 zile incepem cursul de instalator sisteme fotovoltaice , vom da examen cu comisie de la Minister ,
este cel mai cuprinzator curs ,peste 6 luni de scoala cand altii dupa 4 luni au finalizat ,Am si eu un cumnat a facut un curs de weekend , sambata 3 ore daca le tinea ,nu mai comentez cat de praf este I-am dat notitele mele se uita parca sunt scrise cu caractere arabe ,este o limba straina pentru el
Samir
Mesaje: 20
Membru din: Vin Apr 05, 2019 10:41 am
Localitate: Targoviste
Contact:

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de Samir »

Este un curs predat dupa proiect de facultate Făcut sa inteleaga si cel mai prost om
Avatar utilizator
Madalin34
Mesaje: 60
Membru din: Dum Apr 07, 2019 11:12 am
Localitate: Grosteni
Contact:

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de Madalin34 »

Samir scrie: Vin Apr 05, 2019 10:48 am Este un curs predat dupa proiect de facultate Făcut sa inteleaga si cel mai prost om
Este cursul cel mai complex din piata Toti prietenii i-am indemnat sa vina aici sa invete ,am si eu colegi de munca cu un stift de curs de 30 ore tot cursul , le plang de mila , nu stiu macar abc-ul meseriei ,legatori de fire
Savian
Mesaje: 32
Membru din: Mar Apr 16, 2019 8:08 am
Localitate: balta alba
Contact:

Re: Curs Electrician EMJT-inclus curs sisteme Fotovoltaice Cel mai universal Electrician

Mesaj necitit de Savian »

Ieri am dimensionat o statie de pompare actionata de 2 panouri fotovoltaice o sa pun poze sa le vedeti U=24V cc inverter si tot tacamul
Scrie răspuns