Cea mai tare zi de practica gr 12 frig

CURSURI FRIGOTEHNISTI : INTREBARI NELAMURIRI ,TOT CE TINE DE CURS Asteptam pareri sugestii sa ne imbunatatim activitatea
Avatar utilizator
IulianG12
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iul 21, 2017 9:09 pm

Cea mai tare zi de practica gr 12 frig

Mesaj necitit de IulianG12 »

scos condensator sa ajungem la capilar unde intra teava prin teava SIV/SRL
scos condensator sa ajungem la capilar unde intra teava prin teava SIV/SRL
scos condensator sa ajungem la capilar unde intra teava prin teava.jpg (161.04 KiB) Vizualizat de 1197 ori
A fost o zi peste asteptari
Consumabile la discretie scule la fel ,totul a fost super bine

descriere poze
tot ce inseamna scule pe frig scuze demontari electrice
scos condensator sa ajungem la capilar unde intra teava prin teava SIV/SRL
reparam doua agregate suntem in doua echipe defectiuni diferite freoni diferiti R600 si R 134
era un arctic cu doua volume refrigerare si congelare cu capilarul si filtrul infundate
cu clestele cu rola taiem teava sa o bercluim.
am masurat cat bagm capilarul in filtru sa il argintam fara sa infundam capilarul cu argint
Fişiere ataşate
tot ce inseamna scule pe frig scuze demontari electrice.
tot ce inseamna scule pe frig scuze demontari electrice.
tot ce inseamna scule pe frig scuze demontari electrice.jpg (157.05 KiB) Vizualizat de 1197 ori
reparam doua agregate suntem in doua echipe defectiuni diferite freoni diferiti R600 si R 134
reparam doua agregate suntem in doua echipe defectiuni diferite freoni diferiti R600 si R 134
reparam doua agregate suntem in doua echipe defectiuni diferite , primul pierduse freon al doilea avea capilarul infundat.jpg (179.9 KiB) Vizualizat de 1197 ori
era un arctic cu doua volume refrigerare si congelare cu capilarul si filtrul infundate
era un arctic cu doua volume refrigerare si congelare cu capilarul si filtrul infundate
era un arctic cu doua volume refrigerare si congelare cu capilar infundat.jpg (159.97 KiB) Vizualizat de 1197 ori
cu clestele cu rola taiem teava sa o bercluim.
cu clestele cu rola taiem teava sa o bercluim.
cu clestele cu rola taiem teava sa o bercluim.jpg (151.85 KiB) Vizualizat de 1197 ori
am masurat cat bagm capilarul in filtru sa il argintam fara sa infundam capilarul cu argint
am masurat cat bagm capilarul in filtru sa il argintam fara sa infundam capilarul cu argint
am masurat cat bagm capilarul in filtru sa il argintam fara sa se infunde.jpg (147.4 KiB) Vizualizat de 1197 ori
12frig
Avatar utilizator
Mati23
Mesaje: 7
Membru din: Mar Iul 25, 2017 5:05 am
Localitate: Tancabesti

Re: Cea mai tare zi de practica gr 12 frig

Mesaj necitit de Mati23 »

Parca erau copii la raionul de jucarii ,nu frigotehnisti la practica Acum cinstind vorbind daca nu il faci bucati sa vezi componentele nu ai cum sa il repari ,vad ca baietii au dat jos condensatorul
Avatar utilizator
Alingr12
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Aug 05, 2017 6:03 am
Localitate: Ploiesti

Re: Cea mai tare zi de practica gr 12 frig

Mesaj necitit de Alingr12 »

Iuliangr12 scrie: Sâm Iul 22, 2017 12:01 am scos condensator sa ajungem la capilar unde intra teava prin teava.jpg
A fost o zi peste asteptari
Consumabile la discretie scule la fel ,totul a fost super bine

descriere poze
tot ce inseamna scule pe frig scuze demontari electrice
scos condensator sa ajungem la capilar unde intra teava prin teava SIV/SRL
reparam doua agregate suntem in doua echipe defectiuni diferite freoni diferiti R600 si R 134
era un arctic cu doua volume refrigerare si congelare cu capilarul si filtrul infundate
cu clestele cu rola taiem teava sa o bercluim.
am masurat cat bagm capilarul in filtru sa il argintam fara sa infundam capilarul cu argint
Parca mai simpatica a fost practică cu cele 5 aere cobd auto
Avatar utilizator
Ronin7
Mesaje: 10
Membru din: Dum Oct 29, 2017 12:59 pm
Localitate: Merei If

Re: Cea mai tare zi de practica gr 12 frig

Mesaj necitit de Ronin7 »

am citit cam jumatate din forum de regula fiecare grupa de frig are cea mai tare zi de practica , unii au aere conditionate auto , altii au la reparat frigidere combine si tot asa
Avatar utilizator
Organizator Cursuri
Mesaje: 401
Membru din: Lun Mai 08, 2017 10:13 am
Localitate: Bucuresti

Re: Cea mai tare zi de practica gr 12 frig

Mesaj necitit de Organizator Cursuri »

Ronin7 scrie: Dum Oct 29, 2017 1:22 pm am citit cam jumatate din forum de regula fiecare grupa de frig are cea mai tare zi de practica , unii au aere conditionate auto , altii au la reparat frigidere combine si tot asa
Multi au invatat frigotehnie din forumul nostru
Savian
Mesaje: 32
Membru din: Mar Apr 16, 2019 8:08 am
Localitate: balta alba
Contact:

Re: Cea mai tare zi de practica gr 12 frig

Mesaj necitit de Savian »

Au demontat in bucati congelatorul cu freon R134 si l-au montat iar
Scrie răspuns